Jak na pronájem domu bez realitky

Plánujete pronajmout nemovitost, ale stále rozmýšlíte, zda ji pronajmout za pomoci realitní kanceláře, nebo bez realitky? Oba způsoby pronájmu mají své klady, ale i zápory.

Na trhu se vyskytuje několik společností, které vám pomohou pronajmout nemovitost bez realitní kanceláře, tedy prostředníka, kterému poté strany hradí zprostředkovatelskou provizi. Velká finanční úspora je tedy na místě! Další obrovskou výhodou je fakt, že spolu prodávající a kupující jednají na přímo, nikoli skrze třetí stranu, tedy realitku a tak budou mít více v nabídce jasno a mohou se na čemkoli domluvit. Jedná se vlastně o soukromý trh, kde se obchoduje s nemovitostmi bez platby provize. Rovněž je většinou možnost vybrat si zkušeného advokáta, který vám může pomoci se sestavením kupních smluv a poradí i s dalšími náležitostmi, s kterými si sami nevíte rady.

Mezi internetové stránky, kde můžete nemovitost bez realitní kanceláře pronajmout, patří například www.bezrealitky.cz, www.reality-bezprovize.cz, www.realitnirevoluce.cz, www.vlastnici.czwww.kuprealitu.cz, www.inzerce-realit.com a mnoho dalších.

Výhody a nevýhody pronájmu přes realitku

Pronájem skrze realitní kancelář má tu výhodu, že máte zajištěn právní a finanční servis, realitní makléři k vám přistupují profesionálně a inzerují vaši nemovitost většinou na více realitních serverech. Negativem jsou však již zmíněné zbytečné finanční náklady na provize nebo negativní zkušenosti s konkrétními realitkami.

V tuto chvíli je proto potřeba zvážit, zda raději ušetříte finance, které byste dali jako provizi realitnímu makléři, nebo zda necháte pronájem své nemovitosti třetí straně?

dům

Jak svou nemovitost nabídnout?

A návod, jak dům bez realitky pronajmout? Stačí na některé webové stránce vybrané společnosti (viz odkazy výše, nebo jiné) zveřejnit zdarma inzerát, kam vyplníte všechny důležité náležitosti týkající se nemovitosti – lokalita, cena, popis aj.

Nezapomeňte k inzerátu přiložit fotky. Nejlépe hodně fotek. Fotografie jsou většinou tím klíčovým, co kupujícího nebo nájemce vede k tomu, aby si koupil či pronajmul zrovna vaši nemovitost. Bez fotografií váš inzerát ztrácí na zajímavosti a je menší pravděpodobnost, že jej některý potenciální kupce vůbec rozklikne. Fotky by mu měly ukázat stav nemovitosti, pozitiva a zajímavosti, ukázat kupujícímu jak interiér, tak exteriér, výhled z nemovitosti, ideálně i jeho okolí. A pokud vaše nemovitost nevypadá příliš vábně, nemusíte mít strach, jelikož existují i osoby, které shání právě starší domek nebo byt, který by si přestavěli podle sebe.

Významnou roli hraje i samotný popis nemovitosti. Ten by měl být stručný, avšak poutavý a měl by vystihovat vše důležité, co by nájemce nebo kupce mohlo zajímat – uveďte rozlohu pozemku, bytu či domu, velikost obytné plochy, rekonstrukci, typ lokality, ve které se nemovitost nachází, zajímavosti v okolí, jak daleko je centrum města aj. Důležitý je taktéž nadpis celého inzerátu, který by měl být výstižný, a mělo by z něho být poznat, co nabízíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *