Jak vybrat správnou fototapetu s přírodními motivy

Milujete přírodu a všechno, co s ní jakkoli souvisí? Není se čemu divit. Jsou to právě přírodní motivy, jež jsou přirozené, krásné a svěží. Pokud si myslíte, že fototapeta přírody musí nutně mít podobu tradičního zeleného lesa, pak je na velkém omylu. Volit je možné spousty krásných scenérií, jež vás budou prostě a jednoduše bavit. Jen namátkou bychom mohli jmenovat třeba černobílá zátiší, poutavě vykreslené rostliny, případně různá aranžmá, jež nám příroda dokáže přichystat. Zapomenout nelze ani na exotiku. I tady jsou samozřejmě k dispozici nejrůznější pohledy na ryze přírodní krajinu, které vám mohou dělat společnost v jakékoli místnosti. Pokud nevíte, co vybírat, jste na správné adrese. My vám totiž právě v tomto článku poradíme, jaké typy fototapet přírody je možné vybírat. Poukážeme především na ty nejznámější motivy.

Detail louky

Jestliže tíhnete k tuzemské přírodě, pak se není nutné obávat klidně i úplných detailů zaměřených právě na motivy pocházející z louky či zahrádky. Především tradiční traviny pod drobnohledem vypadají náramně. Už jenom detail zaměřený vyloženě na stéblo trávy dokáže vykouzlit spousty tvarů, o jejichž existenci jste třeba neměli ani potuchy. Když se navíc tento pohled smísí s nějakými dalšími, které s loukou jakkoli souvisejí, není co řešit. Vždyť i takové pestrobarevné kvítky nabudí atmosféru, jež vás bude inspirovat pokaždé, když se na fototapetu zadíváte podrobněji.

fototapeta příroda květiny

Krása moře

fototapeta příroda pláž

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/priroda/

Když se řekne příroda, mnohým lidem se vybaví také nekonečný oceán. Jeho břehy působí kouzelně stejně jako samotná voda. Podívat se na mořské živočichy, již si žijí svým nespoutaným životem, je poměrně hodně inspirující. Takové želvy, které se prohánějí pod hladinou moře, vypadají kouzelně. To samé platí i o pestrobarevných rybkách, jichž je moře plné. Rádi byste ještě barevnější podmořskou scenérii? Pak vsaďte všechno na chaluhy a nejrůznější mořské řasy právě v kombinaci se zmiňovanými rybkami. A co taková fototapeta s pláží kontrastující s mořskou hladinou?

Nekonečné písky pouští a pláží

fototapeta příroda poušť

Příroda skutečně není jen zelená! Důkazem je například klasická fototapeta pláže nebo pouště. Jak na pláži, tak i v poušti se nachází spousty zlatavého písku. Když se člověk na takový písek zadívá, řekne si, že by ho chtěl mít doma a chvilku se v takovéto krajině vyhřívat. Ale opravdu jenom chvilku. Vždyť vodu doma máte, ale na takové nekonečné poušti by vám nejspíše hodně chyběla. Písek dokáže z pohledu svých tvarů doslova divy. Vítr si s jednotlivými zrnky pohrává tak, že dokáže vytvářet duny a různé jiné útvary působící naprosto skvěle. I taková fototapeta cesta na pláž vytváří moc zajímavý dojem.

https://myloview.cz/fototapety/

Březový háj v černobílém kabátu

Pohled na břízu je už sám o sobě kouzelný. Tento zcela specifický strom vypadá zajímavě i v přirozené podobě. Pokud se podíváte kompletně na březový háj, uvidíte nádherný kontrast černé a bílé barvy. V podstatě už není zapotřebí žádných jiných odstínů. Můžete se spolehnout na to, že březový háj bude vypadat i tak poutavě. Jinak se tradičně kombinují také černobílé variace bříz se zelenou barvou travin, jež prorůstají mezi samotnými stromy.

fototapeta příroda les

Hra se sluncem přímo v lese

Sluneční paprsky dokážou divy. Když se kombinují se zelenou barvou nejrůznějších lesních porostů, vytvoří se variace, které vypadají moc hezky. Sluníčko prosvítá mezi kmeny starých stromů a prosvětluje celý prostor. Celková kompozice takovéto fototapety vyzařuje pozitivní dojem, takže se v takto vyzdobeném interiéru budete cítit příjemně. Moc hezké jsou i kombinace se zapadajícím sluncem a rudou oblohou.

Květ máku v celém cyklu růstu

Každá rostlina se vyznačuje hned několika fázemi svého růstu. Rozfázovat tímto způsobem postupný vývoj jakékoli květiny či plodiny je velmi zajímavé. Typickým příkladem je třeba takový mák. Na počátku všeho je malá zelená rostlinka, která postupem času získává postranní lístky a následně jde do krásného něžného bílofialového květu. Ani odkvět ale není nezajímavý. Vždyť květ se mění v zelenou makovici. Celý cyklus oživí prakticky jakoukoli místnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *