Jak nakupovat na americkém a anglickém eBay

Návod, jak provést nákup na serverech eBay.com a eBay.co.uk.

V tomto návodu vám popíšeme krok po kroku při nákupu na největší světové aukci eBay v anglickém prostředí. Ebay už má i svou českou lokalizaci, zatím však je z ní však přístup jen na odnož mezinárodní tržiště a celý nákup se v ní provést nedá, proto jsme v reakci na dotazy několika našich čtenářů sáhli k vytvoření podrobnějšího návodu pro nákup v USA a ve Velké Británii.

Nakupujeme

 1. Přejděte na web www.ebay.com (hlavní, americká stránka) případně www.ebay.co.uk (anglický eBay)
 2. Nahoře vedle loga najdete nápis:  Welcome! Sign in or register.
  V něm zvolte Sign in.
 3. Vyplňte přihlašovací údaje (pokud je máte v prohlížeči uloženy, vyplní se automaticky) a stiskněte dole tlačítko Sign in.
 4. Najděte zboží, které chcete koupit.. Můžete využít vyhledávací řádek nebo nalistovat v kategoriích (Categories)
 5. V případě, že se jedná o zboží v aukci, umístěte příhoz který je vyšší než minimální (minimální akceptovatelný příhoz je popsán pod šedým rámečkem s políčkem Place bid jako Enter GBP/USD x.xx or more
  kde x.xx je cena, na kterou musíte minimálně přihodit, abyste zboží mohli dostat. Napište částku do políčka vedle tlačítka Place bid a stiskněte tlačítko Place bid. Nyní jste přesměrováni na stránku, kde příhoz ještě potvrdíte tlačítkem Confirm bid.
 6. V případě, že lze zboží koupit okamžitě, stačí klepnout na tlačítko Buy It Now, potvrdit zakoupení a zboží je vaše. Někdy je u položek nabízených pod buy it now více, v tom případě je ještě vedle formulář s číslem, ve kterém můžete zadat kolik kusů si chcete zakoupit – zda 1 nebo více.

Jak zaplatit

 1. Nyní přejdeme do potvrzení koupě pod tlačítkem Commit to Buy > a nyní pokud chceme ihned platit, zvolíme Pay Now
 2. Dále se zobrazí stránka, shrnující, co všechno jste koupili a za kolik, označená jako Review your purchase
 3. Nepřehlédněte konečnou částku i s poštovným, označenou jako Total: US $xx.xx/GBP Łxx.xx
 4. Dále zcela dole vpravo zvolte pokračovat, pomocí tlačítka Continue nebo Continue with PayPal
 5. Zde budete žádáni o výběr platební metody (Choose a payment method) – zde vyberte způsob placení přes PayPal, tedy PayPal account (login required)
 6. Zde v rámečku pro přihlášení Log in to PayPal vyplňte svůj email a heslo pro přihlášení na Paypalu.
 7. Znovu se objeví potvrzující stránka shrnující, co všechno právě platíte – pokud vše sedí, potvrďte platbu přes tlačítko Confirm payment (nezapomeňte zkontrolovat adresu, na kterou bude zboží zasláno – je v levém horním rohu označena jako Shipping address)
 8. Pokud jste vše provedli správně, na konci vám eBay poděkuje za zaplacení slovy Thank you for your payment.

Co dělat, když prodejce nezasílá do ČR

Řada obchodníků má zajímavé zboží, ale z nějakých důvodů nezasílají zboží do České republiky ani na Slovensko a soustředí se jen na posílání po Spojených státech. Jak řešit tento problém?

 1. Zaregistrujte se ve službě Shipito (web se dá přepnout i do češtiny, registrace je zdarma)
 2. Po registraci získáte vaši vlastní poštovní adresu v USA, na kterou můžete přijímat balíčky a dopisy. Ve chvíli, kdy máte tuto adresu, si ji na eBay si nastavte jako doručovací zásilku.
 3. Vyberte si na eBay klasicky produkt který chcete a zakupte ho. Po zaplacení vám ho prodejce zašle na vaši adresu od Shipita.
 4. Poté, co tam balíček dorazí, můžete si ho odtud nechat přeposlat domů. Pokud chcete ušetřit za poštovné, můžete si nechat zaslat balíčků více a spojit je do jedné zásilky.
Rate this post

11 komentářů k Jak nakupovat na americkém a anglickém eBay

 1. Zdravím…tento váš návod je sice hezký…ale dle mne je největší problém to-jak zaplatit objednané zboží…nejsem si 100% jist,ale není to bez problémů…můžete zde prosím poradit,jak hradit objednané zboží?…Děkuji Zdenek

 2. Musíte mít mimo účtu na ebay také aktivní účet u paypal (viz https://www.radirna.cz/penize/paypal-navod.html). Pak stačí přihlásit se na eBay a v menu jít do položek
  My eBay > Won
  Zde je přehled vyhraných aukcí z poslední doby, pak stačí konkrétní položku vybrat a najít volbu Pay Now > objeví se obrazovka s podrobnostmi platby, a je dále potřeba se přihlásit ještě souběžně na PayPal.. Pak stačí všechny podrobnosti potvrdit, případně přidat zprávu pro příjemce a peníze se pak strhnou z účtu propojeného s PayPalem automaticky.

 3. Zajímá mne postup jak nakoupit více položek zboží okamžitě od jednoho dražitele tak, abych ušetřil na poštovném

 4. Stačí je jednoduše jednu po druhém v aukci koupit, jen pak zaplatit dohromady a ještě třeba pro jistotu připsat do message pro prodejce zprávu, aby je poslal v jednom balíku.. Někdy je to potřeba domluvit individuálně, záleží jak to má dražící nastaveno.

  Další možnost při nákupu více položek v americe si je nechat si je poslat za levnější poštovné v rámci USA přes zásilkovou službu jako je třeba http://www.shipito.cz na americkou adresu a pak si nechat vše přeposlat v jednom balíku do Čech, tím se dá za poštovné také ušetřit.

 5. Dobrý den,
  měla bych takový dotaz. Dražím na německém ebay, ale někdy není jako metoda platby pay pal, ale chtěljí poslat peníze na účet, jenže já se na číslo účtu pořád jak idiot dotazuji, protože nevím kde toto číslo účtu najdu?
  Mohli by jste mi prosím poradit.
  Děkuji

 6. Tak někdy to tam může být uvedeno přímo v inzerátu, případně u detailů (Versand und Zahlungsmetoden), jinak by to mělo být po vyhrané aukci v detailech co vám přijdou emailem nebo na Mein (My Ebay), případně v detailech profilu prodávajícího.. Jestli to nikde z těhle možností není, pak už opravdu nezbývá než se zeptat prodávajícího

 7. dobry den, snazim se zucastnit aukce na anglickem i americkem ebay, ale bohuzel kazdy z prodavajicich ma v podminkach ze posila zbozi vyhradne po Uk nebo USA, nevim jak se dostat k prodavajicim, kteri posilaji i do jinych zemi.. muzete mi prosim poradit, velice dekuji za odpoved Dita

 8. Když posílají jen po USA, tak se dá využít Shipito.com – je to služba, co umožňuje zřídit si adresu pro zasílání v USA, kterou nastavíte jako dodací adresu na eBay – a až vám to na ni dorazí, tak odtud si pak necháte poslat balíček do ČR.

 9. Dobrý den
  Jsem zaregistrovaný na Ebay.com .Pokud chci nakupovat na anglickém ebay je nutná nová registrace ?
  Díky

 10. Dobrý den, jakým způsobem můžu zrušit příhoz na ebay? Děkuji

 11. Při zakoupení zboží na ebay je někdy problém vyplnit do faktury, kterou vám vystaví prodávající, firemní údaje, takže Vám horkotěžko příjde zboží s papírem, kde je alespoň správně Vaše jméno a adresa. Firemní údaje nikde, takže zboží jsem si koupil sám….na soukromou osobu.
  Další věc je ta, že po zakoupení toohoto zboží by asi mělo dojít k jeho proclení a zdanění, jestli se nemýlím.
  Víte někdo něco v tomto směru ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *