Jak si zjednodušit úklid

Naprostá většina populace potřebuje ke své práci podmínky, které umožňují dosahovat maximálních výsledků. Pokud se zaměříme na kancelářské pracovníky a pomineme osobní systém každého jedince k ukládání formulářů, rovnání spisů a dalších činností, mají zajisté všichni jednu věc společnou. A tou je bez pochyb místnost, ve které se budou cítit dobře, která bude působit na pracovníka pozitivně a především bude čistě uklizená.

Pokud chceme docílit dokonale uklizených prostor, měly bychom se nejprve zaměřit na prostředky, se kterými budeme pracovat. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství výrobků, slibujících ve většině případů nemožné. Od laciných univerzálních prostředků, přes dražší, určené ke konkrétnímu úklidu, až k předraženým, u nichž platíme převážně jen značku. Pokud si můžeme dovolit pořídit dražší čistící prostředky, rozhodně doporučuji zaměřit se na přírodní koncentráty. Ona počáteční investice bude několikanásobně vyšší, ale ve finále zjistíme, že stačí použít mnohem menší množství a tudíž se finančně dostaneme na podobnou částku, ne-li nižší a výsledek úklidu bude zajisté mnohem efektnější.

Možná někoho napadá, že úklid není žádná věda. S tímto výrokem lze do jisté míry souhlasit, avšak ne každému stačí provést úklid kanceláří pouhým vytřením a setřením prachu z polic. Za velmi důležité považuji umytá a dobře vyleštěná okna. Každý, kdo musí trávit čas v práci, se ve volné chvíli rád podívá z okna na okolní svět. A každý raději uvidí slunce, oblohu, spěchající jedince a auta, pohybující se za zdmi kanceláře, než umaštěné okno, s otisky prstů a šmouhami po nevydařeném leštění. Pokud máme v pracovně záclony či závěsy, musíme dbát i na jejich častou údržbu, protože nejvíce prachu se drží právě v nich. Podlaha, ať už na ní máme položený koberec nebo třeba dlažbu musí být udržována pravidelně. Záleží samozřejmě na frekvenci kanceláře, protože je rozdíl, jestli ji obývá jedna osoba nebo se v ní vystřídá několik osob denně. Velice důležité a snad i neodpustitelné je denní vynášení odpadkového koše. Tato rutina by měla být naprostou samozřejmostí. Omytí nábytku a setření prachu z vodorovných ploch je též jednou z nevylučitelných prací pro udržení příjemného prostředí.

úklid

Na co se však při úklidu často zapomíná? Jedná se o takové práce, které se nedělají denně a postupně nám z paměti vypadnou. Jedná se především o otisky rukou na dveřích, upatlané kliky dveří i oken a zaprášené lustry či stojací lampy, ve kterých se velice rády hromadí pochcípané mušky a jiný hmyz. Počítač musíme také udržovat v čistotě. Zaprášená obrazovka nebo špinavá klávesnice zrovna nepůsobí nijak vábně. Pokud máme ve své kanceláři květiny, není důležité dbát pouze na jejich zalévání, ale také na občasné otírání prachu z jejich listů.

V neposlední řadě je velice důležité udržovat pořádek na svém pracovním stole. Každý jiný nepořádek se dá na první pohled přehlédnout a do jisté míry akceptovat, avšak přeplněný stůl, na kterém se válí mezi dokumenty obaly od sušenek nebo je politý kávou, zamaštěný od svačiny a podobně je relativně neodpustitelné a hlavně je vizitkou každého pracovníka. O vše výše zmíněné se však poměrně spolehlivě postará tato úklidová firma v Brně.

Další úklid záleží na každém typu kanceláře. Téměř žádná není zařízená stejně. Někde je umístěn pouze pracovní stůl, jinde je nábytek, křesla a mnoho dalších objektů, na které musíme dbát.

Rate this post

9 komentářů k Jak si zjednodušit úklid

  1. Tak rozhodně je důležité vybrat si před rekonstrukcí nebo dokonce stavbou bytu či domu tu správnou podlahu… Tu se kterou se bude dát rozumně uklízet. My jsme si do našeho nového domečku pořídili laminátovou podlahu od https://www.floor-experts.cz/produkty/laminatova-podlaha/ a jsme s ní strašně spokojeni 😉

  2. Já si myslím, že pokud člověk chce mít doma opravdu uklizeno, tak je docela dobré myslet i na to, aby se zbavil všech možných bakterií. Právě toto jsme nedávno řešili u nás doma. Nakonec jsme to vyřešili pomocí ozónu, viz https://www.ozonovani.cz/ Pokud tedy chcete také dezinfikovat svoji domácnost, tak určitě můžu doporučit.

  3. Máme malý domeček na okraji lesa. Nikdy se nám nestalo, že by k nám zavítala plíseň. Není to nic příjemného a nevěděli jsme si rady. Zkoušeli jsme mnoho prostředků, ale pořád jsme se plísně nedokázali zbavit. Narazili jsme na stránku https://www.ozonovani.cz/ Díky nim jsme se plísně zbavili nadobro.

  4. My jsme na úklid v kancelářích už museli používat i podlahové mycí stroje, protože to, co před námi jedna firma dokázala znečistit, to snad ani nebylo možné. Jak se někteří lidé chovají? To se nedá ani slušně nazvat. A nebo jo, jsou to dobytci. Nechci ani vědět jak to muselo vypadat před předáním prostor. Peklo na zemi určitě!

  5. Co mi přijde, že je třeba obrovský lapač prachu, tak jsou to stojací lampy. Proto máme doma lampičky na stole a nikdy ne na zemi. A hlavně máme chytré vypínače, takže když chceme méně světla a jen tak to šolíchat, tak si prostě ztlumíme hlavní osvětlení. Kromě toho, dneska ty moderní stolní lampy vypadají fakt pěkně a určitě to nejsou nějaké takové ty pracovní šílenosti.

  6. Ono hodně záleží i na tom, kolik času tomu úklidu chcete věnovat, že? My jsme třeba chtěli určitě mít dřevěné podlahy, jsem totiž truhlář a mám dřevo fakt rád. A ano, věděli jsme, že to bude složitější na úklid. Ale když se to dělá poctivě a používají se ty správné přípravky, tak to lze udělat i za poměrně krátký čas.

  7. Úklid je důležitý, ale podle mě se nemá nic přehánět. Já jsem si nedávno v obchodě Koberce Trend Praha 4 koupila nový koberec, který rozzářil celý náš obývací pokoj. Je krásně barevný a jeho údržba je velice snadná. Mám radost, že se náš obývací pokoj proměnil a zároveň nemusím trávit zbytečně moc času s úklidem.

  8. Vždycky hledám způsoby, jak si zjednodušit úklid. Za dobu, co mám vlastní domácnost, tak jsem si už vytvořila systém a úklid je jen rutina. Na velký generální úklid si kupuji ochranné rukavice, abych si nepoškodila svoje ruce. I když používám přírodní čistící prostředky, tak si musím chránit svoje ruce.

  9. Na Moravě funguje firma na úklid domácností Uherské Hradiště a teda musím říct, že pokud si to chce někdo co nejvíce usnadnit, tak snad není v tomhle ohledu o čem přemýšlet. Profíci jsou zkrátka a dobře prostě profíci, kteří vědí, co dělají. A ten výsledek… to se prostě nedá stejně srovnat s tím, jak bych si to doma uklidila já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *