Koupit iPhone?

Nebudeme se zaměřovat parametry nebo vlastnosti přístroje, jelikož ty asi stejně všichni znáte nazpaměť, a i kdyby ne, můžete je nalézt na stránce každého prodejce mobilních telefonů. My se vám pokusíme pomoci zodpovědět otázku, zda se iPhone hodí i pro vás.

V srpnu to budou už 3 roky, co jsme měli šanci vidět tento zázrak od Apple poprvé v českých regálech, od té doby si získal v naší zemi mnohem více než jen nevídaný zájem médií, nikdo nemůže popřít fakt, že toho srpnového večer mohl pamětníkům připomenout nedávnou komunistickou éru, jelikož se na něj před prodejnami před otevírací dobou stály velice dlouhé fronty skýtající fanoušky této značky, zvědavce, ale především nedočkavé nákupčí, kteří už ani dospat nemohli. Tomuto elegantnímu zázraku rovněž právem můžeme přiznat titul jednoho z nejprodávanějších mobilních telefonů historie.

Z toho, co zde bylo řečeno, jasně vyplývá, že má iPhone miliony příznivců po celém světě, ale jistě existují i uživatelé a lidé, kteří s tímto přístrojem spokojeni nebyli nebo ho ani netoužili vyzkoušet, zkrátka jako každý fenomén má iPhone své příznivce i odpůrce.  Jasnou odpověď jestli je iPhone dokonalý nebo hrozný asi nenajdeme a s kompromisem by nesouhlasila ani jedna strana, takže se na místo rozsouzení pokusíme určit, zda se pro vás iPhone hodí, či nikoliv.

 • První co asi není nutné příliš zmiňovat je cena, která není zrovna nízká, ale vzhledem k parametrům telefonu je pochopitelná a snad i akceptovatelná, ovšem rozhodně ne pokud patříte k uživatelům, kteří si zavolají, napíší textovou zprávu a jednou do roka využijí nějakou hru či aplikaci když tam omylem zabloudí. Pokud využíváte pouze základní funkce telefonů, je tato investice naprosto zbytečná.
 • Že je tento telefon dotykový, vám asi rovněž neušlo, ale tady je nutné pro uživatele jiných chytrých telefonů (zejména starším Symbianů a Windows mobile telefonů) zdůraznit fakt, že iPhone se neovládá předmětem zvaným stylus, ale prsty, což může být obzvláště pro některé pány s mohutnějšími prsty nepříjemné a může docházet k otravným a zdržujícím přehmatům.
 • Telefon je vybaven opravdu kvalitními aplikacemi a další si můžete v hojné míře zdarma a legálně stáhnout v iTunes, většina těchto aplikací ovšem vyžaduje připojení k internetu a to ve chvílích, kdy je nepožíváte z důvodu aktualizací, takže pokud nepotřebujete a nechcete internet v telefonu, nechcete ani iPhone. Doporučujeme si na internet zřídit nějaký výhodný tarif přednostně, abyste se vyhnuli případným velkým výdajům za něj.
 • Pro milovníky hudby je užitečné říct, že má telefon nejen konektor pro sluchátka, ale i poměrně kvalitní reproduktor.
 • Nenechte se zmýlit řečmi o jednoduchosti ovládání věciček od firmy Apple, ano konečné ovládání prsty vypadá a opravdu je jednoduché, ovšem to co předchází, třeba i jen přidání písničky do vašeho dotykového jablíčka v porovnání s jinými telefony zas až tak jednoduché není.
 • Je určitě pravdou, že se telefon hodí pro každého uživatele, který chce udělat dojem, jelikož jde opravdu o hezký a elegantní kousek, ostatně jako skoro každý výrobek této společnosti, design mají opravdu vytříbený.

Snad vám naše poznatky budou při výběru nápomocné.

Kristýna Jahnová

Rate this post

3 komentářů k Koupit iPhone?

 1. Už dlouho přemýšlím jestli iphon koupit nebo nekoupit. Jednu dobu jsem byla stoprocentně rozhodnutá že ano. Problém je ale v itunes. Kamarádka mi říkala že se musí hudba kupovat, což mi přijde nepraktické když je v české republice stahovat hudbu zdarma legální. Nevím jestli je to pravda, ale pro mně je to jedna z rozhodujících věcí jestli iphon pořídit nebo ne…

 2. V iTunes problém nebude 😉
  Hudba se kupuje přes iTunes, stejně tak jako videa a nějaké aplikace, al není to podmínkou v jednoduchosti natáhnete fotky, videa, písničky, knížky do iTunes a zadarmo 😉
  iTunes je nejlepší správce medíí. Takže za mě běžte do toho 😉

 3. přesně tak, hudba se kupovat nemusí, stačí tam normálně do knihovny iTunes přetáhnout hudbu z počítače, která se normálně může stáhnout odkudkoliv… Jediná nevýhoda iPhone z pohledu hudby je ta, že přes něj nejde poslouchat klasické FM rádio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *