Jak zadávat žádost o půjčku

Jak a co vyplňovat při zadávání žádosti o půjčku, poptávané skrze formulář na internetu.

  1. Získejte dostatek informací. Podívejte se, kdo stojí za projektem, který nabízí půjčky, o jakou se jedná firmu, podívejte se na názory jejích klientů a na reference. Důkladně si pročtěte obchodní podmínky a především výši RPSN. Dejte také pozor například na to, jaké telefonní číslo má poskytovatel – jestli jde o pevnou linku, mobil, zelenou linku a nebo číslo placené podle zvláštního tarifu (více o tom, jak poznat, o jaký typ čísla jde najdete v tomto článku o předvolbách). Solidní společnosti mají na webu i konkrétní tabulky s výší úroku při konkrétních zapůjčených částkách a právě i kalkulačky RPSN. 
  2. Na webu poskytovatele půjčky vyplňte všechny povinné údaje – zejména se jedná o konkrétní výši půjčky. Tyto údaje se zadávají do více či méně podrobného formuláře na půjčku (odkaz vede na rychlou půjčku od Perfect Money). Zejména se může jednat o následující údaje: mimo jména a adresy číslo OP (občanského průkazu), bankovní účet, kam se má půjčka vyplatit a to, zda je na vás uvalena exekuce.
    Formulář se žádostí o půjčku
    Formulář se žádostí o půjčku
  3. Některé půjčky většího rozsahu bývají rozděleny na více splátek a často, pokud nemáte nějaký typ ručení, máte horní limit toho, jak velkou částku si můžete půjčit. Tyto všechny údaje byste měli najít v sekci obchodních podmínek a nebo často kladených otázek znát je ještě předtím, než odešlete formulář.
  4. Po odeslání formuláře vás poskytovatel zpravidla obratem kontaktuje – jak telefonicky, tak prostřednictvím vyplněného emailu, nebo poštou, záleží na jeho konkrétních postupech. Získání částky na účet pak bývá otázkou několika málo dní, než ho technicky banka zajistí.
  5. Pokud úspěšně a ke spokojenosti obou stran proběhne první půjčka, zpravidla se pak už na vás hledí jako na solidního klienta a další půjčky vám tyto společnosti poskytnou jednak už bez nutnosti zadávat znovu všechny vaše údaje a často i ve vyšší hodnotě, než půjčku první.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *