Tiše! Přichází král mezi mobilními telefony ZTE Nubia Z7

Čas od času se stane, že na sebe na trhu s mobilními telefony upozorní značka, která dosud zůstávala poněkud stranou zájmu ve stínu svých slavnějších konkurentů. Právě to se nyní podařilo čínskému výrobci ZTE, jenž představil velmi interesantní přírůstky do své rodiny.

ZTE NUBIA Z7 se představuje

Pokud by měl být nový vývěsní štít firmy s názvem ZTE Nubia Z7 k nějakému jinému telefonu přirovnán, zřejmě by to byl model LG G3. Je tomu tak především z toho důvodu, že 5,5 palcový displej je vybaven QHD rozlišením (2560 x 1 440 pixelů), což mu dovoluje dostat se na hodnotu jemnosti displeje 538 PPI. Obsah je na obrazovce zobrazován staticky, aby nekladl příliš velké nároky na procesor. Při zkoumání vnitřností tohoto výrobku zjistíme, že jeho srdcem je čtyřjádrový Snapdragon 801, který je taktovaný na 2,5 GHz. Během pitvy zjistíme i přítomnost grafického akcelerátoru Adreno 330 a 3 GB RAM paměti.

zte nubia

Tím však podobnost s LG ještě zdaleka nekončí! ZTE Nubia Z7 má totiž jako kameru 13 megapixelový snímač Exmor RS se světelností f/2.0, pochopitelně je vybaven i optickou stabilizací obrazu. Také v ZTE si samozřejmě dobře všimli, že v dnešní době letí selfies, a proto svůj telefon vybavili přední kamerkou o 5 Mpx. Fotografie se ukládají do interní 32 GB paměti. Baterie disponuje solidní kapacitou 3 000 mAh, takže telefon určitě vydrží několik dní bez nabití. Jako operační systém využívá ZTE Nubia Z7 Android 4.4 KitKat s vlastní nadstavbou Nubia UI 2.0.

Sourozenci Mini a Max

ZTE Nubia Z7 nepřichází sám, ale ve společnosti ZTE Nubia Z7 Mini a Max. Max bude o něco levnější, a proto u něho nelze nalézt QHD rozlišení, ale jen Full HD (1920 x 1080 px a jemnost 403 ppi). To se však nijak neprojevilo na velikosti displeje. Oproti modelu ZTE Nubia Z7 má také nižší velikost RAM paměti 2 GB. Na druhou stranu si je možné vnitřní paměť navýšit microSD kartami až do velikosti 64 GB. Také kapacita baterie je o něco vyšší, a to 3 100 mAh.

Třetí z rodiny ZTE Nubia Z7 Mini svým názvem poněkud mate tělem. Úhlopříčka displeje je totiž 5 palců, a to rozhodně není nijak málo. Podobně jako u varianty Max je tu rozlišení displeje Full HD (1920×1080 px a jemnost 445 PPI). Vnitřní 16 GB paměť je možné v případě potřeby rozšířit až o 64 GB prostřednictvím microSD karet. Poněkud problematická je tu však velikost baterie, která se nepodařila navýšit nad 2 300 mAh.

Otázkou pochopitelně zůstává, zda se ZTE Nubia Z7 a její společníci dostanou mimo hranice čínského trhu. O tom, že to nebude až tak samozřejmé, svědčí skutečnost, že nepodporuje 800 a 900 MHz pásma LTE a k mání je ve variantě dualSim. Běžná cena se pohybuje kolem 13 500 Kč, ale občas se dá najít i za příznivější cenu – například na Gearbest.com ji nyní najdete za pouhých 299.99 USD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *