Moje zkušenosti s obchodováním akcií u XTB

Moje zkušenosti s obchodováním akcií u XTB

Zdravím,

chtěl bych se podělit o mé zkušenosti s obchodováním akcií u XTB. Pod delší době, co jsem hledal akciového brokera v ČR jsem se nakonec rozhodl pro XTB, protože nabízí obchodování bez poplatku a to až do výše 100 000€ měsíčně.

Založil jsem si tedy nejprve demo, abych vše otestoval, to na mě celkem zapůsobilo, platforma fungovala svižně a  poměrně rychle jsem si na ní zvykl. Vložil jsem tedy na zkoušku 10 000 Kč a nakoupil akcie NIO za polovinu. Vše probíhalo v pořádku, pak jsem si koupil ještě Exxon mobil za zbytek. Vše bez problému, říkám si zkusim teda ještě vybrat peníze, jestli to funguje bez problému, než vložím další. Tak jsem prodal trochu Exxonu asi po měsíci, zhruba za 1 500Kč a šel to vybrat, na čež vidím, že po mě chtějí poplatek 350Kč za výběr, tak si říkám WTF?? To jako budu platit za výběr vlastních peněz? No docela mě to zarazilo. Tak na to bacha. Vzápětí jsem zjistil, že když vybíráte víc jak 3000Kč, tak je to bez poplatku, tak jsem ještě trochu NIA prodal a vybral 3500Kč, peníze jsem měl asi za 3 dny na účtu.

Takže výběry bezproblému, až na ten poplatek. Vložil jsem si tam další peníze a obchoduji dál, tak snad vše bude fungovat jak má, zatím to vypadá že ano. Každopádně doporučuji sledovat recenzi XTB na této stránce, jsou tam aktuální komentáře od obchodníků i já tam přidal svoji zkušenost, tak snad jsem vám pomohl a vidíte, že se nemusíte akcií bát.

Rate this post

1 komentář k Moje zkušenosti s obchodováním akcií u XTB

  1. Zdravím, myslím, že kupování akcií se mi úplně nezamlouvá, není to pro mě tak atraktivní, když koupím jakýsi kus papíru nebo něco na internetu, radši mám placky na batoh, které jsou hmotné a myslím, že by se jim mohla časem zvednout hodnota…. Myslíte, že to má smysl? Předem děkuji za zpětnou vazbu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.