V posílání SMS zdarma iPhone za Androidem zaostává

Smartphony válcují starou dobrou mobilní klasiku. Jsou chytré, jsou hezké, jsou in. Navíc jsou vlastně skoro pořád online a díky tomu můžou dělat zadarmo spoustu věcí, které se na normálních mobilech platí.  Jak si ale vedou v naprosto základní funkci, jakou je posílání SMS? iPhone za konkurentem od Google jasně nestíhá.

Posílání SMS zadarmo ze smartphonů funguje úplně jednoduše. Člověk si platí datový tarif a za to má připojení k internetu. Stáhne si aplikaci, přes kterou posílá esemesky skrz internetové brány a nic neplatí.

Bez peněz do iPhonu nelez

iPhony od Applu nabízí například aplikaci Levné SMS. Ta umožňuje posílat esemesky už od 99 haléřů. Kromě toho existují ještě aplikace poslat SMS zdarma a české SMS zdarma. Ty posílají skrz klasické internetové brány a měly by být zdarma, spousta uživatelů si však stěžuje, že zprávy buďto nedorazí vůbec, nebo s nepřiměřeným zpožděním. A přestože existují SMS brány do všech sítí, jenom na O2 jde posílat opravdu dlouhé zprávy.

Android jede

Proti tomu na smartphony s Androidem si můžete stáhnout třeba Free SMS Sender. Ten umožňuje posílat esemesky zadarmo do všech sítí. Postupně navíc mají přibývat i SMS brány v zahraničí. Už teď si můžete vybrat, která brána se vám na kterou esemesku nejvíc hodí a podle toho posílat, jak chcete. Navíc jak tomu u Androidních aplikací bývá, autor Free SMS Sederu na jeho zlepšování tvrdě maká a rychle ho vylepšuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *