Kde hledat brigády na léto?

Možnost přivýdělku o letních prázdninách láká studenty středních i vysokých škol pokaždé, když se jen trochu oteplí. Dobře placené brigády po celý rok ale shánějí pak nejen studenti, ale také důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. Kde se tedy po brigádě povídávat?

Internet

Kam se asi vypraví ihned většina zájemců o brigády, je jasné. Na internetu najdete celou řadu portálů, které nabízejí aktuální nabídku brigád na léto i drobné přivýdělky na doma. Rozhodně se tak vyplatí tento zdroj nepodceňovat, a to nejen proto, že nabízí aktuální informace. Velkou výhodou internetu je i fakt, že můžete ihned na inzeráty odpovídat prostřednictvím emailu. Začít hledat můžete ihned například na pracovním portálu flek.cz.

Tisk a další média

Podobně jako na internetu je i v dalších médiích zveřejňována nabídka práce a brigád. Brigády na léto tak najdete v inzercích časopisů a novin nebo dokonce ve speciálně vydávaných týdenících na toto téma. Využíváte-li tato média, jako zdroj nabídek, zaměřte se zejména na regionální tisk, kde jsou nabídky daleko vhodnější. Zvýší se tím i pravděpodobnost Vašeho úspěchu. Zajímavou možnost také poskytuje inzerce na nástěnkách v obchodech a veřejných vývěskách. Méně lze pak k hledání brigád využít rádio, televizi apod.

Personální agentury

Doby, kdy se personální agentury zaměřovaly pouze na práce na plný úvazek je dávno pryč. Nyní můžete najít i personální agentury, které se specializují přímo na nabídku brigád a zkrácených úvazků, a to v České republice i v zahraničí. Seznam všech povolených agentur najdete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Při výběru ale buďte obezřetní i u agentur na tomto seznamu.

Přímé oslovení zaměstnavatele

Při hledání brigády nemusíte spoléhat pouze na nabídky, které Vám někdo strčí pod nos. Často se vyplatí i svévolná aktivita. Poptejte se na brigádu přímo u zaměstnavatele. Navštivte obchod, kde by Vás bavilo prodávat, nebo se zajděte zeptat do zajímavé firmy, zda někoho na letní brigádu nehledají. Možná budete překvapeni vstřícností, kterou za Váš zájem budete mnohdy odměněni.

Na závěr…

Rozhodně začněte s vyhledáváním brigády co možná nejdříve. Zejména pokud hledáte brigádu v Brně nebo Praze, nestyďte se říct si o ni již v lednu nebo únoru. Míst je omezené množství a poptávka vysoká.

Pokud ani jedním výše uvedeným způsobem brigádu na léto hned nenaleznete, ve svém úsilí vytrvejte. Zkuste se poptat známých či kamarádů jestli o nějakém volném místě nevědí, anebo zda Vás nemohou někam doporučit. Do léta ještě nějaký ten čas zbývá a štěstí se na Vás může usmát kdykoliv. A pokud přeci jenom ne, užijte si alespoň překrásné prázdniny bez pracovních starostí.

 

4 komentářů k Kde hledat brigády na léto?

  1. Prosim mam notebok a mam poskytovatele internet.připojení,mam doma kabel na připojení internetu, kdyz vezmu k sousedce o vchod dal pc tak mi tam pujde internet nebo ne, u me doma kdyz jdu do vedlejsí místnosti tak mi na pc internet jde vzduchem a nemam ho zapojeni v siti prosim o radu moc děkuji za včasnou odpoved rolnicka

  2. zřejmě tam máš Wifi připojení přes router – přes ulici už to většinou nedosáhne aby ses tam taky připojila, většinou má dosah tak uvnitř budovy, ale venku už nic moc

  3. mam notebok a doma poskytovatele internet,připojení, když jdu do vedlejsí místnosti a nejsem zapojena kabelem k internetu tak mi internet jde vzduchem, prosim zda když pujdu k sousedce s pc tak se budu moc pripojit k internetu, ona nema toho poskytovatele internetu co ja, ale má internet v mobilu moc diky za radu M.

  4. Já si myslím, že v dnešní době je asi nejjistější volbou hledání na internetu. Náš syn se teď také díval po nějaké brigádě a po chvíli hledání se mu jednu slušnou podařilo najít. Jestli se nepletu, tak ji našel přes tento pracovní portál: https://www.hitprace.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *