Jak využívat sociální sítě

Najít tu správnou míru ve využívání Facebooku, Twitteru, Instagramu a dalších sociálních sítí není snadné. Jak zkrotit sociální sítě, aby z nich byl dobrý sluha a ne zlý pán? Zde je pár jednoduchých rad:

sociální sítě

  1. Čas od času se zamyslete, k čemu vám sociální sítě a vaše účty na nich slouží.
  2. Výborně se hodí k propagaci a reklamě. Fotíte, malujete, máte svůj obchod, pořádáte sportovní akce? Pak je využívejte nejrůznějšími způsoby. Získávejte fanoušky, zvěte na události, bavte lidi, kteří dají o vás vědět dalším a dalším…
  3. Na sociální sítě vkládejte jen to, co chcete, aby všichni věděli. Soukromí si chraňte.
  4. Co je soukromé a intimní, ať zůstane jenom mezi čtyřma očima nebo v rodině. Každý nechce vidět, jak vypadáte po sexu nebo namol opilí. Nikoho nezajímá, že manžel zrovna odchází z domova, když zítra bude kytka na stole, a tak pořád dokola. Zamilované věty si pak říkejte u stolu v kavárně, doma v kuchyni nebo v ložnici, nemusí je číst stovky „přátel“ na vašich profilech.
  5. Jistě máte nejkrásnější děti na světě. Jejich fotky pošlete rodině a blízkým radši mailem. Rozhodně nedávejte na Facebook fotky nahatých dětí na pláži nebo ve vaně. Nechcete přece, aby si je stahovali a přeposílali pedofilové z celého světa.
  6. Snažte se lidi bavit a potěšit, buďte vtipní  – pište mikropovídky, foťte zajímavé záběry a vkládejte je na sítě.
  7. Uvědomte si, že vaše profily projíždějí personalisté, lidé, kteří hledají zajímavé osobnosti na spolupráci. Podívejte se na své stránky jejich očima. Co tam uvidí? Oslovili byste sami sebe se zajímavou nabídkou?

Sociální sítě nemusíme zatracovat, každý je využívá podle svého. Stačí si je správně nastavit a dostane se k vám jenom to, co vás zajímá, a naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *