Jak zvýšit výdrž mobilu

Nevydrží váš mobilní telefon tolik, jak byste si představovali? V tomto článku najdete univerzálně použitelné tipy, které minimálně o několik hodin denně výdrž vašeho mobilu natáhnou.

Obrazovka

Jednoznačně největším žroutem baterky nasoučasných mobilech je displej. Vzhledem k tomu, že když na něm chcete něco vidět, zákonitě musí být rozsvícený, dá se toho v této oblasti dělat bohužel minimum. Omezit spotřebu baterie ze strany náročnosti displeje lze zhruba takto:

Mobil a baterka
  • používejte co nejnizší intenzitu podsvícení – např. na Androidu k tomu dobře poslouží program Screen filter
  • na poslech rádia, hudby, volání a další operace, kdy používáte čistě reproduktory a mikrofon, obraz vypínejte úplně

Data a wifi

Dnešní mobily mají snahu se neustále připojovat k internetu a stahovat si bez ustání různé aktualizace a nejnovější data. To je sice fajn ve chvíli, kdy vyžadujete být 24 hodin online, nicméně má to samozřejmě poměrně negativní vliv na výdrž telefonu. Co tedy s tím?

  • vypněte automatickou synchronizaci dat a zapněte ji vždy jen tehdy, když potřebujete synchronizaci provést
  • během pohybu po městě a v divokých končinách, kde využíváte výhradně 3G připojení, vypínejte wifi
  • pokud chcete výdrž ještě více prodloužit, vypínejte i 3G připojení a zapněte ho vždy jen tehdy, když ho potřebujete – např. na Androidu to automaticky zajišťuje utilitka Juice Defender

GPS

Gps využívají mapové aplikace a vyhledávače ke zpřesňování výsledků hledání. Na většinu běžného provozu nicméně postačí poloha vypočítaná na základě polohy BTS stanic (=vysílačů mobilního signálu). Pokud chcete riziko vytěžování baterie GPS modulem omezit na minimum, preventivně ho tedy můžete vypnout.

Dobíjení a péče o baterii

Základem dlouhodobě dostatečné výdrže je nicméně optimální péče o baterku, tj. optimální nabíjení a vybíjení. V současnýchmobilních zařízeních se používají batrie typu li-ion, které vyžadují zhrubanásledující způsob chování:

  • snažte se mobil co nejčastěji dobíjet, udržujte ho co nejvíce nabitý
  • na druhou stranu, nenechávejte ho ani několik dní zapnutý v nabíječce, aby baterka mohla “žít”
  • přibližně jednou za měsíc se doporučuje mobil vybít až na dno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *