Jak založit stránku na Facebooku

Návod na založení fanouškovské stránky (Fan Page) na Facebooku. I vy si můžete udělat svojí stránku, do které budete moci nalákat tisíce uživatelů.


Založit si vlastní stránku v síti Facebook je jednoduchá možnost, jak oslovit s vaším názorem nebo náhledem na svět velké množství uživatelů, ke kterému můžete promlouvat a sdělit jim něco, co považujete za důležité. Jak tedy na to?

 1. Přihlašte se na Facebook na www.facebook.com
 2. V pravém menu v seznamu aplikací najdete položku Reklamy a stránky.
 3. Po jejím otevření vidíte seznam stránek, které se vám líbí, a vpravo nahoře najdete položku + Vytvořit stránku.
 4. Teď záleží na tom, čemu chcete fandit: jestli se jedná o nějakou firmu, restauraci nebo umělce, pokračujte dále výběrem a vyplněním názvu v levém sloupci. Jestli je jejím účelem spíš nějaké názorové hnutí, názor, hláška – pak se více hodí pokračovat vyplněním formuláře pro název vpravo.
 5. Nyní dále pokračujte kliknutím na tlačítko Vytvořit komunitní stránku (nebo Vytvořit oficiální stránku)
 6. Stránka je vytvořena! Teď už můžete začít psát na zeď a začít psát příspěvky na zeď. Nyní můžete stránku trochu vylepšit, aby se vám dařilo lépe přilákat nové přátele, kterým by se mohla líbit.
 7. Obrázek stránky změníte tak, že kliknete vlevo na otazník, který se zatím místo obrázku zobrazuje, a pak přes volbu Změnit obrázek načtete nový.
 8. Další informace o stránce a popisky pak upravíte kliknutím na odkaz hned pod obrázkem, který je nazván Upravte stránku – zobrazí se tímto kompletní správa nastavení a informací o stránce. Nemusíte tu však zdaleka vyplnit všechno, většina lidí se dívá jen na název stránky, obrázek a dění na zdi, případně fotografie.

Pokud chcete sledovat nové články na Radírně pomocí Facebooku, můžete se přidat mezi ostatní, kterým se líbí naše stránka, a to kliknutím přímo sem.

Rate this post

22 komentářů k Jak založit stránku na Facebooku

 1. Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak si NEZALOŽIT profil na Facebooku a přesto být respektován, například moci přispívat do diskuzí na veřejnoprávní (!) ČT24. Děkuji

 2. Dá se to vyřešit tak, že profil na Facebooku si založíte, ale pak si v nastavení soukromí zakážete zobrazování kontaktních údajů ostatním (přes menu Účet > Nastavení soukromí) – pak se zobrazuje místo jména a příjmení v diskuzích jen jméno „Facebook User“.. (občas se tam takovéto příspěvky i na CT24.cz objeví)

  Druhou možností, ovšem poněkud proti pravidlům Facebooku je si založit účet pod fiktivním jménem… Jinak se bez účtu na Facebooku, neumožňují-li anonymní přispívání (což většinou nastaveno nemají), psát nedá

 3. Pingback:

 4. CHCI OSAT PRO VŠECHNY NA ZEĎKTERÝM TOMŮŽE POMOCI A ZALOŽIT SKUPINU 1oo+1 HLAV.KTERÁ SE MŮŽE ROZRŮSTAT .ZALOŽENÍM DALŠÍMI 100+1, ALE JEN PRO INTELIGENTNÍ A SLUŠNÉ MYŠLENÍ .PRO ZÁJIMAVÉ LIDI I VZDĚLANÉ.DODÁME PŘIJATELNÉ ZÁVAZNÉ PODMÍNKY ,KTERÉŽ TO POMOCI MŮŽETE POTŘEBOVAT I TY A BUDE VŽDY VEDLU TEBE A NEBUDE TO NISTÁT ANI VÁS NUTIT JEN POMOC ČLOVĚKA ČLOVĚKU . VÍM,ŽE JSOU LIDÉ ODVÁŽNÍ A MLADÍ HRDINOVÉ —-kDO JE PRO.PIŠ NA MUJ EMAIL. DĚKUJI..PEPAN

 5. potřebuji pomoc. Založila jsem fanouškovskou stránku. Asi před dvěma lety. Normálně jsem byla správce a najednou mi je prostě někdo vzal. Stránka pořád existuje ale už ji nemůžu spravovat. Proč?

 6. a byl správce ještě někdo jiný? ten by pak mohl přístup zrušit

 7. potrebujem pomoct.omylom som zablokoval priatela a teraz sa nemožem s nim nijako spojiť.nieje ani v zazname facebooku.ked kliknem na jeho meno je tam odkaz že stranka nie je.nemam nanho mailovu adresu a netušim ako ho znovu odblokovať kedže som aj zrušil blokovanie a tym som stratil akykolvek kontakt.dakujem.

 8. ludovit: U mě dobrý 😀

 9. sem jen protebe

 10. CHCI OSAT PRO VŠECHNY NA ZEĎKTERÝM TOMŮŽE POMOCI A ZALOŽIT SKUPINU 1oo+1 HLAV.KTERÁ SE MŮŽE ROZRŮSTAT .ZALOŽENÍM DALŠÍMI 100+1, ALE JEN PRO INTELIGENTNÍ A SLUŠNÉ MYŠLENÍ .PRO ZÁJIMAVÉ LIDI I VZDĚLANÉ.DODÁME PŘIJATELNÉ ZÁVAZNÉ PODMÍNKY ,KTERÉŽ TO POMOCI MŮŽETE POTŘEBOVAT I TY A BUDE VŽDY VEDLU TEBE A NEBUDE TO NISTÁT ANI VÁS NUTIT JEN POMOC ČLOVĚKA ČLOVĚKU . VÍM,ŽE JSOU LIDÉ ODVÁŽNÍ A MLADÍ HRDINOVÉ —-kDO JE PRO.PIŠ NA MUJ EMAIL. DĚKUJI..PEPAN

 11. nevim jak si udělat facebook

 12. Já nevím jak udělat facebook

 13. Chci si vytvořit Facebook ale nejde

 14. ahoj,dá se facebook, tedy zrušit profil nebo upravit profil ?

 15. Dostávám meilové zprávy, ale do facebokových se nedostanu .Tak si chci založit novvě Facebok.
  Jak to mám udělat?
  Děkuji za informaci.

 16. Na Facebooku v nastavení máš popsáno co a jak. Upravit profil i zrušit.

 17. Otevřeš stránku Facebooku a zaregistruješ se. Pak si vytvoříš profil. Pokud můžu radit, nepiš tam nic osobního, ani telefon, ani pravé jméno. Prostě si nejnutnější údaje vymysli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *