Půjčujete si nářadí? Poradíme, na co si dát pozor!

Půjčujete si nářadí? Poradíme, na co si dát pozor!

Pokud rekonstruujete dům nebo pracujete na nějakém kreativním projektu a nemáte doma zrovna kutilskou dílnu, možná vám bude chybět potřebné nářadí. Dříve jste se museli spolehnout na sousedy nebo kamarády, ale dnes jsou možnosti mnohem širší.

Po celé republice najdete profesionální půjčovny, ve kterých na 99 procent seženete přesně to, co hledáte. Přesto si sortiment půjčovny ověřte předem a myslete i na to, aby se vám pronájem zbytečně neprodražil. Na co si dát pozor?

Co najdete ve většině půjčoven?

Nabídka je dnes opravdu široká. Každá dobře vybavená půjčovna nářadí má tedy v sortimentu vše na zpracování dřeva, pro montáže, na vrtání, na malování a tapetování i na čištění nebo úklid. Navíc tam najdete také menší stroje a veškeré příslušenství potřebné k jejich obsluze. 

Zkrátka byste měli uspět, ať už sháníte kotoučovou pilu, zahradní sekačku nebo například vysokotlaký čistič (vapku). Kupovat tedy nemusíte vůbec nic, díky čemuž šetříte vaši peněženku i planetu.

Osobní doporučení nebo kladné hodnocení

Trend půjčoven se k nám ze zahraničí masově rozšířil až v posledních letech. Přesto jejich síť poměrně rychle roste, a vy určitě nemusíte jezdit daleko. Stačí se podívat po půjčovnách v okolí vašeho bydliště

Možná vám sousedé doporučí nějaké místo přímo ve vaší čtvrti. Pokud ne, vždy pečlivě čtěte recenze na internetu a zkontrolujte si i kontaktní údaje. Díky tomu budete mít jistotu, že se jedná o spolehlivou firmu s kvalitním nářadím, za které ale nezaplatíte zbytečně moc. Přece jen vám jde o co nejlepší výsledek, stejně tak jako o vaši bezpečnost a výhodnou cenu.

Buďte opatrní a čtěte všechny důležité dokumenty

S bezpečností přímo souvisí i to, že si pečlivě přečtete veškeré dokumenty, které budete při přebírání podepisovat. Bývají to pravidla půjčovny a také smlouva o pronájmu. Oba dokumenty sice vycházejí z českých zákonů, ale u každé společnosti se jejich konkrétní znění může lišit. A to nejen cenou a výší případných pokut, ale i lhůtou pro zapůjčení a dalšími pravidly.

Zároveň se snažte s veškerým nářadím zacházet opatrně. Vždy postupujte podle návodu a nepoužívejte ho k účelům, pro které není určené, předejdete tak mnoha problémům. I tak se ale může stát, že budou některé úkony nad vaše síly. V takovém případě není žádnou ostudou si zavolat pomoc. Může to být někdo z rodiny nebo kamarádů, ale samozřejmě také profesionál, který si za své služby sice nechá náležitě zaplatit, ale na druhou stranu budete mít jistotu kvalitně odvedené práce.

Nepůjčujte půjčené

Nakonec asi nemusíme zdůrazňovat, abyste nářadí a stroje v pronájmu využívali jen pro svoje vlastní potřeby. Poskytnout je třetí straně není dobrý nápad, a to hned z několika důvodů. Zvyšuje riziko jejich ztráty nebo poškození a s tím i pravděpodobnost, že budete muset ze své kapsy zaplatit plnou cenu. Případné pozdější vrácení vás nejspíš nebude stát tolik, ale určitě takovým komplikacím nechcete chodit naproti.

Rate this post

1 komentář k Půjčujete si nářadí? Poradíme, na co si dát pozor!

  1. Tak ono to má dvě strany. Na jednu stranu můžete bydlet v malém bytě a spoustu si toho raději půjčíte, protože sklep taky není nafukovací, že? Na druhou stranu tu je nářadí jako je třeba Ferrida, které není zase tak drahé na to, aby se nedalo koupit am ít ho doma. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *