Jak zjistit soukromé číslo

Jak zjistit soukromé číslo

Obtěžuje vás někdo za pomocí skrytého čísla? Zajímá vás jak si ho nastavit? Nebo se  pouze jednoduše ptáte, jak celá záležitost funguje? Více se dozvíte po přečtení našeho článku…

Nemyslete si, že když voláte se skrytým číslem tak na vás nikdo nepřijde. Jedná se o CLIR (z angličtiny „Calling Line Identification Restriction“), identifikaci čísel, kde se vaše číslo zaloguje a pouze se volanému na příkaz GSM ( Globální Systém pro Mobilní komunikaci) požadavek skryje. CLIR je tedy služba, která nám toto skrytí čísla umožňuje. Navíc je zcela zdarma. Dále (i když je to logické) připomínám, že skrytému číslu nelze zavolat zpět či odpovídat na textové zprávy.

Je více možností jak odhalit kdo nám volal ze skrytého čísla.

Může být opravdu nepříjemné, když nás někdo obtěžuje nebo provokuje ze skrytého čísla. Operátor T-Mobile nemá k dohledání ohledně identifikace obtěžujících volání informace nikde uvedené. Ale Vodafone (nemá uvedenou cenu) a O2 (za 250 KČ) nabízí na požadavek identifikaci obtěžujícího. Zjednodušeně je povinen poskytnout: jméno, příjmení, adresu trvalého pobytu, telefonní číslo a e-mailovou adresu

Přesně:   (5) Osobními údaji podle odstavce 3 jsou jméno, popřípadě jména, příjmení, popřípaděpseudonym, adresa trvalého pobytu, telefonní číslo a adresa elektronické pošty. U podnikající fyzickéosoby se osobní údaje doplňují o adresu sídla podnikání. Identifikačními údaji podle odstavce 3 jsou obchodní firma nebo název nepodnikající právnické osoby, adresa sídla, popřípadě adresa sídla organizační složky, adresa a telefonní číslo provozovny a adresa elektronické pošty.

Zdroj: Zákon o elektronických komunikacích – § 41, odstavec 5

V závěru nás to ale stejně bude stát peníze.

Druhou a bezplatnou možností je zajít na Policii ČR  a nahlásit obtěžování skrytým číslem, budete žádáni o uvedení data a času hovoru a vaše telefonní číslo. Poté bude šetření provádět policie, s kterou je operátor povinen spolupracovat. Stejnou možnost má i soud, se kterým má operátor též povinnost spolupracovat.

Jak trvale skrýt své telefonní číslo:

Někteří mají prostě lepší pocit s anonymitou. Jiní mají důvody týkající se bezpečnosti, či často využíváme skrytí čísla v případech, kdy nám někdo dluží a známé číslo by nezvedl nebo nechceme, aby nás obtěžoval voláním zpátky, tak jednoduše skrýváme své číslo. (Ten komu číslo sami dáte, se vám samozřejmě dovolá.) Nejjednodušší a zároveň univerzální postup pro všechny operátory a telefony je:

  1. Vtelefonu si otevřeme číselník, kde klasicky vytáčíme čísla
  2. Vyťukáme „*31#“ (bez uvozovek) a na číslo klasicky „zavoláme“, což trvale skryje naše číslo pro všechny volané už
  3. Pokud si přejeme službu trvale vypnout, vyťukáme „#31#“ (bez uvozovek) a požadavek „zavoláním“ opět odešleme.

Stav této služby získáme vyťukáním „*#31#“ (bez uvozovek) a opět „zavoláme“

Pokud si nevíte rady, stačí zajít na jakoukoliv prodejnu vašeho operátora, kde vám CLIR rádi nastaví.

Další možností je provést jednorázový hovor se skrytým číslem

Pokud chcete někomu jednorázově zavolat bez zobrazení vašeho čísla, tak je řešení velmi jednoduché. Otevřeme si klasický číselník a zadáme předvolbu #31#, po ní následuje číslo volaného, které musí být v mezinárodním formátu. Pokud nevoláme do zahraničí, tak by to v tom případě vypadalo například takto: “ #31#00420123456789 “

Zjednodušeně řečeno tedy do číselníku zadáme předvolbu „#31#“ a za ní telefonní číslo s mezinárodní předvolbou. Místo symbolu „+“ použijeme dvě nuly. Tento způsob je tedy velmi užitečný, pokud nechceme zbytečně zapínat a hned vypínat výše zmíněný způsob.

volání ze skrytého čísla

 

Kdo skrytá čísla používá?

Kromě lidí, kteří se vám chtějí za něco hloupě pomstít nebo náhodných vtipálků používají skrytá čísla například některé státní služby (Policie, hasiči, lékaři, úřady), ale i pracovníci call center a další obtěžující marketingové služby.

Nenechte se skrytými čísly zaskočit, jsou to často státní zaměstnanci jako úřady, policie nebo hasiči. Pokud se jedná o záškodníka, můžete se bránit zjištěním, o koho jde od operátora či zajít na policii, která vám s vaším problémem pomůže. Skrýt číslo si můžete i vy (viz. Náš návod).

3/5 - (1 vote)

7 komentářů k Jak zjistit soukromé číslo

  1. Odpovědět. Na sms od skrytého cisla je technicky nemozne, protože služba clir je se službou sms nekompatibilní. Je to jako definovat přenosovou frekvenci v závislosti na podsvícení displeje.

  2. Dobrý den, je možné, aby někdo (např. Google), pomocí prozvonění z neznámého čísla, zjišťoval polohu volaného? Po nějakou dobu mi cca 2x za měsíc volalo skryté číslo a vždy vyzvánělo jen 1x. Potom jsem si v účtu Google zapnula polohu(cca na 2 měsíce) a vyzvánění od skrytého čísla umlklo. Včera jsem si polohu vypnula, restartovala telefon a dnes mě číslo opět prozvonilo. Nechci být paranoidní, ale zdá se mi to zvláštní. Je to možné?

  3. Buďte rada že má o Vás někdo zájem

  4. dobrý den,jak může někdo za manžela a mně psát sms-že mám slabou baterii,když sedíme naproti sobě a tudíž nemůže mi psát,ani já jemu to samé-abych si dobila mobil.Mám ho použitý,ale je jak nový.Operátorka nám řekla,že je to o2,když jsem tam volala,řekli,že toto číslo neznají,a nabízeli nám nové data do mobilu,a jiné dárky.Nikdy jsme takovou sms nedostali.Nechápeme,a přišly za červenec a srpen letos sms.Prosím dokážete nám poradit?Máme to smazat,zalokovat,ani to nepomohlo,psali opět vždy ve všední den.Děkuji.

  5. Nemohlo jít o sms zaslanou přes internet? To se mi zdá jako nejpravděpodobnější

  6. Odinstalujte si z mobilu různé spořiče baterie a podobné sračky a bude klid. Nechápu lidi co mají telefon plný aplikací o kterých vůbec neví jak fungují a pak se diví že si telefon dělá co chce,

  7. LZE ODKRYT CISLO A ZDARMA O2 SI UCTUJE 250KC ALE V OBCHOD PLAY JE APLIKACE KTERA TO HNED OHALI!!!!!!NAZEV NENAPISU ZKOUKNETE YOUTUBE A NECO PRECTETE AT TO NEMATE TAK JEDNODUCHY ME TO TRVALO ODKRYT 10MINUT…..FOF ZA TO PLATIT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *