OCR převod z PDF online

Návod, jak zadarmo a online provést převod PDF dokumentu na text čitelný v MS Word pomocí OCR funkce Google Docs.

Občas se stane, že se člověku dostane do ruky nějaká naskenovaná kniha, která je uložená v pdf a potřebuje z ní tento text dostat do Wordu nebo jiné editovatelné podoby. K tomu je potřeba tzv. technologie OCR, která slouží k rozpoznání písmen v obrázku a k jejich “vycucnutí” do podoby, kdy se dají kopírovat nebo přenášet dále. V tomto článku vám přinášíme tip na to, jak k tomuto převodu využít málo známou vlastnost aplikace Google Docs.

Jak tedy postupovat při převodu pomocí Docs?

  1. přihlašte se na adrese docs.google.com – k přihlášení je mít aktivní účet na googlu, pokud ho nemáte, dá se jednoduše vytvořit přes tlačítko Vytvořte si svůj účet nyní
  2. Po přihlášení vidíte prázdnou pracovní plochu Google dokumentů
  3. Klepněte vlevo na tlačítko Nahrát > Soubory… a najděte pdf soubor, který chcete převést na disku. Druhou možností je vzít tento soubor a přímo ho přetáhnout do prohlížeče na plochu s přehledem dokumentů v Google Docs.
  4. Zaškrtněte volby Převést dokumenty, prezentace, tabulky a kresby na odpovídající formát Dokumentů GooglePřevést text z formátu PDF a souborů obrázků na dokumenty služby Dokumenty Google
  5. Spusťte nahrávání. Online lze takto provést OCR převod souborů do velikosti 25 MB.
  6. V přehledu vám přibude nový dokument, obsahující text získaný převodem nahraného dokumentu. Můžete ho nyní rovnou upravovat online v editoru dokumentů, případně si ho můžete stáhnout na disk ve formátu pro MS Word.
  7. Stažení na disk ve formátu pro Word provedete v otevřeném online dokumentu přes volbu Soubor > Stáhnout jako > Word

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *