Jak fungují investice do P2P půjček

Protože úrokové sazby na spořících účtech stále klesají, hodně z nás se teď určitě začalo zaobírat tím, jak naložit s volnými finačními prostředky tak, aby se neležely zbytečně na účtu a něco naopak vydělávaly. Jedním z řešení, které se nabízí, je systém P2P (peer – to – peer), který se zakládá na pohybu zboží nebo peněz mezi lidmi a se kterým můžeme dospět k zajímavému zhodnocení vložených prostředků. Kromě atraktivního výnosu je další výhodou této investice do půjček nízké riziko a to, že úroky a splátky jsou připisovány věřiteli každý měsíc.

Jak to funguje a co si pod tím představit? V zásadě je to určitá obdoba internetové aukce, se kterou asi už má většina z nás nějaké zkušenosti. Podobně jako tyto aukce je v západní Evropě již řadu let populární stejný systém nabídky a poptávky finančních prostředků. Střetávají se zde lidé, kteří půjčku za určitých podmínek poptávají, s těmi, kdo jsou ji ochotni za určitých podmínek poskytnout.

investice-p2p-pujcky

Pokud se rozhodneme poskytnout P2P půjčku, můžeme využít služeb některého z internetových portálů nebo naše finance takto investovat prostřednictvím některého z peněžních ústavů.  Jak to tedy celé v praxi funguje? My jako investor přineseme peníze do finančního ústavu, která je využije k poskytnutí úvěrů. Následně můžeme investovat buď přímo do konkrétních půjček, a nebo můžeme využít předpřipravených investičních balíky. Zásadní výhodou je také jistota zpětného odkupu nesplacených úvěrů, což výrazně zabezpečuje celou investici.

Jednou ze společností, která se tímto segmentem zabývá, je Ferratum, kterou asi nemusíme představovat, protože patří už několik let k ověřeným poskytovatelům nebankovních úvěrů a za dobu své činnosti se může pochlubit dlouhodobě vynikajícími výsledky.  Vložené peníze rozdělí do několika půjček, čímž se sníží riziko jejich nesplacení a z vložených peněz se tak stává naprosto bezpečná investice. Pokud dojde k prodlení delším než 60 dní, Ferratum pohledávku odkoupí za 85 % hodnoty jistiny.

Zisk se reálně pohybuje okolo 8,5 %, což není při dnešních nízkých úrokových sazbách rozhodně málo. Investice můžete zahájit registrací na tomto internetovém portálu.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. ja mam vyzkousene p2p investice u ferratum a mam s tim dobre zkusenosti 🙂

  2. Ja jsem u ferratum resila pujcku a nakonec jsem take vyuzila ten p2p zpusob a spokojenost

  3. Jsem rad ze je nekdo taky spokojenej, obcas nectu dobre recenze, ale musim rict, ze mne to vyhovuje uplne, jak to funguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *