Současná role tenisek

Současná role tenisek

Tenisky jsou dnes zcela základním vybavením botníku většiny (nejen) mladých lidí. Jedním z důvodů je samozřejmě jejich dostupnost, to ale není ani zdaleka vše a neplatí to stoprocentně. Nejen, že jsou tenisky oblíbené pro svoji lehkost, pohodlí a skladnost, jejich výhodou je i široké využití. Jsou totiž vhodné na sport, do města, ale dnes jsou považovány i za obuv, která se může hodit i pro určitý typ obchodních či společenských setkání. Rozhodně však již není pravda, že tenisky jsou jen hadrové boty, které si můžeme vzít maximálně k džínům.

Tenisky dnes

Tenisky jsou dnes doplňkem různých outfitů a jsou nošeny lidmi různých věkových kategorií. Stejně tak jsou vhodné pro může i ženy a výběru se meze nekladou, obout je můžete prakticky za každé situace. Tenisky se nosí většinou v období suššího počasí, typicky na jaře či v létě. Proto se hodí i to, že nabízí pestrost a barvy od těch nejjemnějších odstínů až po ty tmavé.

Tenisky, které se díky svému elegantnímu designu budou hodit i k sukni, ale zároveň budou vhodné i pro běžné procházky městem, stojí za pořízení. Zásadou je, že ať už je vezmete k jakékoliv příležitosti, měly by vám být vždy pohodlné během celého dne. Důležité je, aby byly na nohou pokud možno tak lehké, že je při našlapování ani neucítíte. Třeba tak, jako po celém světě oblíbené tenisky Adidas Gazelle.

Pro sport i k šatům

Základní typ je ten, který se sebou nese ten základní tvar, který se od tenisek očekává. Jsou to zkrátka tenisky, které se hodí na běžné nošení k ležérnímu oblečení a jsou snadno udržitelné. Tenisky ale nemají problém ani s formálnějšími příležitostmi. Jsou zkrátka tím nejzákladnějším vybavením botníku.

Běžné modely nejenom, že jsou ekonomicky výhodné, ale jsou snadné i na udržení čistoty. Ve vašem botníku by neměly chybět konkrétní barvy, které z nich udělají vhodný doplněk k vašemu oblečení. Tenisky je vhodné vybírat podle vybraných kousků oblečení tak, aby dohromady tvořily komplety vhodné pro konkrétní účel.

Mezi teniskami najdeme jak boty pro každý den, tak značky a modely, které si vydobyly pozici kultovních a ikonických produktů. Některé tenisky značek Converse či Vans tuto definici splňují výše uvedené měrou vrchovatou. Jsou často velice oblíbené pro svoji jednoduchost, ve které se však skrývá i pohodlí při každém kroku na vašich cestách.

Jedním z dalších druhů, které jsou velmi oblíbené, jsou tenisky sportovní. Ty se skutečně dobře uplatní v našem každodenním uspěchaném životě. Nemusíte s nimi navíc jen sportovat. Vzít si je můžete i do města, nebo na běžný nákup, zkrátka všude tam, kde budete v pohybu.

Lehká chůze či běh budou s vašimi teniskami také radostí. Nemusíte být žádní vrcholoví sportovci, ale se správnou obuví budete cítit nadšení z pohybu. Mezi sportovními teniskami jsou ikonami boty značek Nike, Puma, Adidas apod. Pokud naopak budete chtít být za elegány a lázeňské šviháky, i to je s teniskami možné. Prohlédněte si třeba nabídku na Footshopu a uvidíte sami. Jsou mezi nimi totiž boty, které se vám budou hodit na promenády. Lehkou chůzi spojenou s posedáváním na lavičce zvládnou bez problémů, hlavně vás ale budou prezentovat i při formálních příležitostech. Byť do Národního divadla nebo na svatbu se pořád ještě vyplatí vzít si něco jiného.

V segmentu luxusních tenisek jsou známé značky jako Saint Laurent či Tom Ford, které jsou velice kvalitními teniskami, od kterých lze očekávat vysoký komfort pohodlí, podtrženého především vysokými kotníky a faktem, že jsou vyrobené z kůže. Jedná se již o vysoce luxusní obuv, která nezklame ani ve společnosti svým designem i pohodlím. Nejedná se o milionové boty, ale s pár tisíci rozhodně počítejte.

 

Zdroj obrázku:

veronika.a.netreba / Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)

4 komentářů k Současná role tenisek

  1. Ahoj, já tenisky naprosto zbožňuji! 🙂 Nosím je fakt pořád. V zimně sice trošku trpím, ale je to pro mě mnohem příjemnější, než se cpát do nějakých kozaček a pak se v nich celý den pařit. Ještě mám ráda outdoorové boty, ty podle mě vypadají moc cool, když je člověk umí nosit! Já si třeba koupila jedny tady: https://armik.cz/ a chci je nosit i normálně, protože se mi skvěle hodí k mé nové jarní bundičce. 🙂

  2. Tenisky jsou určitě v dnešní době velkým trendem, tím, že se vracíme k pohodlnému stylu oblékání zastávají velkou roli v šatníku nás všech, nebo si to alespoň myslím. Určitě jsou i povolání, kde člověk musí dodržovat dress code a tam s teniskami moc neprorazí, ale minimálně ve volném čase je to každému příjemné. Já nosím tenisky velmi často a myslím, že se dají sladit ke všemu, od formálnímu ke casual a hlavně je nejvíce oceňuji při cestování, tam si snad jinou obuv ani představit neumím. V létě teda si vystačím s žabkami.

  3. Miluju a hlavně bílý kožený a plátěný, který se dají nosit jak k sukni tak ke kalhotům. Na létu super.

  4. Velice ráda nosím v létě tenisky, a ještě si k nim kupuji kabelky stejné barvy, aby k sobě ladili. Hlavně si vybírám tenisky k šatům v různých barvách a s nějakými ozdobami. Na sport si pořizuji úplně jiný styl tenisek, jelikož si ráda chodím zaběhat každý den do parku, a tak musí být hlavně pohodlné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.