Po čem psi a kočky touží? Po volnosti

Po čem psi a kočky touží? Po volnosti

Češi velmi milují své domácí mazlíčky. A náležitě jim (až na výjimky) dopřávají. To je samozřejmě dobře. Když už si pořídíme nějakou tu němou tvář, tak ať se s námi má na tom světě dobře.

Psi, kočky, morčata, zakrslí králíčci, andulky, želvy. Češi patří k národům s největším počtem zvířecích miláčků na jednu osobu. V Evropě dokonce držíme prvenství. Téměř v každé domácnosti najdeme nějaké to zvířátko. A dobře tak činíme, jak uznává i samotná věda. Je totiž prokázáno, že zvířátka mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Zvířátky proti depresím

Každý majitel nějakého toho chlupáče musí uznat, že pouhé hlazení jeho srsti velmi uklidňuje. Zvířata mají pozitivní vliv na naši psychiku a dokážou nám ulevit, když nám není zrovna do zpěvu. Jsou známy i případy, kdy pes či kočka dokázaly detekovat vážné onemocnění.

Máme rádi zvířata

To, že máme rádi zvířátka, se samozřejmě podepisuje na tom, kolik za ně jsme ochotni utratit. Statistiky říkají, že do jednoho pejska průměrná rodina investuje 13 tisíc korun ročně a do kočičky o 4 tisíce méně. Nejvíce samozřejmě utrácíme za kvalitní krmivo, či různé oblečky. Pozadu ale nezůstávají i jiné vychytávky.

Pelíšky, kosmetika i parfémy

Ať již se jedná o pelíšky, boudy, matrace, deky, či různé chytré misky a fontánky. Speciální kategorií je speciální kosmetika vhodná pro péči srst, tedy šampony, kondicionéry, či rozčesávače. V nabídce e-shopů s chovatelskými potřebami ale najdete i deodoranty, voňavky, parfémy či opalovací krémy. Speciálními přípravky můžete pečovat o pejskovu srst, oči, uši, chrup, tlapky a drápky. Projděte si například nabídku nějakého dobře zásobeného e-shopu s chovatelskými potřebami (například reedog.cz) a uvidíte, čím vším můžete svému zvířecímu miláčkovi zpříjemnit život.

Nezapomínejme na základní potřebu zvířat!

Na jednu základní potřebu našeho zvířátka (či zvířátek) ale často zapomínáme. Po ní přitom většinou touží ze všeho nejvíc. Jedná se o volnost! Odskočit si, když to na něj (či ní) přijde. Nebo když zkrátka uzná za vhodné. To pak si sedne ke dveřím a čeká, až mu je jeho páníček otevře. A ne vždy se bohužel dočká.

Dopřejte svému pejskovi či kočičce volnost!

Většina pejsků, ale kočiček je při venčení odkázána na svého majitele. Nezbývá jim nic jiného, než pokorně čekat, až je jejich páníček vyvenčí. A ten tak chtě nechtě musí přijmout roli dveřníka. A nemusí to být jen plný měchýř, který pejsky a kočičky táhne ven. Někdy jen něco zaslechne a rád by prozkoumal, co to je. Otevřete mu dveře, on to prozkoumá a za chvilku chce zase domů. Potom se o slovo přihlásí váš kocour. Nebylo by pro obě strany lepší, kdyby si váš pejsek a kočička mohl „odskočit“, kdy uzná za vhodné? A následně by se sám vrátil domů? Pořiďte si speciální dvířka pro psy (či dvířka pro kočky) a budete mít pro problémech. A váš pejsek a kočička taky.

Zbavte se role dveřníka

Předností dvířek pro psy (a kočky) je celá řada. Především vašemu miláčkovi umožní pohodlný a svobodný průchod tam a zpět, z čehož bude benefitovat nejenom zvířátko samotné, ale i vy. Přijdete o povinnost neustále svým zvířátkům otevírat dveře, což náležitě oceníte především v zimě, kdy každé otevření vchodových dveří interiér ochlazuje.

Nakupujte na reedog.cz

Velký výběr dvířek pro psy i kočky najdete například na již zmíněném e-shopu reedog.cz, v jehož nabídce najdete dvířka pro psy různých velikostí, rozměrů i barev. Pořídit si můžete dvířka manuální, magnetická, na čip či tzv. infra red dvířka. Všechny modely můžete instalovat do všech materiálů dveří i zdí, ať již se jedná o dřevo, plast, kov, sklo a dokonce i cihly. Výběr konkrétního modelu doporučujeme konzultovat s odborníkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *