Jak vyplnit daňové přiznání 2009 přes internet

Vyplňte si letošní daňové přiznání pro OSVČ pro rok 2009 zadarmo a online, poradíme jaké stránky vám pomohou.

Formulář pro vyplnění přiznání k platbě daně z příjmu je plný nejrůznějších položek, do některých je potřeba něco vypisovat, někde kde se vás to netýká se 0 napsat může, jinde zase ne, a pak ještě vypočítat si z toho všeho slevy, odpočitatelné položky a správně to zanést.. I po důkladném přečtení návodu normální člověk prostě neví, co tam přesně napsat a tak začíná klasické martýrium, ve kterém se střídá fáze psaní a vyplňování přiznání s jeho odevzdáváním ke kontrole vaší úřednici, která vám zase znovu poví co tam nesedí a která položka s nějakou účetní položkou se opět nepovedla.

Vyplněné přiznání snadno a rychle

Není tudíž od věci, zvážit použití nějaké pomůcky, která by celou tuto proceduru zjednodušila a ušetřila vám peníze za konzultaci s daňovým poradcem nebo účetním. Pokud používáte pro vedení účetnictví Pohodu od Stormware, dá se k němu dokoupit pomocný program, který na základě dat ve vaší daňové evidenci nebo účetnictví umí vygenerovat a vytisknout daňové přiznání – jmenuje se TAX a můžete ho koupit třeba zde.

Pokud vám toto řešení nevyhovuje, existují samozřejmě možnosti i další, kde sice budete muset něco málo vypsat ručně a export dat z vašeho účetního programu nebude možný, zato však je najdete na internetu a zcela zadarmo.

První z nich je tady – má docela inuitivní rozhraní a postupuje opravdu tak, že vyplníte jen to, co se vás týká, a zbytek udělá webová aplikace, která je zadarmo dostupná na výše zmíněném odkazu za vás. Na konci si pak můžete výstup vytisknout a buď ho opsat do známého růžového tiskopisu, nebo přímo donést vytištěný na finanční úřad, nebo ho tam poslat poštou.

Použít také můžete interaktivní přiznání ve formě pdf souboru, ke kterému se dostanete přes tento odkaz, zveřejněné na serveru podnikatel.cz.

Daňové přiznání mám. Co dál?

Po úspěšném vyplnění a odevzdání daně z příjmu fyzických osob vás čekají ještě dva formuláře: pro pojišťovnu a pro správu sociálního zabezpečení. V tomto případě stačí, když si z účetnictví vyjedete rozdíl příjmů a výdajů, případně výši výdajů a příjmů a vypravíte se do pojišťovny, tedy zpravidla do VZP. Tady není položek příliš a stačí si tedy předtím, než na vás přijde řada vyplnit jen jméno, adresu a další základní údaje, zbytek vyplníte na místě za pomoci úřednice.

Podobně pak SSZ. Stačí zajít na OSSZ, tam si v příslušném patře či oddělení vyzvednout připravený formulář, do něj zanést základní údaje o vás a zbytek opět nebude problém doplnit v kanceláři.

Po těchto procedurách a zaplacení všech daní a záloh z nich plynoucí, byste už (tedy pokud nejste plátci DPH) měli mít zase do příštího roku od úřadů klid a vídat je jen z dálky.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *