Jak propojit Android s PC

Jak provést propojení mobilu s operačním systémem Android s počítačem za pomoci kabelu nebo wifi sítě.

Propojení přes kabel

 • Připojte mobil k počítači a vyčkejte, než se automaticky nainstalují ovladače.
 • V mobilu se zobrazí výzva k tomu, abyste ho přepnuli do režimu fungování jako USB úložiště – pokud ji nepotvrdíte, k obsahu uloženém v telefonu se nedostanete, můžeme to tedy vřele doporučit.
  Výzva k připojení do USB
  Výzva k připojení do USB
 • A je to! Mobil se zobrazí jako další disk a dá se k němu přistoupit přes ikonu Počítač. Zpravidla se ale hned objeví dialog s výzvou k akci.
  Mobil se zobrazí jako vyměnitelný disk
  Mobil se zobrazí jako vyměnitelný disk

AirDroid – propojení přes wifi

Velmi komfortní propojení pomocí aplikace AirDroid můžete využít v případě, že máte doma wifi síť, přes kterou se připojujete k počítači i mobilu. Pokud chcete tento skutečně velmi vyspělý systém propojení mobilu a počítače využít, postupujte takto:

 • Stáhněte si z Google Play aplikaci AirDroid
 • Spusťte ho a zadejte do prohlížeče v počítači adresu, kterou vám doporučí program
Adresa vypsaná na mobilu
Adresa vypsaná na mobilu
 • Po vypsání adresy do adresního řádku je ještě potřeba potvrdit autorizaci v mobilu a pak je možné začít aplikaci používat.
  Ověření propojení
  Ověření propojení
 • Od této chvíle už na mobil nemusíte v zásadě ani sáhnout a můžete ho spravovat na dálku přes počítač. V prohlížeči se vám zobrazí poměrně dobře graficky zpracovaná plocha se širokým spektrem funkcí. Můžete číst a posílat sms, dokonce i volat, bez problému procházet soubory.
  Procházení a instalace aplikací
  Procházení a instalace aplikací
 • Můžete dokonce i snímat obraz přes fotoaparát v mobilu nebo nastavit vyzvánění. Vše poměrně jednoduše a komfortně skrze skutečně velmi povedené grafické rozhraní připomínající pracovní plochu ve Windows.
  Plocha AirDroidu
  Plocha AirDroidu

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Dobrý den,nemám originál kabel k mobilu a nemohu se propojit s pc nevím co dělat abych ho mohla propojit. mám mobil Sonny xperia10.Děkuji

 2. Prosím o řadu: mám v pc nahraný film z kamery. Po převodu do mp má asi 5gb. Nemohu jej však za žádnou cenu převést do tabletu. Při kopírování mi hlásí, že jej zkopíruje, ale že jej tablet asi nepřehraje.A skutečně ne, přestože na SD kartě v pc ukazuje ,že zkopírován je. Otevřu li odpojeny tablet, film tam v galerii ani v asus studiu nenajdu. (t. Asus memo pad 7 HD).
  Děkuji moc za poMOC.

 3. Podle me je to zbytecne velke, zmensi ho tak, aby to mělo maximálně několik set MB a pak to tam zkus znova poslat přes kabel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *