Facebook: jak nastavit soukromí

Jak ochránit vaše soukromé údaje, fotografie a další položky na sociální síti Facebook.

Jak jistě víte, na této populární sociální síti je dosti důležitou věcí nastavit si soukromí, aby se kdokoliv nemohl hrabat ve vašich citlivých informacích, nebo třeba koukat na všechny fotky, kde vás náhodou někdo zachytil a označil.  Pokud si vaše informace a data nechráníte, mohli byste na to poměrně rychle doplatit. Ovšem toto nastavení v sobě skýtá ještě jednu šikovnou možnost řešení ošemetného problému.

Viděli jste nedávno hudební video, které se doslova přehnalo jako nový fenomén právě přes FB s autentickým názvem My Mom’s on Facebook? Pokud ne, můžete to snadno napravit na YouTube. Video si vtipnou formou zlehčuje situaci, která nastane, když si máma hlavního zpěváka založila FaceB´book.

Video je to humorné, ale ta představa, že byste byli na jeho místě zase až tak humorná není, jelikož něco podobného se může stát opravdu každému, teď se nechci v žádném případě dotknout rodičů, nebo to snad stahovat jen na ně, jelikož se stejně tak může jednat o vašeho nadřízeného, učitelku, bývalou známou atd.

Jak byste podobný problém řešili vy? Když budete muset volit mezi etikou, nebo nebudete mít jinou možnost, než si dotyčnou osobu přidat (přeci jen kdo by si dovolil ignorovat žádost šéfa, nebo rodiny)?

Jako optimální řešení se tedy pak nabízí nadávat si pozor na to, co píšete, na fotky jaké vkládáte a rychle vymazat případné staré příspěvky na zdi, kde dotyčného pomlouváte.

Jenže proč se omezovat a měnit své zvyklosti v našem profilu, kvůli těmto lidem? Řešení je snadné a jednoduché.  Omezte jim viditelnost určitých sektorů, tím je neurazíte a zároveň si uchráníte vaši svobodu psaní a nebude vám trapně z toho, že vaše šéfová uvidí na fotce, jak jste se opili na párty.

Postup:

  • Klikněte na Účet, následně Nastavení soukromí a Upravit nastavení.
  • Nyní si vyberte kategorii, u které chcete některým přátelům zamezit vhled. Například Fotografie, na kterých jste označeni.
  • Klikněte na upravit nastavení a místo pouze přátelé, všichni, nebo jakou možnost tam máte, označte Přizpůsobit.
  • Nyní uvidíte kolonku skrýt pro, nyní stačí pouze napsat jména osob.
  • Výběr uložte a je to.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Facebook: jak nastavit soukromí

  1. Dobrý den,
    Můžete mi prosím poradit? Jak nastavím
    na facebooku soukromí tak, aby lidé které nemám v přátelích neviděli žádné informace o mě, jen profilovou fotku? Budu strašně moc ráda když mi poradíte. Předem moc děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *