Za zážitky na in-line bruslích: zaručí vám dobrou náladu!

Za zážitky na in-line bruslích: zaručí vám dobrou náladu!

Využijte krásného letního počasí a vyrazte za sportem. Skvělou volbou je jízda na in-line bruslích. Zažijete při ní mnoho zábavy, projedete se na pěkných cyklostezkách v přírodě, a navíc uděláte něco pro své tělo. Jízda na bruslích je aktivním pohybem, proto se vám při ní vyplavují hormony štěstí (endorfiny), a vy tak budete mít lepší náladu.

Jak začít s bruslením?

S in-line bruslením můžete začít v každém věku. Stačí se naučit pár důležitých pravidel a už budete brázdit cyklostezky. Největší chybou začátečníků je přílišná upjatost a nedůvěra v brusle. Přitom právě kolečkové brusle jsou schopny vše “odjet za vás“. Stačí se uvolnit a dát jim volnost. Také je důležité nenapínat kolena a nezvyšovat své těžiště.

za zážitky na inline bruslích

Helma by měla být samozřejmostí

Nezapomeňte na dostatečnou výbavu. Pamatujte, že na cyklostezce se potkáváte i s cyklisty. Srážka s nimi může mít fatální následky. Proto by měla být samozřejmostí helma, která vám ochrání hlavu. Někteří začátečníci používají chrániče kolenou a loktů. Pokud se teprve učíte, je velká pravděpodobnost, že si užijete pár pádů. Nechcete-li mít odřená kolena, určitě použijte chrániče.

Kvalitní doplňky vám zaručí požitek z jízdy

Důležitá je kvalita vašich bruslí a jejich součástí. Například kvalita koleček na brusle rozhoduje o tom, jak rychle pojedete a především, jak si jízdu užijete. Kolečka vybírejte podle toho, zda chcete jezdit pouze rekreačně na cyklostezkách či sportovně. Pokud se rozhodnete pro sportovní využití bruslí, nabízí se alternativa ledního hokeje, tedy in-line hokej. Při výběru koleček se zaměřte na jejich velikost a tvrdost. Ta větší a tvrdší jsou obecně rychlejší nežli menší a měkčí. Tvrdší kolečka jsou vhodná pro venkovní povrchy a déle vám vydrží.

Brusle kupujte od prodejce, jenž vám bude schopen poradit a nabídne pouze kvalitní výbavu, která dlouho vydrží. Značkové produkty naleznete například na Bauerhockey.cz.

Kam vyrazit?

V okolí každého města se nachází pěkné cyklostezky, které vás mohou dovést do přírody nebo k nějakým zajímavým památkám. Stačí se podívat do telefonu na inspirativní tipy a vyrazit. Pokud naši zemi právě sužují horka, udělejte si výlet na bruslích brzy  zrána nebo až večer. Za odměnu se pak můžete pokochat romantickým západem slunce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *