Recenze TCL 3S M3G

TCL 3SM3G je jeden z nejnovějších modelů firmy TCL, čínského výrobce smartphonů Alcatel. Je charakterizován jako velmi kvalitní telefon dostupný za slušnou cenu. Zákazníky oblíbený poměr cena – výkon je zde opravdu výhodný.

Solidní hardware

Telefon běží na procesoru Snapdragon 615 od společnosti Qualcomm. Procesor obsahuje osm jader a je taktován na 1,5 Ghz. Doplňuje  jej grafický čip Adreno 405.

Operační paměť je představována 2 GB. Paměť interní, sloužící pro ukládání systémových dat a multimediálních či jiných souborů dosahuje velikosti 16 GB. Pokud by tento prostor nestačil, lze úložiště rozšířit až o dalších 32 GB přidáním externí Micro SD karty.

tcl

Kvalitní fotografie

Jak na zadní, tak na přední straně přístroje se nachází fotoaparát. Hlavní čočka disponuje 16 MPx a využívá blesku, přední, tzv. selfie kamera má 5 MPx.

Vyfocené obrázky si lze prohlédnout na velikém pětipalcovém Full HD displeji. Toto kapacitní zobrazovací zařízení se chlubí rozlišením 1920 x 1080 px, což zaručuje pohodlný obraz s hustotou obrazových bodů 443 PPI.

Dostatečnou výdrž telefonu zajišťuje baterie Lithium-ion s kapacitou 3050 mAh.

LTE internet

V dnešní době velmi důležitou konektivitu s ostatními zařízeními zabezpečuje bluetooth 4.0 či micro USB port. K mobilní internetové síti lze využít LTE připojení na frekvencích 1800/2100/2600 MHz. Co opravdu zamrzí je absence pásem 850, 900 MHz.

Softwarově je telefon vybaven operačním systémem Android v modifikace 5.0 Lollipop. Příznivce češtiny jistě zaujme multijazyková verze obsahující českou a také slovenskou mutaci.

Unikátní způsob odemykání

Skvělou funkcí je u tohoto přístroje snímač očí. V případě, že budete chtít tento telefon odemknout, stačí přiložit ke čtečce oko, respektive oční sítnici, a v případě shody bude telefon otevřen. Snímač byl aplikován z důvodu stále rostoucích požadavků na bezpečnost a zároveň a jednoduchost a rychlost odemykání telefonu.

V porovnání s konkurencí ve stejné cenové hladině je tento smartphone velmi nadprůměrně vybaven. Při opačném srovnávání – stejné funkce a charakteristiky – se cena mnohdy pohybuje o pár řádů tisíc výše, alespoň co se týče známějších značek.

Kupte si!

Nyní lze TCL 3SM3G pořídit v černé nebo bílé variantě s téměř padesátiprocentní slevou. Na americkém e-shopu gearbest.com je tento telefon (http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_203567.html) nyní k dostání za 155,99 USD, což činí v přepočtu necelých 3800 Kč.

Rate this post

1 komentář k Recenze TCL 3S M3G

  1. Zdravím. Mám k telefonu TCL 3S M3G dotaz. Máte někdo povědomí, jak se dá vypnout hovor v situaci, kdy automat hlásí, že na druhé straně je obsazeno? Červené sluchátko ani nic jiného hovor=automat neukončí. To skončí až samo po několika opakováních. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *