Poznávací zájezdy do Paříže a Říma – odpočinek pod památkami UNESCO

Cítíte se unavení a potřebujete doplnit ztracenou energii? Rezervujte si poznávací zájezd Paříž či Řím. Obě města se pyšní drahokamy zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Paříž je město zamilovaných, Řím láká poklady architektury a koupáním. Pokud si myslíte, že vám bude stačit na prohlídku těchto měst jediný den, jste na omylu.

Magické perly Paříže na dosah ruky

Hlavní město Francie patří k nejnavštěvovanějším místům na světě. Paříž je městem romantiky a módy. Na každém kroku potkáte unikátní pamětihodnosti, které jsou němými svědky dávných časů. Nejvyšší bod Paříže je Montmartre, městem protéká řeka Seina. Kroky turistů vedou ke katedrále Notre-Dame, kterou proslavil ve svém románu Victor Hugo. Za zmínku stojí Louvre, největší palácový komplex světa ukrývající věhlasné muzeum. Snad nejznámějším obrazem je Mona Lisa.

Po stopách historie

Mezi šperky Paříže patří rovněž Vítězný oblouk, který nechal postavit v roce 1806 Napoleon Bonaparte. Dalšími významnými památkami jsou Invalidovna, Eiffelova věž, zámek a zahrady Versailles, Sainte Chapelle, baziliky Sacré Coeur či Conciergerie. Bezpochyby nejznámější čtvrtí města je Montmartre, kde lze navštívit Moulin Rouge. Poznávací zájezd Paříž je skvělým tipem na dárek.

Řím – město andělů

Když se řekne Řím, lidé si vybaví Koloseum, Sixtinskou kapli, Forum Romanum, baziliku svatého Petra, Andělský hrad i náměstí Piazza Navona. Poznávací zájezd Řím, to je i koupání a vodní sporty u blízkého pobřeží Středozemního moře. Určitě se zastavíte v útulných kavárnách na výbornou zmrzlinu a kávu, okusíte pizzu a zúčastníte se mnoha kulturních akcí. Pokud vás láká dovolená ve Skandinávii, ukořistěte super poznávací zájezd Norsko, jen tak spatříte majestátné divy přírody. Nenechte nic náhodě a podlehněte dokonalosti evropských měst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *