Jak vystopovat mobil

Bojíte se ukradení mobilu, případně jste ho ztratili a potřebujete ho teď najít, nejlépe přesně zjistit jeho polohu přes GPS? Poradíme, jak zjistit jeho polohu.

iPhone

Zapnutí funkce detekce ztraceného zařízení, které připravil přímo Apple, zapnete pod následujícími volbami:

 • Nastavení > iCloud > Hledat iPhone

Pokud ještě nemáte nastaven iCloud účet a nevíte o co jde, doporučujeme nahlédnout do tohoto článku. Jak pak najdete ztracený iPhone?

 • Přihlaste se přes počítač pod svým Apple ID (email + heslo) na webu iCloud.com.
 • Zde najdete položku Hledat můj iPhone, kde budete ještě jednou vyzváni k zadání hesla a za okamžik se zobrazí mapka s polohou vašeho mobilu.

Android

V mobilních telefonech vybavených operačním systémem Android žádná předinstalovaná aplikace určená ke sledování polohy nebo zasílání informací o dění s mobilem není. Dá se to však velmi lehko vyřešit, a to sice doinstalováním aplikace, která to dovede. Velmi dobře může k tomu účelu posloužit bezplatný antivir Avast, který kromě toho pomůže ochránit mobil před malwarem a nekontrolovaným chováním některých programů. Jak ho zprovoznit a nastavit?

 • Nainstalujete si z Google Play aplikaci avast! Mobile Security
 • V menu aplikace přejděte do položky Anti-Theft
  Nastavení mobilního Avastu
  Nastavení mobilního Avastu
 • Nejprve je potřeba nainstalovat tuto dodatečnou ochranu. To provedete tak, že nainstalujete z Google Play aplikaci pojmenovanou Update Agent, která se sice jmenuje tak, že by člověk odhadoval, že nějak pomáhá k aktulizacím, ale ve skutečnosti se takto maskuje Anti-Theft, aby ho útočník neodhalil tak lehko.
  Stažení dodatečné ochrany
  Stažení dodatečné ochrany
 • Po stažení programu z Google Play si můžete zprovoznit ochranu proti ukradení. Důležitým ochranným prvkem je vyplnění čísla mobilního telefonu důvěryhodné osoby, které budou v případě, že se začne s vaším mobilem dít něco nekalého, zasílány SMS.
  Nastavení Anti-Theft
  Nastavení Anti-Theft
 • V dalším kroku doporučujeme vytvořit online účet pro správu zabezpečení vašeho mobilu na dálku. Bez tohoto účtu je totiž ochrana omezena jen na SMS vašemu příteli, což sice není úplně málo, ale když tu ta možnost dalších možností je, proč ji nevyužít, že.
  Nastavení online účtu
  Nastavení online účtu
 • Založení účtu sestává z vyplnění emailu a hesla, takže je to velmi rychle hotovo. Tímto by měla být ochrana v telefonu nastavena.
  Registrace avast účtu
  Registrace avast účtu
 • Jděte nyní na web my.avast.com a přihlaste se pod emailem a heslem, které jste vyplnili. Pokud po vás bude chtít stránka ověření emailu, podívejte se ještě do emailové schránky. Stránka zatím není lokalizována do češtiny, ovšem i tak se na ní dá všechno najít poměrně bez problémů. Zaprvé přejděte do sekce My Devices (moje zařízení).
  Seznam zařízení na my.avast.com
  Seznam zařízení na my.avast.com
 • Mobil můžete přes tuto webovou aplikaci ovládat poměrně širokou škálou metod. Můžete spustit houkání a hlášení o tom, že je kradený, nastavit přeposílání SMS a volání z mobilu na jiné číslo, detekovat jeho polohu, zablokovat funkce – skutečně velmi komplexní ochrana na to, že se jedná o aplikaci úplně zadarmo a ještě zároveň fungující jako antivir.
  Možnosti zabezpečení a blokování
  Možnosti zabezpečení a blokování

IMEI

Každý mobilní telefon má vlastní unikátní identifikační číslo, tzv. IMEI. Vzhledem k tomu, že ho má skutečně každý telefon, tak se dá se využít při zjišťování polohy po přihlášení k BTS stanici (tj. do sítě operátora) opravdu sebehloupějšího zařízení. Problém je však v tom, že pro tuto operaci potřebujete spolupráci operátora – určitě za pokus stojí ve chvíli, když znáte tento kód, zavolat na jeho infolinku. Ovšem není to až tak triviální operace a operátor zpravidla tyto údaje poskytuje spíše až na žádost policie. Ovšem i přístup operátorů se mění, takže za pokus to stojí. Jak zjistit IMEI?

 • Přejděte do režimu zadávání čísel k volání a napište: *#06#

Často už ani není potřeba dávat pokyn k volání a zobrazí se vám na obrazovce kód. Ten si zapište na místo, kde ho najdete i ve chvíli, když nebudete mít u sebe mobil a v okamžiku, když se vám ztratí, ho můžete použít k detekci ve spolupráci s operátorem nebo policií.

4 komentářů k Jak vystopovat mobil

 1. +420727919690 dobry den jak muzu najit nebo indormace o cloveku s timto cislem .

 2. Ztratil jsem mobil asi tak před 2 hodinami.Co mám dělat?Jsem z toho úplně zoufalý.Pomoz te mi prosím. Robert N

 3. potřebuju pomoc najít tebto telefon
  608 020 106

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *