5 nej aplikací pro Android zdarma – vyzkoušejte je!

Asi těžko dnes naleznete člověka, který by ve svém chytrém telefonu s Android neměl nějakou tu herní aplikaci. Hry jsou dnes pro všechny a to hlavně proto, že je trh zaplaven množstvím titulů, do kterých netřeba investovat ani korunu. V dnešní době si se smartphonem zazávodíte ve formulích, poskládáte hlavolam, vystavíte vesnici, zachytáte kapesní příšerky v parku, roztočíte ruletu či zahrajete automatové hry zdarma. Jak se však zorientovat v záplavě her a vybrat to opravdu nejlepší? Nebudeme říkat, že na to máme patent, protože těch zajímavých titulů je řada, ale pokusíme se vybrat pět z toho nejlepšího z roku 2016.

  1. Angry Birds Go!

Ano, je to tak, Angry Birds již takřka ovládli planetu, od her ve smartphonu, přes film v kině po plyšáky v posteli. V Angry Birds Go! z dílny Rovio Entertainment Ltd si vyberete z množství rozličných charakterů Angry Birds, se kterými pak závodíte různorodým prostředím a zároveň se cestu snažíte znepříjemnit ostatním závodníkům. Závody se odehrávají na ostrově Piggy Island a předhánět se můžete například s postavičkami Red, Chuck, Terence, King Pig, Moustache Pig a mnoha dalšími. Cesta může být řádně hrbolatá a i vám se do cesty budou stavět protivníci, kteří udělají vše pro to, aby do cíle dojeli před vámi. Za předjíždění oponentů získáváte odměny, můžete zdokonalit svůj vůz a získat vítězství. Pro Angry Birds Go! je nutné internetové připojení, hra je samozřejmě zdarma a k dispozici jsou in-app nákupy.

  1. Plants vs Zombies 2

Pokračování jedné z nejúspěšnější free-to-play her, které kdy spatřily světlo světa, Plants vs Zombies 2 od Electronic Arts Inc. si zachovává styl originálu, ale přídává zombies, plants a power ups. Tato skvělá tower defence hra si vás získá a pohltí spoustu vašeho času. Ve hře se setkáváte se zástupy zombies a bojujete proti nim supersilnými plants (rostlinami), jejich sílu lze zvyšovat prostřednictvím Plant Food a posilovat svou obranu chránící mozek. Jako u předchozího titulu, můžete v ní také nechat dost peněz, pokud využijete in-app purchases, ale hrát můžete i zdarma. I Plants vs Zombies 2 obdržela z odborných řad mnoho pozitivních recenzí a ocenění, jako její předchůdce. Račte tedy vyzkoušet.

  1. ZigZag

A teď je na řadě puzzle hra – vybrané grafické potěšení pro lidi s dobrým postřehem. Hraní skládaček, které vypadají jako by patřily do super moderního web designu, se stalo naprosto běžným od dob monumentálního titulu Monument Valley (ustwo Games Ltd) a ZigZag je jednou z posledních takových puzzle her. ZigZag se zrodila v developerském studiu Ketchapp a svým vzhledem tak trochu klame. Je to spíše hra založená na reflexech, než na skládaní. Vedete míč po tenké ostře klikaté cestě – ano, zigzag v překladu cikcak – a musíte rychle reagovat, dotykem navigovat míč a neupustit ho z cesty. Je to jednoduchá a výborně vyhlížející hra pro krátké – dlouhé chvíle.

  1. Skyward

Zůstaneme ještě chvíli v dílně Ketchapp a mrkneme na Skyward. Možná tento titul vypadá podezřele obdobně právě jako puzzle game Monument Valley, ale dáme Skyward šanci. Vždyť proč také ne? Je to hra, která je zdarma a navíc poznáte, že jde vlastně o něco úplně jiného. Ve hře ovládáte červené a modré kolečko a v tempu s nimi procházíte levely, které se před vámi zobrazují. Pokud jste příliš pomalí, kolečka se zmenší a nakonec zmizí. Hra v Escher stylu vypadá opravdu skvěle a navíc neobsahuje žádné nákupy v aplikaci, tedy si ji užijete kompletně zdarma.

  1. Fruit Ninja

A nakonec klasika, která už má za sebou pěkných pár let. Je to však stále tak návyková a zábavná záležitost, jako když byla poprvé představena studiem Halfbrick. Je to skvělá hra pro všechny generace. Jednoduše svým prstem přejíždíte po displeji a sekáte ovoce jako ninja mečem – banány, melouny, broskve a mnohé další. Vyhýbáte se bombám a snažíte se pokořit své rekordy. Tato arkádová klasika nabízí několik režimů a v současné době i grafiku s vánoční tématikou. Navíc je to opravdu skvělá a jednoduchá hra pro děti, když je na chvíli potřebujete usadit a zabavit. Snadno jí však sami propadnete, takže pozor na to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *