Titulky k filmům ke stažení zdarma

Kde najít na internetu titulky do filmů mluvených v angličtině ke stažení a jak je použít při přehrávání.

Kde najít filmy

První věcí, je jak se dostanete k filmům, což se asi ten hlavní obsah – nějaký textový titulek se pak už stáhne poměrně jednoduše během několika sekund, ostatně k tomu se ještě dostaneme. Možností je více, dříve byly populární služby jako torrent nebo dc, dnes se obsah přesouvá na servery typu rapidshare, czshare, nebo uloz.to. Pozor však, ať nestáhnete takový film, který jeho autor nedal volně k dispozici a nešíříte tak dále nelegální obsah.

Video staženo, teď ještě češtinu

Ve chvíli, kdy máme tedy už nějakým způsobem stažený nebo získaný filmový kousek na disku, je na čase podívat se, jak do něj dostat češtinu, což v našem případě bude formou přídavných textových popisek zobrazujících se na spodní části promítaného (přehrávaného) videa, označované prostě jako titulky.

Jak vypadá takový soubor

Pokud byste chtěli vytvořit vlastní titulkový soubor, není to žádný větší problém, připravte se však na to, že ručně by to bylo docela pracné. Soubory titulků mají zpravidla koncovky .sub nebo .srt a uvnitř není žádná složitá informace, je tam opravdu jen to, co je pro jejich souběžný běh v průběhu přehrávání potřeba: to znamená kdy se má jaký text začít zobrazovat, kdy má skončit, a co se má vlastně vypsat. Takto je tvořen řádek po řádky, který pak multimediální přehrávač interpretuje a překládá vám je tak, abyste co možná nic nepoznaly a vše se střídalo plynule v synchronizaci se sledovanou scénou. Zde pro představu náhodná ukázka:

{1}{76}www.titulky.com
{77}{150}{Y:i}Zatímco Ze získal|{Y:i}respekt místních,
{176}{248}{Y:i}Benny získal srdce Angeliky.

{1}{76}www.titulky.com{77}{150}{Y:i}Zatímco Ze získal|{Y:i}respekt místních,{176}{248}{Y:i}Benny získal srdce Angeliky.

Psát to řádek po řádku by opravdu moc zábavné nebylo, pokud máte ambici stát se autorem nějakého překladu, použijte raději nějaký specializovaný program, který vám práci výrazně zjednodušší, jako třeba Subtitles Wizard.

Kde najít a stáhnout české titulky

Drtivou většinu českých titulků k filmům najdete na jednom z těchto webů: titulky.com a opensubtitles.org. První z nich je českým projektem, databáze je skutečně bohatá není problém najít verzi i pro různě dlouhé nebo rozestříhané snímky. Návštěvník, který vidí tento web poprvé se může možná poněkud zmást v jeho navigaci, občas je v jeho menu se vyznat skutečně trošku problematické.

Na rozdíl od něj, opensubtitles je mezinárodní portál sdružující titulky nejen v češtině, ale i slovenštině a řadě dalších nejen slovanských jazyků. I tento web plní svůj účel velmi dobře a vyznat se v jeho databázi není nic složitého, uspořádání je podle subjektivního názoru redakce o něco přehlednější než u Titulků.com.

Jak připojit titulkový soubor k filmu

Film máme, titulky také.. ale pořád se tam nikde neobjevují! Co s tím? První univerzální radou, která by vám měla pomoct téměř vždy v této situaci, je přejmenovat soubor s titulky tak, aby se jmenoval stejně, jakou soubor s filmem – jen koncovku nechte původní. Když teď pustíte film, drtivá většina programů přehrávajících filmy by měla už titulky k němu automaticky připojit.

Jako vhodné programy k přehrávání filmů doporučujeme třeba klasický ve Windows vestavěný Media Player – ten však potřebuje podporu titulků doinstalovat, dále můžete zkusit třeba VLC Player nebo BS Player. Podrobnější návod pro tyto programy najdete v tomto článku o tom, jak přidat titulky k filmu.

Rate this post

15 komentářů k Titulky k filmům ke stažení zdarma

 1. Pingback:

 2. ..nevěděla jsem jak na to…našla tento odkaz a napoprvé..ANO….dobře vysvětleno krok za krokem…děkuji moc….:-)

 3. nemuzu nikde najit ceske titulky k filmu drakula 2006 s Davidem Suchetem,pomuze nekdo,diky sarka

 4. Dobrý den,

  nevím zda to jsem patří, ale potřebovala bych prosím poradit, kde bych našla české titulky k filmu Osmá žena Modrovousova z roku 1938 (bluebeards eighth wife). Hledala jsem už všude. Dejte mi prosím popř. vědět na mail.

  Děkuji mnohokrát.

 5. našel jsem jenom anglické, takže jedině že by se toho nějaký nadšenec chytil a přeložil je do češtiny, zatím tento film na své české otitulkování čeká

 6. Zdravím,nemůžu sehnat titulky k filmu The first grader…:-(

 7. Zdravím nkde nemůžu najít titulky k filmu Fort bliss….díky Verča

 8. tak diki za tip ale oba dva jak titulky.cz a opensubtitl jsou pomali a napr…. jedinyho koho tam prezentujou je vceli medvidek kam teda dava sve titl. treba takovy krasnoprinc nebo dalsi lidi co se v tom pohybuji ? tod otazka . cekat nebo si to sehnat nekde jinde ?

 9. Nemůžu sehnat titulky k filmu Beat z roku 2000. Ve kterém hraje Courtney Love a Kiefer Sutherland.

 10. Dobrý den není tu někdo kdo by z you tube dál ceske titulky k seriálu Corazon salvaje 2009 děkuji za odpověd

 11. Dobry den nebyl by někdo ochotný přeložit seriál Corazon salvaje z roku2009 aspoň s českými titulky dekuji za odpoved

 12. Titulky k filmu Sandy Wexler?

 13. La voie jackson – Jacksonina cesta

  Titulky nemohu najít, jakýkoliv jazyk.

  Přeložím si 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.