Půjčka online: Jak na ni krok za krokem

Půjčka online: Jak na ni krok za krokem

Ocitli jste se ve finanční tísni, měli jste nějaké nečekané výdaje a nyní si potřebujete půjčit peníze? V následujících řádcích vám poradíme, jak si půjčit peníze přes internet krok za krokem. A nemusíte se vůbec ničeho bát, je to jednoduché a bezpečné. Vše se dá vyřídit online z vašeho domácího počítače nebo chytrého telefonu. Pojďme na to.

Spolehlivý poskytovatel

Nejprve ze všeho je důležité najít spolehlivého poskytovatele půjčky.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

  1. Půjčit si můžete buď od své banky, některé mají nabídku půjčky přímo v internetovém bankovnictví.
  2. Druhou možností je půjčit si od prověřených poskytovatelů.

Online půjčka vám ušetří čas a vše vyřídíte z pohodlí svého domova. Navíc jsou tyto půjčky většinou bezúčelové, tudíž nemusíte dokládat důvod, proč a na co si vlastně chcete půjčit. Než se do vyplňování žádosti pustíte, udělejte si menší průzkum. Porovnejte, jak vysoké úroky jednotliví poskytovatelé nabízejí a do kdy je potřeba půjčené peníze splatit. Jakmile budete mít tento průzkum hotový, můžete se rovnou vrhnout na další krok.

Potřebné doklady

K tomu, abyste zažádali o půjčku online, je třeba splnit několik podmínek, jako jsou:

  • mít platný občanský průkaz,
  • mít trvalé (nebo i přechodné) bydliště na území České republiky,
  • mít bankovní účet.

Pokud si půjčujete od banky, je tento krok zřejmý, ale i v případě, že si půjčujete od nebankovního poskytovatele, musíte vlastnit bankovní účet z jednoduchého důvodu: aby vám měli peníze kam poslat. Posledními dvěma položkami je vlastnictví mobilního telefonu, na který vám přijde kontrolní a potvrzovací SMS a také e-mail.

Online žádost

Nyní, jakmile máte všechny potřebné doklady nachystané a splňujete i další body, je načase vyplnit online žádost. Kromě základních informací o vás vyplníte i požadovanou částku, kterou si chcete vypůjčit. Vše je jednoduché a rychlé. Peníze budete mít na účtu během několika pracovních dní, záleží, u které banky máte vedený účet vy a poskytovatel půjčky. Může se stát, že vám peníze přijdou ihned, popřípadě si budete muset pár dní počkat. Ale rozhodně ne déle než tři dny.

Vše pečlivě nastudujte

Požadavky poskytovatelů online půjček se můžou lišit, proto si pečlivě nastudujte, jaké jsou podmínky splácení. Jak vysoký bude úrok a do kdy musíte vypůjčenou částku splatit? A pokud by se stalo, že půjčku nemůžete splatit v daném termínu, lze zažádat o její prodloužení? Většina poskytovatelů tuto možnost nabízí, připravte se ovšem na případné zaplacení poplatků. Zkrátka a dobře, dávejte dobrý pozor na to, jaké jsou všeobecné podmínky vypůjčení a vše si důkladně nastudujte dopředu.

A jak je to naopak s jejím předčasným splacením? Někteří poskytovatelé mají i speciální „odměny“ v případě předčasného splacení, můžete dostat třeba slevové kupóny na další půjčku. Pokud byste opět potřebovali někdy v budoucnu půjčit peníze, budete mít čisté svědomí a vyřízení další půjčky nebude nic bránit.

Výhody online půjčky

Ať už chcete půjčku využít na cokoli, například si koupit nové vybavení do domácnosti, nahradit starý nefungující spotřebič nebo si třeba koupit nové obrazy na stěnu do vašeho domova, při smluvení půjčky online se nemusíte nikomu zpovídat ani hledat ručitele – a peníze budete mít na účtu v řádu několika dní. V případě, že vypůjčenou částku splatíte v daném termínu, nehrozí vám ani žádné další poplatky.

Půjčení peněz je něco, za co se vůbec nemusíte stydět. Někdy se holt sejde více věcí najednou a člověku chybí finanční prostředky na životně důležité věci. A když je do výplaty daleko a není koho požádat o pomoc, půjčka přijde vhod.

Zdroj obrázku:
otello-stpdc / Shutterstock.com

2 komentářů k Půjčka online: Jak na ni krok za krokem

  1. Já jsem chtěl bankovní půjčku, takže jsem si nebyl jistý, zda i ta jde sjednat přes internet. Nakonec jsem narazil na https://www.duofinance.cz/bankovni-pujcky , kde to bylo možné a navíc jsem měl možnost všechny nabídky porovnat, takže jsem hned věděl, která je pro mě ta nejlepší.

  2. My jsme před nějakou dobou půjčku zvažovali, protože se nám zalíbil http://www.pwinterier.cz a chtěli jsme od nich návrhy na celý byt, který jsem zdědila po dědečkově smrti a kam jsme se chtěli přestěhovat. Naštěstí to ve výsledku nebylo až tak drahé, takže půjčka nebyla nutná, za což jsem i pochopitelně ráda :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *