4 rady, podle kterých vybrat granule pro psa nebo kočku

Kvalitní krmení je základem pro spokojený a plnohodnotný život vašeho domácího mazlíčka. Není to však pouze o tom koupit nějaké granule a myslet si, že to stačí. Je nutné zaměřit se na to, jaké má váš pes potřeby a jestli jste vybrali granule, které odpovídají jeho velikosti nebo stáří. Na druhou stranu však výběr kvalitního krmiva není zase tolik složitý. Přinášíme vám 4 základní rady, podle kterých byste se měli řídit, když vybíráte nejlepší granule pro psy nebo pro kočky.

1. Podle stáří psa

Jedním z kritérií při výběru vhodných granulí je stáří psa. Malá štěňata mají jiné nároky na složení potravy, ale také na velikost a měkkost granulí. Granule pro štěňata obsahují velké množství energie a látek, které jsou důležité pro správný vývoj pohybového ústrojí. Vhodnou stravu je dobré nepodcenit ani u starších psů, kteří mohou trpět problémy se zuby a potřebují více vápníku pro udržení zdravých kloubů a kostí.

granule-pro-psy

2. Podle jeho velikosti

Jiná strava je vhodná pro velká plemena psů a jiná zase pro malá. Na trhu existují granule pro malá plemena i velká, která splňují všechny požadavky daného plemena. Malý pejsek by totiž špatně kousal velké a tvrdé granule pro velká plemena a naopak velcí psi by se z granulí pro malá plemena příliš nenakrmili.

3. Sportovní zatížení nebo speciální potřeby

Dalším z faktorů je sportovní zátěž. Aktivně sportující psi potřebují krmivo bohaté na energii a dostatek vitamínů a minerálů. Oproti tomu výstavní psi nebo psi žijící v bytě mohou trpět psí nadváhou a proto je dobré pořídit jim krmení, které se pro ně hodí a po kterém nebudou tloustnout.

4. Vhodné krmení pro kočku

Nejlepší granule pro kočky by měly také splňovat výše uvedené parametry. Především je dobré zaměřit se na to, jestli má kočka možnost volného pohybu venku, jaké je její stáří a jestli nemá zdravotní omezení, kvůli kterým nemůže přijímat určité látky. Pokud víte, jak krmit kočku, nezapomínáte ani na to, že potřebuje speciální kočičí trávu pro správné fungování trávicí soustavy a také víte, jaký přísun potravy potřebuje, aby byla dostatečně vyživená.

Komentář ke článku “4 rady, podle kterých vybrat granule pro psa nebo kočku”

  1. Nevím, nevím, podle těchto rad si granule asi nevyberu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *