Online rádce zaměřený na úsporu energií

Využijte bezplatnou internetovou službu E.ON Rádce, díky níž objevíte všechny možné tipy pro úsporu energií. Kategorie chytrá domácnost nabízí srozumitelné a praktické rady pro širokou veřejnost. Najdete zde spoustu článků a tipů. Pokud nenajdete to, co hledáte, obraťte se na odborníky, kteří jsou online k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:30. E.ON Rádce je jedinečná služba, která je kombinací encyklopedie, vyhledávače a osobního poradenství. Aktuálně zde najdete rady na témata, jako jsou alternativní doprava, úspora energie a ekologie, které slouží všem domácnostem a podnikatelům.

Začněte s úsporou energií co nejdříve

V první řadě se můžete zaměřit na výměnu stávajících a energeticky nevýhodných spotřebičů, začněte od těch nejlevnějších, a to s LED zářivkami, u kterých je oproti předchozí wolframové žárovce cca 7× menší úspora energií. Na každém moderním spotřebiči najdete energetický štítek, nejlepší ledničky, pračky, televize a myčky mají známku A+++, nejhorší přístroje nesou známku D, ty mají největší spotřebu a jejich provoz vás tedy stojí nejvíce peněz. Ušetřete za vodné a stočné s pomocí šetřiče vody, montuje se na vodovodní baterii a úspora vody je značná. Z hlediska ekologie skvěle plní svou funkci nádrže na dešťovou vodu, kterou lze použít na zalévání květin, mytí auta nebo splachování toalety.

eon rádce

Tipy, jak ušetřit za energii ve vašem domě

V dnešní době se každý snaží co nejvíce ušetřit na jídle, kulturních zážitcích a jiných výdajích, ale výrazné úspory dosáhnete díky šetření energií ve vašem domě či bytě. Už dnes můžete začít s drobnými spořiči, kterými jsou LED žárovky a spořiče vody. Do budoucna se vám vyplatí zateplit váš dům, čímž vytvoříte lepší tepelnou izolaci, rovněž můžete zrekonstruovat dům na pasivní standard s rekuperační větrací jednotkou. E.ON Rádce přináší spoustu tipů, jak toho dosáhnout a jak rychle naplnit vaši peněženku penězi, které vám díky chytrému šetření zbydou. Potom si přece jen budete moci zajít do kina nebo na dobrou večeři do restaurace.

2 komentářů k Online rádce zaměřený na úsporu energií

  1. mě velice pomohlo si prohlednout kolik každý dodavatel chce za elektřinu a jaké mají podmínky a nakonec u mě zvítězil dodavatel Armex Energy, tak jsem k nim zhruba před půlrokem přešel a jsem o mnoho více spokojen než dříve

  2. já si nechal poradit od kamaráda, který dodavatel je aktuálně nejlevnější, ne žádný kalkulačky, články apod. a teď několikáty měsíc si “užívám” levnější energie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *