Originální seznam kontaktů do MDA

Systém Windows Mobile není špatný, ale ani dokonalý. A seznam kontaktů je toho důkazem.

Voláte z chytrého telefonu? Seznam vašich kontaktů v zařízení s Windows Mobile toho umí mnoho. Ke každému kontaktu si můžete přidat mnoho dalších informací (adresu, email, narozeniny…), ale to ovládaní a grafické rozhraní… Hrůza! Naštěstí je několik programů do WM, které vám toto vynahradí. Například program od společnosti VITO Technology, který se jmenuje „Fun Contact“.

Program Fun Contact naleznete na stránkách http://iwindowsmobile.com/contact-manager.html. Jeho cena je $19.95, ale stojí zato. Ve Fun Contact se lépe pracuje, malé oddíly se jmény jsou nahrazeny většími kolonkami. Malinké a pro uživatele s horším zrakem těžce čitelné písmo je nahrazeno tučnějším a větším fontem.

Obrazovka má dvě části. Většinu obrazovky vám program pokryje kontakty, kterých uvidíte na displeji asi 7 a dá se mezi nimi dobře orientovat a posouvat je prstem. Druhou část tvoří menu vespod displeje, ve kterém se budete snadno přepínat mezi Kontakty, Oblíbenými kontakty, Seznamem hovorů a Nastavením. Menu je přehledné a velmi kvalitně zpracované.

Základy už známe, takže teď se můžeme na tuto aplikaci podívat blíže. V seznamu si rolováním vybereme kontakt a klepneme na něj. V mžiku na obrazovce vidíme všechny potřebné údaje (jméno, číslo mobilu osobní a služební, emailovou adresu fotografii kontaktu…). Klepnutím na číslo ihned voláme, nebo můžeme klepnutím na obálku ihned psát SMS. U čísla je hvězdička prázdná, ale pokud na ní klepneme, vyplní se a číslo se přidá do oblíbených kontaktů, což je velice užitečné! Pokud máte u kontaktu vyplněnou emailovou adresu, můžete mu ihned po klepnutí na ní začít psát email. Dole jsou tři navigační tlačítka. Levým se dostanete zpět do kontaktů, prostředním otevřete kartu kontaktu a pravým ho editujete.

Program je opravdu velmi zdařilý a snadno si vás po chvilce podmaní. Ovládání budete mít ihned v krvi a na seznam kontaktů zabudovaný ve WM už nebudete chtít vidět.

Josef Žaloudek

5/5 - (1 vote)

1 komentář k Originální seznam kontaktů do MDA

  1. dobiden a dakujem vam zainformace
    mam przbu jasom zadal sitovi cod na sim cartu a nepametam so jakicod sem dal jak simam poradit abisom od codoval na siti
    na samsung galaxy 2 prosim vas opomoc dakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *