Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky

Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky

Jste kutil tělem i duší? Přinášíme vám několik tipů, jak efektivně využít KVH hranoly a OSB desky.

Tvarová stálost, odolnost a praktické využití

KVH hranoly jsou hoblované smrkové trámy, které jsou průmyslově vyráběné a není nutné je nijak speciálně ošetřovat proti dřevokazům, protože jsou již zcela vysušené a odolné. Zároveň mají KVH hranoly tu výhodu, že jsou tvarově stálé. Díky těmto vlastnostem se dají použít při konstrukci dřevostaveb a střech. V okolí domu je můžete využít při stavbě pergoly či jiného přístřešku. Vhodné jsou také pro stavbu dětských prolézaček.

Desky z dřevěných třísek

Oriented Strand Board neboli desky z dřevěných třísek, zkráceně OSB desky, jsou tvarově stálé desky, které jsou zároveň ohebné a pevné. Díky tomu, že se s nimi snadno manipuluje, jsou oblíbené, podobně jako KVH hranoly, při stavbě dřevostaveb. Své nezastupitelné místo mají také při zateplování, kde se využívají místo podkladu a lze je využít také v zahradě. Zahradní domečky a zástěny z OSB desek jsou originální a plní svůj účel. Sladit se dají také s nábytkem, jehož výroba z desek není nijak složitá.

S hranoly a deskami si poradí každý

KVH hranoly a OSB desky spojuje fakt, že práce s nimi je snadná a zvládne ji i kutil začátečník. Jednoduše je můžete upravovat do požadovaných rozměrů a natírat do vašich vytoužených barevných tonů. Výrobky z hranolů a desek jsou trvanlivé a tvarově stálé.

Chcete-li si postavit nový zahradní domek, pergolu či zahradní nábytek, s pomocí KVH hranolů a OSB desek to zvládnete svépomocí. Výsledkem bude kvalitní výrobek, který vám bude dělat společnost celé roky a stále bude vypadat jako nový. Radost z takového produktu bude mít i vaše peněženka, protože jak hranoly, tak i desky, pořídíte za velmi příznivé ceny.

Zdroj obrázku: Paul Maguire / Shutterstock.com

Rate this post

1 komentář k Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky

  1. Jéé, děkuji za super článek. Můj muž se totiž pouští do rekonstrukce našeho bytu po rodičích a tak se nám takovéhle rady hodí. Já tomu sice vůbec nerozumím, ale pošlu mu to a on určitě bude vědět, o co jde. Já jsem se pasovala do role zdravotníka a asistenta, takže jsem mu například objednala spoustu ochranných pomůcek z tohoto webu: https://www.uvex-safety.cz/cs/. Snad moc nebudou potřeba a když už jo, tak opravdu ochrání! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.