Jak si zjednodušit úklid

Naprostá většina populace potřebuje ke své práci podmínky, které umožňují dosahovat maximálních výsledků. Pokud se zaměříme na kancelářské pracovníky a pomineme osobní systém každého jedince k ukládání formulářů, rovnání spisů a dalších činností, mají zajisté všichni jednu věc společnou. A tou je bez pochyb místnost, ve které se budou cítit dobře, která bude působit na pracovníka pozitivně a především bude čistě uklizená.

Pokud chceme docílit dokonale uklizených prostor, měly bychom se nejprve zaměřit na prostředky, se kterými budeme pracovat. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství výrobků, slibujících ve většině případů nemožné. Od laciných univerzálních prostředků, přes dražší, určené ke konkrétnímu úklidu, až k předraženým, u nichž platíme převážně jen značku. Pokud si můžeme dovolit pořídit dražší čistící prostředky, rozhodně doporučuji zaměřit se na přírodní koncentráty. Ona počáteční investice bude několikanásobně vyšší, ale ve finále zjistíme, že stačí použít mnohem menší množství a tudíž se finančně dostaneme na podobnou částku, ne-li nižší a výsledek úklidu bude zajisté mnohem efektnější.

Možná někoho napadá, že úklid není žádná věda. S tímto výrokem lze do jisté míry souhlasit, avšak ne každému stačí provést úklid kanceláří pouhým vytřením a setřením prachu z polic. Za velmi důležité považuji umytá a dobře vyleštěná okna. Každý, kdo musí trávit čas v práci, se ve volné chvíli rád podívá z okna na okolní svět. A každý raději uvidí slunce, oblohu, spěchající jedince a auta, pohybující se za zdmi kanceláře, než umaštěné okno, s otisky prstů a šmouhami po nevydařeném leštění. Pokud máme v pracovně záclony či závěsy, musíme dbát i na jejich častou údržbu, protože nejvíce prachu se drží právě v nich. Podlaha, ať už na ní máme položený koberec nebo třeba dlažbu musí být udržována pravidelně. Záleží samozřejmě na frekvenci kanceláře, protože je rozdíl, jestli ji obývá jedna osoba nebo se v ní vystřídá několik osob denně. Velice důležité a snad i neodpustitelné je denní vynášení odpadkového koše. Tato rutina by měla být naprostou samozřejmostí. Omytí nábytku a setření prachu z vodorovných ploch je též jednou z nevylučitelných prací pro udržení příjemného prostředí.

úklid

Na co se však při úklidu často zapomíná? Jedná se o takové práce, které se nedělají denně a postupně nám z paměti vypadnou. Jedná se především o otisky rukou na dveřích, upatlané kliky dveří i oken a zaprášené lustry či stojací lampy, ve kterých se velice rády hromadí pochcípané mušky a jiný hmyz. Počítač musíme také udržovat v čistotě. Zaprášená obrazovka nebo špinavá klávesnice zrovna nepůsobí nijak vábně. Pokud máme ve své kanceláři květiny, není důležité dbát pouze na jejich zalévání, ale také na občasné otírání prachu z jejich listů.

V neposlední řadě je velice důležité udržovat pořádek na svém pracovním stole. Každý jiný nepořádek se dá na první pohled přehlédnout a do jisté míry akceptovat, avšak přeplněný stůl, na kterém se válí mezi dokumenty obaly od sušenek nebo je politý kávou, zamaštěný od svačiny a podobně je relativně neodpustitelné a hlavně je vizitkou každého pracovníka. O vše výše zmíněné se však poměrně spolehlivě postará tato úklidová firma v Brně.

Další úklid záleží na každém typu kanceláře. Téměř žádná není zařízená stejně. Někde je umístěn pouze pracovní stůl, jinde je nábytek, křesla a mnoho dalších objektů, na které musíme dbát.

4 komentářů k Jak si zjednodušit úklid

  1. Tak rozhodně je důležité vybrat si před rekonstrukcí nebo dokonce stavbou bytu či domu tu správnou podlahu… Tu se kterou se bude dát rozumně uklízet. My jsme si do našeho nového domečku pořídili laminátovou podlahu od https://www.floor-experts.cz/produkty/laminatova-podlaha/ a jsme s ní strašně spokojeni 😉

  2. Tak s tímhle teda musím souhlasit. My doma dřív měli parkety a právě ty byly co se údržby týče hotová noční můra. Teď místo nich máme taky plovoucí podlahu, ale od https://www.abparket.cz/ a ta je na údržbu podstatně snazší.

  3. Já si myslím, že pokud člověk chce mít doma opravdu uklizeno, tak je docela dobré myslet i na to, aby se zbavil všech možných bakterií. Právě toto jsme nedávno řešili u nás doma. Nakonec jsme to vyřešili pomocí ozónu, viz https://www.ozonovani.cz/ Pokud tedy chcete také dezinfikovat svoji domácnost, tak určitě můžu doporučit.

  4. V dnešní době je tolik šikovných pomocníků na úklid, takže může mít každý doma pořád uklizeno. Já nedám dopustit na robotický vysavač, který nám doma vysává každý den a ještě na speciální vysavač na okna Karcher, který jsem si objednala z https://www.profinaradi.com/okenni-vysavace-s-bateriovym-pohonem a okna s ním mám hned umytá. Ještě zvažuji další uklízecí pomocníky, ale to asi až časem 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *