Výhody a nevýhody nákupu dětského oblečení z druhé ruky

Výhody a nevýhody nákupu dětského oblečení z druhé ruky

Nekonečný kolotoč nakupování dětského oblečení zná každý rodič. Je to často stresující, otravná a velmi únavná činnost, kterou nesnáší i samotné děti. Mnozí rodiče se z úsporných i jiných důvodů uchylují k nákupům z druhé ruky, jiní naopak nakupují výhradně kousky nové. Pojďme se podívat na úskalí i bonusy prvního přístupu.

Úskalí nákupů z druhé ruky

V prvé řadě je to zdlouhavé a náročné hledání vhodného kousku, které vyžaduje čas a energii. Je potřeba hledat na více platformách, dohadovat se o velikostech s původními majiteli, a i přes to všechno často přijde kousek, který nesedí a jehož vrácení není možné.

Další velkou nevýhodou je nejasný stav produktu. Z fotek a popisků často daný kousek působí jako nový, když vám ale dorazí domů, připadá vám, že jej nosilo hned několik dětí, a to hodně divokých. Pokud si tedy koupí nejste jistí, raději si od původního majitele vyptejte doplňující informace či fotky.

Pokud například nakupujete ve skupinách na sociálních sítích, musíte si poradit se značnou nepřehledností a chaosem. Tady vám nikdo nenabídne šikovné filtry a řazení, jak to má například e-shop Olšákovi.cz. Pokuste se proto obrnit trpělivostí a klidem, aby takové nákupy nebyly stresující záležitosti.

Pozitiva nákupů z druhé ruky

Klid při hledání vám může přinést druhá stránka tohoto problémů. V prvé řadě díky nákupům z druhé ruky dokážete výrazně ušetřit, některé oblečení pro děti dokážete sehnat za doslova zlomek původní ceny. Stačí tročku zapátrat, najít si to své místo, kde se nám dobře nakupuje, a váš účet zaplesá.

Neoddiskutovatelný je i ekologický a udržitelný rozměr těchto nákupů. Přebytky dětského oblečení je doslova plný celý svět a pokud budou kvalitní kousky trošku déle mezi lidmi kolovat, na naši planetu to bude mít blahodárné účinky.

S tím souvisí i jakýsi psychický rozměr, kdy těm citlivějším bude po takovém vydařeném nákupu již použitého kousku dost možná mnohem příjemněji na duši než při nepromyšleném a drahém nákupu u nějakého módního řetězce.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.