29 komentářů k Zelená energie BezDodavatele

 1. Já teda nevím jestli konkrétně řešíte plyn nebo elektřinu, ale rád se tu upíchnu, protože akorát řešíme dodavatele elektřiny a bezdodavatele jsem měl mezi návrhy, tak si to rád přečtu, co kdo k nim bude mít.

 2. Já to bral spíše všeobecně, kdo jaký s nimi má zkušenosti, ale osobně mi jde u nich o ele, protože plyn u nás není veden.

 3. Od prosince jsme u nich, kdy od nich energii beru i nechávám vykupovat přetoky. Reagovali mi celkem rychle, když jsem je žádal o předběžnou kalkulaci. Pak jsem si to teda nechal chvilku uležet, tak se sami ozvali jestli ještě třeba k tomu potřebuju něco doplnit. Ale to už jsem to s nimi pak rovnou uzavřel a potvrdil.

 4. Díky Martine, s myšlenkou vlastní fotovoltaiky už si taky nějakou dobu pohrávám kvůli tomu, že jedeme pouze na elektřinu, ale zatím jsem nedošel do stádia abych si řekl ano vyplatí se mi to, jdu do toho. Tohle mi přišlo fajn aspoň z toho hlediska, že je to taková poloviční cesta, kdy bych měl zelený tarif, ale jako by bez vlastního zdroje ..zatím. Je při této změně na zelenou energii třeba něco speciálního?

 5. Tak pro vás to v podstatě bude jako klasická změna dodavatele, takže nic víc než k jiný změně k tomu nepotřebujete. Firma to za vás vyřídí.

 6. v srpnu to bude rok co u nich budeme mít elektřinu a nemám proti nim výhrady

 7. Doma mám Bezdodavatele v kombinaci s vlastní fotovoltaikou a v současný době nevidím v ničem lepší nabídku.
  David

 8. tak ono kolik je na trhu možností,aby jeden dodavatel dodával i vykupoval zároveň,asi moc ne,ne? pro tu menší starost byl tohle taky důvod proč jsem to k nim nechal dát,protože chci na střechu vlastní systém s panely a burzovní cena pro výkup vychází nejlíp a to mi nikdo nevymluví

 9. O tomhle byla celkem dobrá diskuze na faceboku v jedný FVE skupině. Různě to tam porovnávali co je jak dobrý a jaká kombinace vychází nejlíp. A právě jak to má bezDodavatele obojí z jedný mísy, tak to vycházelo nejlíp, než mít nákup a výkup oddělený.

 10. Tak mít to třeba oddělený může taky vycházet třeba dobře, ale nemůžu se zbavit dojmu, že papírově je to paskvil, když to takto Bezdodavatele má údaje u sebe a ta matematika je pak líp počítatelná když chci vidět, kolik jsem třeba ušetřil díky FVE a pak i s odkupem.

 11. Bezdodavatele jsme se teď našli jako nového dodavatele, koukali jsme jaký jsou na trhu možnosti se spotovou cenou a když jsem to projel kalkulačkou, tak nás vyšli cenově nyní nejlíp. Změnu jsem letos vůbec neměl v plánu, ale není zbytí a to že teď budeme mít i zelenou energii beru jako plus, když je to i za lepší peníze.

 12. Taky jsem se nakonec vydali touhle cestou bez fixace s flexibilní cenou, těch dodavatelů je už víc, ale našel jsem jednu super tabulku, kde byli porovnaní ohledně ostatních poplatků a bezDodavatele vyšel jednoznačně s nejnižšími příplatky.

 13. Já se o tom bavil s kamarádem a ten že jde právě na fix s pevnou cenou a ještě k tomu má úvazek tušim na dva roky, jsem mu říkal, že je blázen. Ještě mě zkoušel přemlouvat, tak jsem mu říkal, že vůbec, že právě spíš teď budu na tržní ceně, u který mám aspoň šanci, že to teďka se začátkem roku půjde dolů o to spíš. Měnit dodavatele fakt nehodlám a stál jsem si za svým ať měl řeči jaký měl.

 14. Tak záleží, co kamarád našel za ceník, ale nevěřím tomu, že by to bylo něco extra výhodnýho, teďka se má zas zdražovat, takže i při vyšší spotřebě na tom já osobně budu líp tady u bezdodavatele s burzovní cenou.

 15. Adame a to od nich jen čistě berete elektřinu a nebo to máte v kombinaci s fotovoltaikou a výkupy?

 16. Zatím jen beru, ale FVE je objednaná, tak doufám, že mi nezmění datum instalace, která je plánovaná už za chvilku na duben. A pak bych k nim přihlásil i výkup, jednak jsem jinde nic výhodnějšího nenašel a pak ušetřím čas s přesunem, protože výkup je jen o dodatku ke smlouvě.

 17. A máte nějak zjištěno, jakou FVE k nim můžete přihlásit a jestli ten dodatek něco upravuje ve smlouvě? Třeba jako úvazek a nebo tak něco?

 18. Tak jasně že jsem si zjišťoval, co za podmínky je třeba dodržet, nepodepíšu jen tak něco. Musíme mít jeden EAN a výkon do 10kW. Dodatek je jako smlouva na dobu neurčitou.

 19. Ty jo lidi proberte se, já nevím co byste všichni chtěli. Buďme rádi, že nám po tom zimním masakru vůbec zbyli nějací normální dodavatelé. Přijde mi, že teda tomu ještě není konec, ale spotu tady u bezdodavatele třeba dávám větší naděje na přežití než někde nějakýmu fixu, kterýmu ve výsledku nemůžou ani dostát. Chce to brát fakt s rozvahou a ponaučit se z toho, co už se událo.

 20. Nepřijde mi, že by si tu někdo vyloženě stěžoval ale věc názoru, mně jejich služby sedí.

 21. Jinak se bude chovat člověk co řeší jen čistě svojí spotřebu a bude závislý na ceně dodavatele a jinak člověk, co bude řešit energie s FVE. Každý to má svoje. Zrovna Bezdodavatele mi přijde, že je pro solárníky dobrý řešení, nicméně taky to chce mít spočítaný, protože to nebude zas pro každou sestavu a spotřebu.

 22. My na ně dostali doporučení od známých, co už je mají nějakou dobu a jsou spokojení, tak je chceme taky vyzkoušet.

 23. Já jsem teďka s nimi viděl na Youtube jedno video, kde je má majitel přihlášený a už to nějakou dobu moniturují a tedy výsledky, co tam prezentovali byly dost slibný. Takže na to že jsem si vždycky říkal, že tržní cena je risk, tak tohle teda docela pohnulo mým názorem, musím říct.

 24. Když vezmu čistě jenom letošní rok, tak jsem u Bezdodavatele od února v plusu, jediný měsíc kdy jsem měl nedoplatek a toto bylo jen v řádu sta korun, byl leden, takže si stěžovat nemůžu.

 25. Jsem zvědavý jak to bude u mě, zimu jsem u nich ještě neabsolvoval, takže si letos střihnu premiéru. Zatím ještě svítí tak fve vydělává, sice už ne tolik, ale zatím jsme vzali ze sítě úplný minimum a víc prodali, takže se nám to vykrejvá. Za září jsme furt s bezdodavatelem v plusu.

 26. Tak vzhledem k tomu, že i u Bezdodavatele platí zastropování ceny, tak ze zimy absolutně strach nemám. Něco jsem v létě na to u nich vydělal a myslím si, že mi to na to bohatě vystačí.

 27. Tak co říkáte na tu upravenou cenu, furt jste v poho s tím co jste přes léto ušetřil?

 28. Stále jsem s tím ok, protože podle toho co jsem se dočetl na jejich FB, jako že mi to chvilku vrtalo hlavou, jak to bude s tím navýšením, tak tam to uvedli na pravou míru, že jsou ceny zastropovaný na celkovou částku komodity, a ta obsahuje jednak ten příplatek, co zavedli a pak cenu z trhu. Takže jsem s tím stále v pohodě.

 29. Pánové rád se přidám do vaší diskuze a na své konto mohu říct, že třeba dneska se mi baterky plní jak to svítí a pokud to bude pokračovat jako do teď, tak si myslím, že mi možná i něco z léta zbyde, co jsem byl schopný přes léto z bezDodavatele dostat. Černě to nevidím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.