Zdravotní potíže u počítače III.–Páteř a klouby

V tomto díle se podíváme, jaké nástrahy jsou při práci s počítačem nalíčeny na vaši páteř, klouby a kosti.

Jedná se už o třetí díl série článků, které jsou zaměřené na zdravotně bezpečné a bezproblémové užívání počítače. Mějte na paměti, že je lepší problémům předcházet, než je léčit, tudíž i když vás momentálně nic netrápí, je dobré si články pročíst a předcházet tak problémem, díky včasné a účinné prevenci. Vaše zdraví za to určitě stojí.

Jedním z nejčastějších problémů lidí, kteří pravidelně pracují s počítačem, je bolest zad a krční páteře. Tato bolest může vést až k zakřivení, jinak řečeno skolióze páteře.  Pokud už se u vás problém vyskytl, navštivte svého lékaře, ten vás buďto pošle na rehabilitace, masáže, případně poradí nějaké cviky, které budete sami praktikovat v pohodlí domova. Pokud chcete problémům předejít, zamyslete se nad tím, jestli se nad počítačem nehrbíte, monitor by měl být ve správné velikosti a vzdálenosti od očí, abyste tomuto jevu zamezili. Dalším klíčovým aspektem je správný výběr počítačové židle, která vyhovuje vašim zádům.

Dalším naštěstí méně častým problémem je tkz. Tenisový loket. Tento termín ve vás asi právem evokuje smíšené pocity, jelikož mít poranění, jehož název je spojován se sportem, a které navíc získáte pasivním vysedáváním za obrazovkou počítače, zní opravdu trochu ironicky.

Nicméně tenisový loket není rozhodně jen problémem, kterým trpí tenisté. V podstatě si ho může vypěstovat každý, kdo přemáhá svůj loket a je to dosti nepříjemná a bolestivá věc. U počítačů je v tomto případě nutné dávat pozor na správný výběr myši, ideálně i vhodné podložky pod ruku a klávesnice, musí vám dobře vyhovovat sklon a nemístě při používání pociťovat nepříjemné pocity v rukou.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Zdravotní potíže u počítače III.–Páteř a klouby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.