Word pro Android

Jak nahradit MS Word na mobilech a tabletech s Androidem a jak se poprat s problémy, které mohou nastat.

Proč neexistuje Microsoft Word pro Android?

Word je program, který vyvíjí Microsoft a proto se snaží ho dávat k dispozici jen na svých vlastních operačních systémech – tj. na Windows pro počítače (tablety) a mobily s Windows Phone. Dále je k dispozici pro Mac OS, kde k tomu vedou historické důvody a poměrně silná penetrace platformy Mac na trhu v USA. Nikde jinde aktuálně Word, potažmo Office od Microsoftu nespustíte.

Alternativ je naštěstí řada a většina výrobců telefonů s Androidem své telefony nějakou kancelářskou sadou “do kapsy” vybavuje. Některé z nich umějí soubory jen otevřít, jiné si poradí i s úpravou. Co je však u všech společné: nikdy nevypadá dokument uložený ve formátu pro Word zcela stejně v mobilu tak, jako v počítači – vždy dochází k deformaci kvůli velikosti displeje, mění se písma, a pro naprosto věrnou reprodukci zobrazení se používání formátu doc a docx tedy nedá doporučit, pro tyto účely je vhodnější využít formát pdf. Jaké aplikace tedy lze na Androidu využít místo Wordu?

Kingsoft Office

Kancelářská sada, která je k dispozici zcela zdarma, dle referencí na Google Play patří k tomu nejlepšímu, co lze v této oblasti na Androidu v součastnosti používat. Jediné problematické chování, která aplikace občas má, jsou problémy se synchronizací přes Google Docs.

Odkaz ke stažení: https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

Quick Office Pro

Vyspělá kancelářská sada s vyspělou funkcionalitou v oblasti kompatibility s formátem .doc a .docx. Dále umí soubory exportovat do pdf a rozumí si se synchronizací do služeb jako je Box.net, Dropbox nebo Google Docs.

Odkaz ke stažení: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qo.android.am3

Google Disk

Pokud používáte online kancelářskou sadu Google Docs, která je součásti Disku Google pak určitě oceníte tohoto mobilního klienta. Vyžaduje sice připojení na internet, nicméně poradí si s prohlížením i úpravami jak dokumentů, tak tabulek a prezentací.

Odkaz ke stažení: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *