Jak založit událost na Facebooku

Návod, jak uspořádat akci pomocí sociální sítě Facebook.

Založení akce

Hlavní přehled aplikací na facebooku

Ikonku pro události najdete v levém panelu, na hlavní stránce Facebooku, hned pod obrázkem vašeho profilu. Dovede vás ke správě všech událostí a akcí, na které jste pozváni, případně které vás čekají. Na tomto přehledu pak najdete v jeho pravé horní části námi hledané tlačítko Vytvořit událost.

Facebookové tlačítko pro vytvoření událostiDruhou cestou, jak se dostat k funkci vytváření nového Eventu, je použít přímo hlavní sdílecí políčko pro posílání informací na zeď.

Tlačítko pro vytvoření události přímo na zdiAkce a všechno co k ní patří

Teď se podíváme na to, jak nastavit událost tak, aby o ní věděli ti, kdo mají, netušili ti, kterým má být utajena, a jak si ji přizpůsobit k obrazu svému.

Nejprve určete název akce. Tu vyplňte do kolonky Co máte v plánu. Dále je potřeba vybrat datum a čas začátku, čas ukončení se zobrazovat může, ale nemusí. Za další vyplňte, kde akce bude (např. název místa, podniku) a případně upřesněte ulici a místo – pokud je vyplníte, bude pak u události odkaz na mapu. Do formuláře Další informace je vhodné napsat o co jde, proč by se měli pozvaní účastnit, případně další organizační informace. Dole jsou zaškrtávací možnosti, které nastaví, jestli se jedná o soukromou nebo veřejnou akci a také to, jestli bude všem zobrazen soupis všech účastníků. Nezapomeňte také vpravo nahoře nahrát fotku k akci, abyste jí tímto aspoň trochu zatraktivněli: fotka, název akce a popis, to je to hlavní, co rozhoduje o tom, jestli se jí pozvaní účastní.

Do položky hosté přímo pozvěte lidi, které byste na této akci rádi viděli. Po vytvoření události jim bude odeslána automaticky pozvánka.

Další akce s událostí

Vytvořením události jste se stali automaticky jejím správcem, který se o ni může starat, volně upravovat a třeba i smazat. O toto správcování se můžete podělit s někým dalším.

Dále je možné psát lidem ze skupiny jak účastníků, tak těch kteří váhají (mají nastaveno, že se možná zúčastní) nebo lidem, kteří účast odmítli. Takže například když vidíte, že hodně lidí je na vážkách, vymyslíte si nějakou zprávu a všem ji hromadně pošlete, abyste účast na události potvrdili co nejvíce.

Událost má také svojí vlastní zeď, kam můžete psát různé info a upřesnění a pozvaní zde mohou psát své dojmy, případně důvodu proč přijdou či nepřijdou. Můžete tu také posílat to samé, jako na normální zeď: fotky, odkazy a videa.

Rate this post

4 komentářů k Jak založit událost na Facebooku

  1. „Dále je možné psát lidem ze skupiny jak účastníků, tak těch kteří váhají (mají nastaveno, že se možná zúčastní) nebo lidem, kteří účast odmítli. Takže například když vidíte, že hodně lidí je na vážkách, vymyslíte si nějakou zprávu a všem ji hromadně pošlete, abyste účast na události potvrdili co nejvíce.“
    Dobrý den, mohu se zeptat jak takovou hormadnou zpravu mam odeslat? Děkuji

  2. Na stránce eventu, přes to tlačítko s ozubeným kolečkem > je tam menu – Message guests (česky asi poslat zprávu hostům nebo tak nějak to bude přeloženo)

  3. Zdravím, na nově aktualizovaném fb tam nic s message guests nic není…nevíte kam se to přesunulo?

    Díky

  4. A jak se vytvoří událost z mobilu? Jako by to v mobilní verzi chybělo. To se mi najít nepodařilo 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *