Japonská půjčka – recenze a zkušenosti

Krásná žena v reklamě, to funguje. Zaznamenali jste už na obrazovkách spot s půvabnou Japonkou v tradičním oděvu? A zajímá vás, co je to ta japonská půjčka zač? Pojďme se na to spolu podívat.

Takže, co to je?

Další z řady půjček na trhu. Rozvířit stojaté vody nebankovního sektoru se s ní u nás jako první rozhodla společnost Home Credit. (Ač to není úplná novinka, Home Credit omladil předešlou verzi produktu, který se jmenoval Click Credit.) Jedná se o takzvanou mikropůjčku. To znamená, že si půjčujete menší finanční částku s kratší dobou splatnosti. Pokud jste se tedy už viděli v luxusní vile v Karibiku, zklameme vás.

japonská půjčka

Jak to konkrétně vypadá?

Půjčujete-li si poprvé, nově můžete využít limit až do 10 000 Kč (dříve 4999 Kč). Splatit ji musíte do třiceti dnů, ovšem tento termín lze prodloužit až na pět měsíců. Dochvilnost se vám ovšem tady vyplatí: pokud stihnete lhůtu oněch třiceti dnů, poplatek za půjčku vám poskytovatel vrátí. Jestliže si půjčujete opakovaně, čeká vás za věrnost sympatická odměna: možnost navýšit částku až na 50 000 Kč. Na její vrácení máte potom lhůtu jednoho roku, rovných dvanáct měsíců. U japonské půjčky se RPSN pohybuje mezi 48 – 52 %, v tomto směru tedy japonská půjčka uštědřuje svým konkurentům, řečeno sportovní terminologií, kanára. Taková sazba z ní činí nejvýhodnější produkt na trhu. Nechme promluvit exaktní řeč čísel: za každou půjčenou tisícikorunu zaplatíte třicet tři korun. V RPSN je totiž započítán poplatek. Úrok půjčky samotné je, jak produkt hrdě hlásá, nulový.

Jak si takovou půjčku zařídím?

Velmi jednoduše – na této webové adrese. Celý proces zvládnete z vlastního křesla jen za pomoci počítače. (Vyřídit půjčku jinou cestou, například telefonicky, možné není.) A to doslova. Vyplníte požadované údaje a systém sám automaticky vše vyhodnotí. Bez zásahu člověka na druhé straně. Potřebovat budete pouze dva doklady totožnosti. Vyplníte žádost o půjčku a pokud vám ji systém schválí, obdržíte e-mailem všechny potřebné dokumenty. Ve formě sms vám pak přijde ověřovací kód. Vy následně už jen zaplatíte převodem z účtu ověřovací poplatek ve výši jedné koruny. A peníze jsou vaše. Tedy půjčené. Částku budete mít na účtu do druhého dne. Můžete využít i možnosti nechat si ji zaslat už do rekordních deseti minut. Jelikož svět musí být v rovnováze, zmiňme malý háček této na pohled krásné eventuality: poplatek ve výši 199 Kč.

Ručitele nepotřebujete, ale vaše příjmy Home Credit zajímat budou, půjčíte-li si více než 4999 Kč. Tím společnost chrání především vás. Pokud by se ukázalo, že opravdu není ve vašich možnostech dostát splátkám, půjčka by vám spíše uškodila, než jakkoli pomohla.

Pokud vás napadá, co se stane, když půjčku prostě nedostanete, jelikož vám nebude schválena, tak máme jednoduchou odpověď: Nedostanete ji a systém opravdu nelze oklamat. Využívá ověřování vašich údajů z nejrůznějších zdrojů.

Půjčku sice dostanete, ale máte obtíže s jejím splácením? V tomto případě dáváme za pravdu výstižnému označení férová půjčka. Rozhodně nemusíte řešit situaci další půjčkou a roztočit tak spirálu dluhů. Můžete si termín odložit až o dalších třicet dní. Pokud se vám povede splatit alespoň 20 % z částky, dojde k odložení termínu o dalších třicet dní. Tento postup lze opakovat až pětkrát. Nemáte-li ani zmíněných dvacet procent, čeká vás už sankce. (79 Kč za každých půjčených tisíc korun. Ovšem je zde poměrně rozumně nastaven strop na konečných 799 Kč, takže se vám nestane, že byste ke splacení výsledné částky potřebovali minimálně několik životů.)

Pro koho je vhodná?

Rozbilo se vám auto a nechcete jíst do výplaty jenom suché rohlíky? Japonská půjčka je řešení pro nečekané výdaje. Nehodí se však pro ty z vás, kteří už nějaké finanční závazky máte a máte obtíže s jejich plněním. Home Credit v tomto případě, uchylme se opět do řeči sportu, nekope za stejný tým s poskytovateli nebankovních půjček, kteří například půjčují klientům, na něž již byla uvalena exekuce. Půjčka není určena ani pro ty, kteří by chtěli řešit výraznější finanční potíže s větší částkou peněz.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Parádní článek – spoustu užitečných informací 🙂 Informace v oblasti půjček považuji za to naprosto nejdůležitější. Když si člověk skutečně poctivě všechno nastuduje a zjistí tak naprosto minimalizuje riziko, že potom bude nějak negativně překvapen a zaskočen. Pro toho, kdo by chtěl pokračovat a získat informací ještě více, tak doporučuji tenhle web http://www.pujckyhned.cz/pujcka/Japonska-pujcka a ještě jednou to zopakuji – když si zjistíte co nejvíce informací ušetříte peníze a v důsledku i čas, nevěříte? Když se něco pokazí a nevyjde – tak to stojí obrovské množství času, energie a řešení nejrůznějších záležitostí. Pokud to nechcete zažít – vše si prostudujte a zjistěte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *