Tip na přípravek proti klíšťatům a komárům

Příjemné letní toulky přírodou nám může znepříjemnit otravný hmyz, který na nás útočí. Účinnou ochranou je použití přípravku Insect guard od firmy Phyteneo.

Jedná se o rostlinný repelent proti komárům a klíšťatům, který můžeme aplikovat i dětem od jednoho roku věku.  Přípravek neobsahuje parfémy a konzervanty a na pokožce nezanechává mastný pocit.  Tento repelent se vyznačuje vysokým, až 30%, repelentním účinkem látky IR3535.

Jedná se o biopesticidní, tedy výhradně přírodní, látku s odpuzujícím a zároveň usmrcujícím účinkem. Bio-klinické studie poukazují také na velmi pozitivní vliv látky IR3535 v oblasti prevence proti vším.

phyteneo insectguard

V boji proti klíšťatům a komárům nám mohou pomoci také ostatní komerčně dostupné repelenty. Avšak je dobré si pozorně přečíst příbalový leták a pozornost věnovat obsaženým látkám. V repelentních přípravcích bývá běžně obsažená látka DEET, která se sice osvědčila v boji proti parazitům, avšak má negativní vedlejší účinky. Protože je to chemická látka, nejzávažnější problém představuje její vstřebávání kůží a možnost podráždění očí. Při aplikaci látky DEET může dojít k poškození plastů nebo syntetických látek, proto se nedoporučuje aplikace přípravku přes oděv. V neposlední řadě je potřeba zmínit nepříjemný zápach, který po použití repelentu zůstává na oblečení a na kůži. V chemických repelentních přípravcích je obsažena i látka icaridin, která vykazuje prakticky stejnou efektivitu jako DEET, ale s výrazně menším rizikem podrážení očí a sliznice. Na rozdíl od látky DEET nerozpouští syntetické materiály.

Přípravek Insect guard představuje nerizikový a čistě přírodní způsob boje proti komárům a klíšťatům. Protože výzkumy považují látku IR3535 za netoxickou, při jeho používání nehrozí vstřebávání chemických látek do těla, nevyskytují se zde žádná zdravotní rizika. Nemusíme se bát ani aplikace přípravku s látkou IR3535 na oděv. Repelent Insect guard je k dostání s příjemnou levandulovou vůní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *