Křesla do obývacího pokoje

Průvodce nejlepšími křesly do obýváku

Pokud právě hledáte to nejlepší křeslo do obývacího pokoje, tak jste na správném místě.

Posedět si a poležet v pohodlném křesle v obývacím pokoje, to je to jediné, co může člověku pomoci odpočinout si od stresu, napětí a námahy, od práce a starostí. Proč si tedy nedopřát to nejlepší? 

Často musím pracovat dlouhé hodiny u počítače, což mi způsobilo problémy s bolestí zad. Bolestí zad jsem trpěl, dokud jsem si před třemi lety nepořídil nové, pohodlnější křeslo do obýváku. Samotného mě to překvapilo, ale od té doby mě bolest zad nepronásleduje.

Od té doby jsou pro mě křesla nejoblíbenějším kusem nábytku v bytě.

Křesla mohou pomoci od bolesti zad, protože přenášejí na sebe váhu těla a zádové svaly se tak mohou uvolnit

Nejlepší křesla do obývacího pokoje dostupná aktuálně na trhu

Pořadí 

Model křesla

1

Relaxační křeslo 328 / Vintage

2

Relaxační křeslo Toledo

3

Relaxační křeslo s taburetem Saturn 1

4

Relaxační křeslo Haumea

5

TV relaxační křeslo FM 512

6

Relaxační křeslo s taburetem FM-359

7

TV křeslo FM-323 K

8

Relaxační křeslo Power
(Křeslo za příznivou cenu, vhodné do malého obýváku nebo ložnice)

9

Křeslo Makemake 
(Křeslo za příznivou cenu, vhodné do malého obýváku nebo ložnice)

Protože jsou křesla mým koníčkem, rozhodl jsem se podívat na to, jaká jsou aktuálně na trhu nejlepší. Protože mám rád nejen křesla, ale také rád píši na internet (což je také důvod, proč jsem založil už před 5 lety tento web Radirna.cz), rád bych se s vámi podělil o výsledky mého průzkumu. Níže naleznete výsledky mého průzkumu a recenze jednotlivých  křesel.

Mezi křesly určenými do obývacího pokoje se dají v současnosti najít opravdu dobré kousky za rozumnou cenu. Jsou na trhu ale i takové, co nejsou až tak vynikající, jak jsou inzerovány. Řada z nich není moc příjemná na sezení a v některých z nich se člověk cítí vyloženě nepříjemně. To, že se na 10 minut posadíte do křesla a cítíte se v něm příjemně, neznamená, že se vám v něm bude sedět příjemně i po delší době, třeba po dvou nebo třech měsících. Průzkumy ukazují, že zhruba čtvrtina kupujících je po třech měsících užívání křesel přesvědčena, že při výběru křesla udělala chybné rozhodnutí. To je minimálně důvod k zamyšlení a určitě také námět k tomu, provést výběr křesla co nejsvědomitěji. Abyste nemuseli trávit zbytečně moc času vybíráním, připravil jsem podrobného průvodce výběrem křesla a recenze nejlepších křesel vhodných do obýváku, která jsou aktuálně na trhu. Seznámím vás také s několika tipy a triky, a také manuálem, jak používat, udržovat a čistit relaxační křesla. Až dočtete tohoto průvodce, budete schopni si kvalifikovaně vybrat to nejlepší křeslo do svého obývacího pokoje. To vám slibuji.

Nejlepší značky křesel pro tento rok

Hodnocení

Značka / výrobce

Nejvyšší třída

1

Kare

2

Butlers

3

Alhambra

Střední třída

1

Sconto

2

JENA

3

MT Nábytek - už neplatí: prodejce zkrachoval

5

Idea

Nejnižší cenová kategorie

1

Tchibo

2

Autronic

Infografika: jak se nejvíce používají křesla v obývacím pokoji

křesla do obývacího pokoje - využití

V tomto průzkumu udělaném mezi 500 vlastníky křesel vyšly jako nejlépe hodnocené následující kusy nábytku:

Které z těchto křesel vybrat?

Výše uvedený seznam 5 top křesel vznikl na základě dlouhodobého průzkumu a testování všech popsaných typů křesel zákazníky, odeslaný přes dotazníky českých eshopů. Já osobně je nemám všechna doma, ale každé z nich jsem opakovaně testoval, sledoval jejich hodnocení těmi, co je mají doma už několik měsíců (viz graf výše) a přeposlal jsem tento seznam také svým přátelům, aby mi k tomu řekli svůj komentář. Na základě jejich reakcí můžu zodpovědně říct, že majitelé těchto křesel by měli být se všemi křesly z tohoto seznamu naprosto spokojeni.

Osobně jsem viděl všechny typy křesel, co se dostaly do užšího výběru, a také jsem je opakovaně testoval - buď v obchodě a nebo u kamarádů. Na základě toho jsem připravil podrobné recenze těchto pěti nejlepších křesel do obýváku, vybraných podle různých kritérií. Snažil jsem se co možná nejvíce objektivně popsat jejich plusy i minusy. Můžete je mezi sebou srovnat a vybrat si, které z nich vám bude nejvíc vyhovovat.

Recenze nejlepších křesel

1. Relaxační křeslo 328 / Vintage

Pokud jste vždycky chtěli mít pořádné křeslo, co něco vydrží, tento kousek by vás měl uspokojit. Zajímavý design, extrémně komfortní sezení a vám zaručí opravdu kvalitní odpočinek na úrovni.

Univerzální design

Barva a vzhled tohoto kusu nábytku jsou opravdu na úrovni, takže nejen že plní svou funkci, ale navíc vkusně doplňuje vzhled obývacího pokoje a celého obydlí. Zejména se hodí do větších prostor v bytě a nebo do velkých kanceláří. 

Praktická podnožka

Úžasnou funkcí tohoto křesla je vysouvací podnožka. Jedním pohybem přetvoříte křeslo v pohodlné místo na ležení. 

relaxační křeslo 328 vintage

Hodnocení: 4,8 / 5

Opravdový komfort

Všechny díly, ze kterých je křeslo vyrobeno, do sebe přesně zapadají, dílenská úroveň zpracování křesla je na vysoké úrovni. Především to oceníte ve chvíli, kdy se do tohoto křesla položíte.

VÝHODY

 • Velmi pohodlně se na něm sedí
 • Mechanismus na vysouvání podnožky funguje plynule

NEVÝHODY

 • Neobsahuje držák na pití, ani stolek
 • Nemá vibrační ani masážní funkce

2. Relaxační křeslo Toledo

Pokud hledáte moderní televizní křeslo z kvalitních materiálů, pak toto křeslo je vhodný kandidát. Má kvalitní čalounění, odolné pružinové jádro, rustikální vzhled a navíc se dá rozložit do tří různých poloh. Kvalitní výrobek z dlouhodobě trvanlivých materiálů a vysokou kvalitnou dílenského zpracování.

Elegantní vzhled

Už jen když se člověk na toto křeslo dívá, cítí se příjemně. Materiál křesla je velmi příjemný na dotek, křeslo se nijak nepřirozeně při sezení neprohýbá, chová se přesně tak, jak by se mělo pohodlné křeslo chovat.

Přizpůsobení přesně na míru

Křeslo nabízí kromě sezení tři různé polohy nastavení podnožky, takže se dá pohodlně nastavit poloha přesně podle aktuální nálady a způsobu využití.

Odolné materiály

Potah křesla je vyroben z PES, kostra je odolná a unese libovolnou váhu.

relaxační křeslo toledo

Hodnocení: 4,3 / 5

VÝHODY

 • Moderní a přitom elegantní design
 • Odolné materiály
 • 3 módy nastavení podnožky

NEVÝHODY

 • Nemá postranní kapsy
 • Prodává se pouze v jedné barvě
 • Nemá držák na pití

3. Relaxační křeslo s taburetem Saturn 1

Křeslo s tradiční taburetem, s designově zajímavým a přitom praktickým kulatým odstavcem namísto noh, který snižuje tlak na koberec a usnadňuje přesune křesla i podnožky.

Ideální na bolavá záda

Křeslo se dá nastavit do různých poloh, velmi lehko se otáčí. Pro uvolnění po náročném dni je tedy ideální.

Různé materiály a vzhledy

Vybrat si můžete vybrat z varianty křesla v hnědé látce, v barvě olše a z černé (lanýžové) varianty, vyrobené z textliní kůže.

Dobrý poměr kvality a ceny

Vzhledem ke kvalitě zpracování, designu a komfortu sezení se v tuto chvíli jedná o křeslo s jedním z nejlepších poměrů ceny a kvality na trhu.

Hodnocení: 4,0 / 5

VÝHODY

 • Velmi pohodlné sezení a možnosti úprav polohy
 • Praktický kruhový podstavec
 • Zajímavý vzhled křesla i taburetu

NEVÝHODY

 • Nemá boční kapsy
 • Manuální ovládání polohy zad

4. Relaxační křeslo Haumea

Skutečně komfortní křeslo, které nebude ostudou v žádném obýváku. Masivní konstrukce, vysouvací podnožka, kvalitní potah z textilní kůže a luxusní vzhled z něj dělají zaslouženě jedno z nejlépe hodnocených křesel na trhu.

Komfortní sezení

Kvalitně provedená opěrka i dobře fungující mechanismus vysouvací podnožky z tohoto křesla dělají kvalitní kus nábytku, co bude vyhovovat i náročnějším zájemcům o komfortní odpočinek.

Ozdoba bytu

Vzhledově patří toto křeslo bez debat k naprosté špičce, toho se dá aktuálně koupit. Přitom však cenově zdaleka nepatři k nejdražším.

Dobře zpracovaná podnožka

Křeslo má jednu z nejlépe zpracovaných podnožek - mechanismus pracuje plynule a podnožka je v optimální poloze.

relaxační křeslo Haumea

Hodnocení: 4,1 / 5

VÝHODY

 • Jedno z vzhledově nejpříjemnějších křesel na trhu
 • Dobře řešená a funkční podnožka
 • Příjemný materiál textilní kůže

NEVÝHODY

 • Chybí postranní kapsy
 • Chybí držák na pití

5. TV relaxační křeslo FM512

Pokud hledáte opravdu ergonomické křeslo, pak by vám neměl uniknout tento kousek. Je neuvěřitelné pohodlné a pomáhá odpočinout zádům jako málokteré jiné křeslo. Je promyšlené skutečně do detailu - tohle křesla vám pomůže nejen se sezení, ale i se vstáváním.

Promyšlená podnožka

Podnožka má jednoduše ovladatelný mechanismus, který je narozdíl od většiny křesel vybaven naklápěcím mechanismem, který se při vstávání sklopí a tím usnadní vstávání, bez toho aby se musel nějak složitě upravovat tvar podnožky ruční manipulací. 

Funkční a elegantní

Sedák je ergonomický a povrch křesla je z dobře udržovatelného mikrovlákna. I při zachování maximální funkčnosti má křeslo velmi příjemný vzhled, vhodný do většiny interiérů.

relaxační křeslo fm 512

Hodnocení: 3,76 / 5

VÝHODY

 • Cena
 • Dobře řešená podnožka
 • Ergonomický a pohodlný sedák

NEVÝHODY

 • Mikrovlákno je sice praktické, ale vzhledově proti kůži nebo textilní kůži působí laciněji
 • Nemá boční kapsy ani úložné místo na nápoje

Tipy na 2 nejvýhodnější křesla

Je jasné, že i po pročtení těchto recenzí stále nemáte vybrané konkrétní křeslo a hledáte takové, do kterého se vám vyplatí nejvíce investovat, jinými slovy takové, co se nejvíce vyplatí. Pro tyto úvahy doporučuji nedívat se pouze na cenu, ale na celkový užitek z křesla a používat vzorec:  Hodnota = Kvalita/ Cena. Musím se přiznat, že taky nemám peněz nazbyt a cena pro mě hraje velkou roli a vždycky se po ceně dívám. Hledám vždycky takové věci, co mají slušnou kvalitu, ale přitom nejsou zbytečně cenově nadsazené. Protože jsem nedávno řešil nákup nového křesla do obývacího pokoje k nám do bytu, tak křeslo k rodičům a pro sestru a jejího manžela, shodou okolností jsem za poslední rok byl při nákupu tří křesel, do kterých jsme nechtěli vrazit zbytečně moc peněz, takže křesla, co tady teď popíšu,  máme doslova doma. Samozřejmě, neznamená to, že budou ideální i pro vás, jen tu chci popsat, proč jsme vybrali právě tato křesla a proč. Takže, tady jsou moje tipy na 2 křesla s nejlepším poměrem ceny a výkonu:

Vlastnosti

Název

Relaxační křeslo 328 / Vintage

TV relaxační křeslo FM 512

Úroveň komfortu

Velmi pohodlné, kvalitní křeslo

Ergonomické, ideální na odpočinek

Podnožka

Dobře funkční

Funkční, s usnadněním vstávání

Opěrka zad

Kvalitně tvarovaná, pohodlná

Netlačí, ergonomická

Konstrukce

Stabilní a odolná konstrukce

Dobře sestavený kus, včetně mechanismu podnožky

Přednosti

Kapsy na ukládání ovladačů, o něco zajímavější kožený vzhled

Dobře udržovatelný materiál, podnožka s ulehčením vstávání

Negativa

Absence prostoru na ukládání nápojů do křesla

Povrch může pro někoho vypadat levně

Souhrn

Na svou cenu velmi kvalitní a dobře vypadající křeslo, ve kterém by se mělo každému dobře sedět.

Konstrukce křesla a podnožka jsou naprosto bez problémů, dojem z křesla trochu kazí materiál, který je sice praktický, ale nepůsobí příliš luxusně.

Celkové hodnocení

Rád bych vám v této chvíli představil svoje nejoblíbenější křeslo, které jsem si pořídil před třemi lety - jedná se o toto relaxační křeslo Vintage. Stále ho spokojeně používám - jak to křeslo vypadá a proč se mi tak zamlouvá zde krátce popíšu.

Křeslo používám každý den, ani po třech letech od nákupu se jeho stav příliš nezměnil. Právě tohle křeslo mi pomohl s mým problémem spojeným s bolestí zad. Bolest odešla a křeslo slouží dál. Při každém sezení a ležení v něm se člověk cítí naprosto relaxovaně. Cena je v tuto chvíli o dost níže pod tím, než za kolik jsem křeslo koupil před třemi lety.

S křeslem jsem zatím naprosto spokojen. Jak jsem ale říkal, je to trochu můj koníček, a tak už trochu pošilhávám i po novinkách, co se objevily v poslední době na trhu. Konkrétně se mi teď docela zamlouvá toto tv křeslo Toledo, pro mě jednodoznačná dvojka na trhu, která se začala prodávat od loňského června. Určitě s ním neuděláte chybu, už jsem v něm seděl a zjišťoval jsem o něm, všechno co jde, a vypadá to na opravdu solidní kousek nábytku.

Před rokem a půl si soused pořídil takovéto křeslo typu Saturn. Sedí se v něm naprosto bez problémů, soused ho pořád má, takže z toho soudím, že konstrukce je bez problémů, určitě nikoho od koupi neodrazuji - jen mně se osobně nehodí tento typ křesla k ostatnímu nábytku, takže proto jsem si ho nepořídil.

Pokud máte omezený rozpočet a hledáte co nejlevnější křeslo, pak bych ještě chtěl upozornit na křeslo s taburetem 341 - na nic si nehraje a přitom i za slušné peníze přináší dostatečný komfort a dílenskou kvalitu. Na můj vkus je trochu menší, ale někomu to může naopak vyhovovat.

Nejpohodlnější křesla

Pracovní stres se může velmi negativně odrazit na celkovém fyzickém i psychickém zdraví a bez kvalitního odpočinku nemá člověk šanci mu vzdorovat. Jak na to?

Pokud řešíte tento problém, doporučuji vám podívat se po co nejpohodlnějších křeslech s vyspělými relaxačními funkcemi. Nic nemůže lépe pomoci proti stresu a vypětí.

Vlastnosti

relaxační křeslo fm516
dvoukřeslo

Název

Relaxační křeslo FM-516LM

Dvoukřeslo FM 323

Úroveň komfortu

Maximální. Doporučuji pro toho, kdo si chce pořídit to nejlepší, co je v tuto chvíli na trhu.

To nejlepší, co se dá dneska pořídit. Skříňka na jídlo a pití, boční kapsy a totální luxus na ležení a sezení.

Funkce

Nastavení polohy přesně na míru ovladačem, elektrický motorek, masážní funkce, ukládací prostor po stranách.

Dvojkřeslo s úložným prostorem, které se dá využít i na spaní. Vysoce komfortní.

Opěrka zad

Křeslo má vestavěnou masážní funkci, řízenou ovládačem. Můžete stiskem jednoho tlačítka spustit japonskou masáž Shiatsu a dopřát svým zádům to nejlepší.

Ergonomicky tvarovaná, z materiálu cow-tex - spojuje vzhled a vlastnosti kůže s omyvatelností a trvanlivostí umělého materiálu.

Konstrukce

Vyspělé stabilní křeslo s elektrickým motorem a bezdrátovým ovladačem

Kvalitní a odolná německá konstrukce, se kterou by neměl být žádný problém

Přednosti

Dostatečný úložný prostor, libovolné přizpůsobení tvaru křesla, ovladačem ovládané masážní funkce

Obrovský odkládací prostor, velmi komfortní sezení i ležení, neskutečně příjemný materiál potahu

Negativa

Chybí prostor na ukládání tekutin, potah je z mikrovlákna

Ovládání tvaru křesla by mohlo být jednodušší, vše se upravuje mechanicky

Souhrn

Pokud se vejde do vašeho rozpočtu, neváhejte - pro vaše záda opravdu nemůžete pořídit nic lepšího. Navíc díky němu ušetříte za maséra.

Pokud máte širokoúhlé domácí kino, tak tohle křeslo určitě oceníte. Navíc se dá v případě potřeby využít i jako místo k přespávání návštěv.

Celkové hodnocení

Pokud jste ještě nezkoušeli masážní systém shiatsu, určitě si ho někde otestujte, protože je to věc, která opravdu stojí za to. U nás v práci máme jedno takové křeslo pro celou kancelář a neustále je obsazeno - trochu podezírám některé z kolegů, že do práce chodí jenom kvůli možnosti sedět na tomhle křesle (a bezplatnému kafi v kuchyňce, ale to sem teď nepatří). 

I když je křeslo FM 516 L dražší než kousky, které jsme srovnávali v přechozích tabulkách, ta cena není až tak strašná - obdobná křesla se ještě nedávno prodávala dvakrát, třikrát dražší, běžne se možnost sezení na takovýchto křeslech platí (občas se s takovýmto křeslem setkáte v nákupních centrech a nebo na letištích). Ve srovnání s cenou, kterou by člověk zaplatil za každodenní návštěvu masážního salonu, vychází rozdíl ceny mezi tímto křeslem a křesly bez masážních funkcí stále poměrně příznivě. Navíc je to technika, co vydrží opravdu roky (máme ho v kanceláři třetí rok, a zatím jsme neřešili jedinou poruchu, což je na to, že se na něm každý den vystřídá celé patro téměř zázrak).

Osobně jsem opravdu rád, že se mi nakonec podařilo za pomoci kolegů přesvědčit vedení, aby se toto křeslo pořídilo, a mohu určitě doporučit i do dalších kanceláří a nebo samozřejmě i k vám domů. Zakoupením určitě neuděláte chybu a vaše záda vám poděkují.

Nejlepší kožená křesla

Pokud fandíte výrobkům z kůže, pak doporučuji zaměřit se na následující typy křesel.

Vlastnosti

tv relaxační křeslo cm 502 l
relaxační křeslo s taburetem fm 410

Název

TV - relaxační křeslo CM 502L

Relaxační křeslo s podnožkou FM 410

Úroveň komfortu

Vysoká. Elektrický ovládané polohování, relaxační funkce, integrovaný pomocník na pohodlnější vstávání z křesla.

Na úrovni. Polostrovaný podhlavník, jednoduchý otoční mechanismus, praktický polohovatelný taburet.

Funkce

Bezdrátový ovladač křesla, polohovací motorek, kapsa na časopisy a ovládání

Ruční polohování, praktická podnožka

Podnožka

Integrovaná, elektricky ovládaná

Oddělený taburet na vlastním podstavci

Konstrukce

Kovová konstrukce s kvalitním dílenským zpracováním

Stabilní kombinace dřeva, kůže a umělé kůže

Přednosti

Dálkový ovladač, polohovací motorek, boční kapsy

Klasický vzhled i konstrukce, pohodlné polstrování

Negativa

Chybí masážní funkce

Chybí boční kapsy polohování je pouze manuální

Souhrn

Moderní kožené křeslo s důrazem na komfortní sezení. Pokud vyžadujete kůži a máte rádi i pokročilejší funkce křesel, neuděláte s tímto kouskem chybu.

Ideální křeslo pro ty, kdo preferují klasické materiály a funkce křesla. Komfortní sezení a luxusní design za přiměřenou cenu. Celkové zpracování křesla i taburetu působí velmi odolně a komfortně.

Celkové hodnocení

Na závěr bych se s vámi chtěl ještě podělit o obecné rady a doporučení k tomu, jak vybrat co nejpohodlnější křeslo za dobrou cenu. Jestli znáte nějaké další tipy, určitě je neváhejte přidat, můžete mi případně napsat na email a doplním je do článku.

Ušáky

Na křeslo typu ušák nedá hodně lidí dopustit. I když na první pohled působí trochu retro, hned na druhý pohled je to křeslo velmi pohodlné a komfortní.

Dopady výběru křesla na zdraví

Existuje 5 cest, jak může kvalitní křeslo ovlivnit váš zdravotní stav. Tady jsou všechny popsány, včetně vysvětlivek.

Snížení stresu

Není žádnou novinkou, že řada studií prokázala souvislost mezi stresem a zdravotním stavem. Může způsobovat dreprese, bolesti hlavy, astma, problémy se srdcem, celkově negativně ovlivňovat psychický i fyzický stav a oslabovat organismus.

Proto lékaři doporučují minimálně 1 hodinu denně odpočívat mimo ložnici. Není asi potřeba dodávat, že právě pohodlné křeslo, je ideálním prostorem pro takovýto odpočinek. Zavedení pravidelné hodinky odpočinku v křesle může mít výrazný dopad na zlepšení nálady a zdravotní kondice.

Přirozený způsob zbavení bolesti zad

Pro většinu typů bolesti zad může být vhodně zvolené křeslo výrazným pomocníkem. Postel bohužel na zmírnění bolestí nestačí, protože pokročilejší stádia bolesti zad způsobují, že se nedá ani pohodlně vyspat.

Oproti tomu křesla, u kterých se dá přesně nastavit pohodlná poloha, kdy se mohou všechny svaly a vazy uvolnit, mohou mít nečekaný dopad na stav zad, a téměř okamžitý účinek. Při pravidelném odpočívání v uvolněné, přesně nastavené pozici, může křeslo posloužit jako nedocenitelný pomocník. 

Na základě svých vlastních zkušeností můžu říct, že při bolestech zad, každý stupeň úhlu na opěrce hraje roli, a fungují jen taková křesla, co takovéto úpravy polohy umožňují, rozhodně mi nepomohl ušák, ani zámecké křeslo po babičce, bolesti povolily až v moderním polohovatelném křeslu. Nejlepší je taková poloha, kde jsou jednak uvolněná záda, v nohách může cirkulovat krev a jsou pod tělem. Takováto relaxační poloha pak prospívá nejen zádům, ale i krevnímu oběhu. Pokud hledáte křesla, kde máte záruku, že splní všechny tyto požadavky, můžete se podívat výše na recenzi nejpohodlnějších křesel, co jsou aktuálně na trhu.

Pomoc pro těhotné ženy

V pokročilém stádiu těhotenství mohou ženy trpět bolestmi na žebrech, otoky kotníků a bolestmi v kloubech.

Většinou ženám pomáhá, když leží, ovšem pak se zase cítí izolovány od dění domě a přeci jen možnosti úpravy polohy v běžné posteli jsou limitovány.

Vhodné křeslo je tedy ideálním pomocníkem i pro těhotné, protože při nastavení správného úhlu pomáhá snížit zátěž dítěte a ulevit ženě od těhotenských bolestí.

Zlepšení krevního oběhu

Těžké nohy a oteklé klouby, to jsou dopady špatného krevního oběhu. Trápí zejména ty, kdo mají zaměstnání, ve kterém musí dlouhé hodiny stát nebo sedět.

S postupem času a přibývajícím věkem se krev začíná usazovat v chodidlech, kotnících a dolních končetinách, takže můžete být náchylnější ke zdravotním problémům jako jsou ucpané žíly, oteklé nohy a chodidla. Předejít tomu můžete tak, že si každý den kvalitně odpočinete v polohovatelném křesle.

Zklidnění bolesti v kloubech

Pacienti trpící artritidou mají problém se ztuhlými a oteklými klouby. Vhodně položené křeslo může pomoci trpícím zmírnit jejich bolest a zlepšit jejich krevní oběh. Někteří pacienti používají dokonce křesla na spaní, protože v nich mohou lépe uvolnit svaly a dosáhnout lepší cirkulace krve. 

Pravidelný odpočinek v křesle může tedy mít opravdu nečekané množství pozitivních dopadů na zdraví. Určitě není chybou, když v nich pravidelně odpočívají i děti.

Když se děti už v raném věku naučí pravidelně odpočívat v křesle, může to mít obrovské dopady na zdraví pro jejich celý život. Pravidelný odpočinek v křesle může zlepšit zdraví celé rodiny.

Tipy a triky k nákupu křesla

1

Recenze a hodnocení

Před nákupem křesla si přečtěte všechny dostupné materiály, co jsou o něm k dispozici, prozkoumejte všechny srovnávací tabulky a recenze. Podívejte se, co si o něm myslí ti, kdo už na něm seděli před vámi nebo ho mají doma.

2

Trvanlivost materiálu

Pozor na křesla v nejnižších cenových kategoriích - mají většinou velmi krátkou trvanlivost a vydrží vám maximálně dva roky po nákupu. Největší trvanlivost mají křesla vyrobená ze dřeva, kůže, textilní kůže a kovu. 

3

Kvalita zpracování

Vrzání při každé manipulaci s křeslem a zatuhlý mechanismus pro vytahování podnožky nejsou asi tím, co od svého křesla chcete. Nenakupujte tedy od výrobců, kteří šetří na mechanickém zpracování a nemají křesla s dostatečně kvalitním dílenským zpracováním.

4

Rozměry

Před nákupem křesla zkontrolujte, jestli jsou jeho rozměry takové, že se vejde na místo, co pro něj máte připraveno, a raději předem proměřte svůj obývací pokoj, abyste pak nemuseli křeslo zbytečně vracet.

5

Kostra křesla

Vyhněte se levným křeslům s plastovou kostrou. Je otázka času, kde se takováto konstrukce ochodí a rozpadne.

Jak na nákup a dovoz křesla

 • ​Řada prodejců umožňuje křesla objednat online, s dovozem až do bytu. Odpadá tak nutnost pronajímat dodávku nebo přívěs a namáhavě ho stěhovat. Vyzkoušel jsem obě varianty (nákup v kamenném obchodě a dovoz vlastní silou, i nákup v eshopu) a po zkušenostech s taháním do schodů a sháněním dodávky doporučuji spíše nákup online, ušetří to hodně času a námahy.
 • Pokud chcete spojit výhody nákupu online s možností osobního prohlédnutí křesla, kupte si křeslo přes internet a zvolte možnost vyzvednutí na pobočce. Máte tak možnost křeslo do 14 dnů bezplatně vrátit a navíc si ho můžete před převzetím prohlédnout.
 • Pečlivě si uchovejte všechny doklady o křeslu. Na každé křeslo se vztahují 2 roky záruky, a tak kdybyste náhodou dostali nějaký horší kus s výrobní vadou, byla by škoda je nevyužít.

Jak používat a udržovat křeslo

Najít ideální křeslo je relativně složité. Starat se o něj a udržovat ho je však už poměrně snadné. Tady je několik tipů, jak na to:

 • Křeslo musí být umístěno výhradně ve vnitřních prostorách - v žádném případě na zahradě nebo na terase, kdekoliv kde na něj může déšť nebo přímé sluneční záření. Vystavení takovýmto podmínkám může vést ke vzniku trhlin v potahu a jejich postupném praskání.
 • Nikdy nestavte křeslo přímo ke zdi, ale vždy nechte mezi zdí pokoje a křeslem mezeru.
 • Pravidelně křeslo čistěte. Mělo by stačit ho při úklidu očistit vysavačem. Občas ho také můžete přetřít čističem jako je např. Pronto.
 • Křesla s potahy z mikrovlákna stačí otřít hadříkem nebo prachovkou z měkkého materiálu.
 • Povrchy křesel z lesklého materiálu můžete leštit voskem. Neaplikujte ho ovšem napřímo: místo toho ho nejprve stříkněte na hadřík, a až takto navlhčený hadřík použijte k čistění křesla. Podobně můžete také použít čistění křesla roztok mýdla ve vodě.
 • Mechanické části křesla je potřeba pravidelně promazávat olejem. V manuálu od výrobce by mělo být uvedeno, jaký typ oleje a kam by se měl aplikovat. Pravidelným promazáním předejdete ochození mechanismu a křeslo bude stále fungovat perfektně.
 • Do křesla neskákejte, ale pokládejte se do něj pokud možno plynule.
 • Přesný postup, jak se starat o konkrétní typ křesla, které máte doma, najdete v manuálu od výrobce, který dostanete při nákupu.
relaxační křeslo 328 vintage

Vítěz testu křesel

Relaxační křeslo 328 Vintage - hodnocení parametrů:

Komfort
Trvanlivost
Poměr cena - výkon

Souhrn recenze:

Křeslo s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Velmi pohodlné, za přijatelnou cenu. Sedět v něm je úžasnou relaxací pro celé tělo.

Nově doplněno: Aktuální slevy a kupóny na nákup nábytku

Prodejce

Sleva / akce

Sconto nábytek

Sleva 10 % na první nákup online
(nutno zadat email do formuláře na webu)

Jena nábytek

Akční zboží ve výprodeji - slevy až 61 %

NakupNabytek

Akční zboží ve výprodeji
a s dopravou zdarma

Kare shop

Sleva 250 Kč při odběru newsletteru
(nutno zadat email do formuláře na webu)

Autorem průvodce je Martin Sova, zakladatel webu Radirna.cz. Pokud s něčím v článku nesouhlasíte, myslíte si, že zde něco chybí a nebo by mělo doplnit, můžete se na něj obrátit na Facebooku Radírny a nebo na emailu martin@radirna.cz.

Máte zkušenost s dalším křeslem nebo chcete přispět do diskuze v této poradně? Čekám na vaše komentáře!