Last minute nabídky: Užijte si dovolenou v Chorvatsku

Last minute nabídky: Užijte si dovolenou v Chorvatsku

V Chorvatsku si na své přijdou jak milovníci poklidné dovolené, tak také vášniví dobrodruzi, kteří chtějí poznat místní kulturu a památky. Nabízí se mnoho různých destinací, kam můžete vyrazit. Záleží jen na tom, v jakém stylu si chcete dovolenou užít. Vyrazit za sluníčkem můžete klidně už za pár dní.

Výhody last minute

Last minute Chorvatsko je skvělou příležitostí pro každého, kdo si chce alespoň na chvíli oddychnout od každodenního shonu a stresu. Jestliže se navíc rozhodnete vyrazit na poslední chvíli bez velkého plánování dopředu, můžete najít skvělé nabídky za velmi příznivé ceny. Můžete tak proto klidně hned zítra vyrazit na slunné pláže a užít si pohody a klidu.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Místní turisty velmi vítají. Pokud hledáte atraktivní ubytování, ideálním řešením je ubytovat se v apartmánu v některém z městeček, který je vlastněn přímo místním. Vyhnete se tak provizím a vysokým cenám hotelů, přičemž získáte komfortní ubytování v blízkosti moře s krásnou přírodou všude kolem.

Dubrovník

Velmi oblíbenou destinací je Dubrovník. Ten je zajímavý díky tomu, že je obehnán velkými městskými zdmi, které lemují historické jádro. Jedná se o opravdu zajímavý monument. Kromě toho však Dubrovník také nabízí krásné okolí, těšit se můžete na příznivé počasí, jen v málokterých dnech zde totiž nesvítí sluníčko. Najít zde můžete několik pláží, pokud hledáte klidné místo, pak je dobrou volbou pláž Sulici. V blízkosti jsou navíc také plážové bary, ve kterých se můžete osvěžit.

Národní park Krka

Dalmácie je u turistů také velmi oblíbená. Dělí se ještě do dalších regionů, mezi kterými panují značné rozdíly. V každém z nich si však přijdete na své. Místem, které rozhodně stojí za výlet, je Národní park Krka. Zde najdete řadu vodopádů a svěží přírodu. Kromě toho můžete využít také možnost plavby na lodi, či se třeba jen projít po okolí. Čekají zde na vás totiž stovky druhů zajímavých rostlin, ptáků a také savců.

Split

Split je dalším skvělým místem pro dovolenou, oblíbená je hlavně pláž Bačvice. Moře je zde opravdu čisté, pláž je navíc písčitá i dlážděná, můžete si tak najít to nejlepší místo. Nezapomeňte tedy ručníky a osušky, abyste se mohli slunit. Vstup do moře je mírný, což také přidává na oblíbenosti. Kromě toho si však můžete užít také pohoštění v nedalekých barech a restauracích. Na tomhle místě to žije i v noci, můžete se tak těšit na nové zážitky.

Ostrov Krk

Pokud bychom měli vyzdvihnout pouze jedno místo, které byste v Chorvatsku rozhodně měli navštívit, pak je to oblíbený ostrov Krk. Panuje zde totiž atmosféra, s kterou se jen tak jinde nesetkáte. Nabízí se atraktivní letoviska a nádherná městečka, která vás vtáhnou do místního života. Kromě toho se navíc můžete těšit na dokonale čisté pláže i moře.

Není tedy divu, že je tato destinace u turistů tak oblíbená. Kromě pláží tu můžete vidět také divoké vápencové skály, na kterých se pasou ovce, a borovicové lesy. Rozhodně se tak nebudete nudit, protože je vždy na co se dívat.

Kam na výlet

Krk navíc nabízí také řadu míst, kam můžete vyrazit na výlet. Obdivovat zde můžete krápníkovou výzdobu v jeskyni Biserujka. Ta je celkem dlouhá 110 metrů, přístupných je ovšem 65 metrů. V blízkosti Biserujky je pak navíc také jeskyně Vitezi c.

Pokud vás láká podmořský život, pak byste si neměli nechat ujít akvárium v Bašce. V desítkách nádrží se zde totiž můžete setkat s mnoho druhy ryb a dalších mořských živočichů. Kromě toho se však můžete pokochat také pohledem na obrovskou sbírku mušlí a šneků.

Využít můžete také nabídku plavby lodí. Vyrazit můžete třeba na ostrov Cres do osady Beli, či na ostrov Lošinj. Jestliže hledáte něco méně tradičního, můžete lodí vyrazit také na ostrov Goli otok, v překladu Pustý ostrov. Název o něm dosti vypovídá, tento ostrov je známý hlavně kvůli koncentračnímu táboru, který zde byl.

Chorvatsko je skvělým místem pro dovolenou, pokud si ho chcete užít naplno, pak je ostrov Krk skvělou volbou. Naleznete zde mnoho zábavy, poznání i blízký kontakt s místními. Navíc si užijete dostatek sluníčka a klidné moře.

Zdroj obrázku:
Sodel Vladyslav / Shutterstock.com

2 komentářů k Last minute nabídky: Užijte si dovolenou v Chorvatsku

  1. V Chorvatsku jsem byla několikrát, jak už s rodinou, tak třeba s kamarádkami a moc ráda tam jezdím :). Sice je to dost profláknutá země, ale pokaždé se tam dá najít něco nového, co člověka příjemně překvapí. Cestování je můj velký koníček a tak ráda čerpám každou inspiraci, i třeba z portálu https://zajimavaevropa.cz .

  2. My letos asi zůstaneme v České republice. Vloni se nám to líbilo, bylo to fajn, projezdili jsme s karavanem okolí Mladé Boleslavy, Prachovské skály, Mirákulum… Fakt super místa. 🙂 A letos se chystáme na jižní Čechy. Docela mě ten karavan začal bavit, byli jsme dokonce i na prodlouženém víkendu kousek od nás na Valašsku v jednom kempíku. 🙂 Je to docela fajn, sednou si před karavan, nalét si dvojku vínka, dát si cbd olej a pěkně se hodit do klidu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *