Jak vybrat správný dílenský vozík

Máte v dílně nepořádek a často vás překvapí to, že nemůžete některé nástroje najít? Radost z této situace zcela jistě nemáte! Na první pohled by se mohlo zdát, že všechno vyřeší obyčejný úklid. Jestliže ale jednotlivé věci a nářadí nemáte kam uložit, nastává problém. Řešit situaci nastěhováním starého nábytku pocházejícího z interiéru by bylo zbytečné, jelikož v žádném případě nesplní jak požadavky na přehlednost uložení nářadí, tak i bezpečnost práce. I proto se vyplatí zakoupit spolehlivé pracovní kovové skříně a dílenský vozík. Ano, právě on může představovat nové inovativní mobilní pracoviště.

Hlavní aspekty výběru vozíku

V první řadě se zaměřte na bytelnost konstrukce vozíku. Ten by měl disponovat maximální nosností a nemůže se v žádném případě nijak kývat a ztrácet balanc. Zároveň ale nesmí být příliš těžký, protože manipulace s ním musí být co možná nejjednodušší. Vyčerpávat se mimo fyzické práce ještě potahováním tohoto zařízení by zrovna optimální nebylo. Vozík by měl mít zcela jistě madlo, za které jej pohodlně chytíte a budete s ním pohybovat dle vlastní potřeby.

Bezpečnostní opatření nelze podcenit

Mnozí lidé jdou při výběru němého pomocníka hlavně po co nejnižší ceně! Vy byste mezi ně patřit neměli. Levné modely totiž často nedisponují potřebnými bezpečnostními prvky. Mezi ty se řadí především praktická otočná brzda schopná dokonale a hlavně co nejrychleji zamezit pohybu. Důležitá je i pojistka proti otevření jednotlivých zásuvek. Ty mohou v nečekané chvíli způsobit nepříjemná poranění. V neposlední řadě musí mít dílenský vozík oblé hrany.

Vsaďte na kvalitu ve spoustě provedení

Chcete-li mít jistotu nákupu kvalitního dílenského vozíku, nahlédněte do pestré nabídky společnosti POLAK CZ s.r.o. Ta nabízí mimo tento sortiment také kovový nábytek do dílen a průmyslových provozů či šatní lavice. Své dílně tak můžete dát unifikovaný moderní vzhled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *