Jak pracovat na počítači efektivně

Jak pracovat s vaším pc více efektivněji a udělat práci, kterou chcete, bez zbytečných prodlev.

Taky se vám občas stane, že zapnete počítač za účelem udělat nějaký ten projekt, referát do školy, upravit a udělat něco nového pro váš web, odpovědět na kopu emailů… a pak sedíte za počítačovým monitorem hodinku, dvě, tři a práce stále není hotová, a co víc ještě jste s ní ani nezačali?

Pokud se tohle stává, nebo stane občas i vám, přečtěte si pár následujících rad a věřte, že vaše práce už s trochou vůle nebude jen nečině ležet bokem.

  • Práci neodkládejte, napřed ji udělejte a pak se věnujte čemukoli jinému.
  • Vypněte všechny komunikační programy, jako je Skype, Icq, Jabber Někdo vám napíše, vy se necháte snadno rozptýlit a místo práce bude hodinový chat s vašimi přáteli.
  • Rovněž si zakažte prohlížení sociálních sítí FaceBook, Lidé, Twitter atd. Pokud budete každých pět minut koukat, jestli vám už dal ten, nebo onen like, nebo co mají vaše přátele na zdi, opravdu nestihnete nic. To ale platí i o emailu a jakýchkoliv jiných věcech na internetu, takže pokud internet nutně k práci nepotřebujete, je nejlepší ho vypnout rovněž.
  • Výjimku může tvořit například YouTube, pokud si do oblíbených vkládáte hudební videa a jste schopni, nebo dokonce zvyklí pracovat při hudbě, tudíž vás to neruší a díky funkci YT (postupně přehrát) si nebudete muset písně přepínat, tudíž vás to nebude odvádět od práce.
  • Pokud toho potřebujete udělat více, hlídejte si čas, ať se příliš nevžijete do jednoho úkolu, jelikož čas při práci plyne občas dosti relativně.
  • Snažte se vždy pro vaši práci využívat, co možná nejlepší software, který vám ušetří plno práce při zbytečných krocích, v tomto ohledu vám můžeme pomoci, jelikož vám pravidelně přibližujeme kvalitní, nebo zajímavé programy.
  • Udělejte si v počítači pořádek, když budete všemožné soubory hekticky hledat, bude vás vaše práce akorát otravovat.
  • Pokud se vám do práce vyloženě nechce, slibte si odměnu, tu si zaslouží každý, nemusí se jednat o nic obrovského, prostě si jen udělejte radost oblíbenou hrou nebo si dejte sladkost.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *