Pozadí na BLOG

Kde najít na internetu pozadí a záhlaví na blog ke stažení.

Záhlaví na blog

Jako záhlaví blogu se používá jeden větší obrázek, případně sekvence opakujících se bannerů, pokud to vámi používaný blogovací systém umožňuje – rotování obrázků je možné například u WordPressu nebo Bloggeru.com.

Především je potřeba zvážit, jak velký obrázek by měl v hlavičce blogu. Například Radírna.cz má jen celkem malý obrázek (je to onen bílý nápis na modrém pozadí nahoře), protože návštěvníky tohoto webu nezajímá nějaké úžasné logo nebo blikající nápisy, ale články.

Vyfiltrovat velikost je samozřejmě velmi jednoduchá záležitost, není nic jednoduššího než na Obrázky.cz zvolit při vyhledávání obrázků velikost Malé, na obrázkovém vyhledávání Googlu je rozlišování velikostí trochu posunuto, zde je lepší střední velikost, navíc je tu možnost vybrat si podstatně přesnější.

Takže třeba když umřel Michael Jackson tak se vyrojila řada nových blogů uctívajících tuto popovou modlu. Dejme tomu, že jsem jeho skalní fanoušek a dělám takový temný blog věnovaný jeho památce, takže mám všude černé barvy a nahoře chci mít nějakou stylovou fotku s Michaelem. Zadám proto na Google ve vyhledávání obrázků Michael Jackson, přepnu jen na střední velikost, z Libovolný typ přepnu na Obličej, protože nic jiného mě nezajímá, a pak aby tam byl pěkný barevný kontrast vyberu z barevné paletky jen bílé fotky a mám pěknou hlavičku blogu během pár sekund.

Pozadí na blog

Pozadí blogu by mělo být tvořeno uvážlivě tak, aby text byl v souladu s ním čitelný, takže nejlépe je použít barvy pozadí v nějaké ze světlejších barev a text dostatečně kontrastní. Pokud chcete použít na pozadí svého blogu opakující se obrázek, nejlepší je přechod od bílé do světlé barvy, rozhodně se však nedoporučují fotografie a podobné experimenty, které stránky pouze vrací kamsi do internetového pravěku.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *