Moje zkušenosti s U konto od Unicredit

Moje zkušenosti s U konto od Unicredit

U konto od UniCredit Bank je běžný osobní účet, který si založíte snadno a zdarma. Sama jsem se v minulém roce rozhodla udělat velký krok a změnit stávající banku. Chtěla jsem mít bankovní účet bez zbytečných poplatků, a protože na svém účtu provádím nespočet transakcí, často vybírám v zahraničí a splňuji i podmínky pro vedení účtu zdarma, nakonec jsem zvolila U konto. S účtem jsem vcelku spokojená, proto vám v recenzi vysvětlím, jak U konto funguje, jaké jsou podmínky a pro koho je vhodné!

U konto UniCredit

Co je to U konto od UniCredit Bank

U konto je běžný osobní účet, jehož vedení můžete mít zdarma, pokud splníte stanovené podmínky. Jeho velkou výhodou jsou výběry z bankomatů po celém světě bez poplatků, moderní internetové bankovnictví a mobilní aplikace i embosovaná platební karta MasterCard.

Tento účet pro vás bude vhodný zejména pokud splníte podmínky pro vedení účtu zdarma.

Podmínky pro vedení účtu zdarma jsou:

 • Součet příchozích plateb na účet minimálně 12 000 Kč měsíčně
 • Nebo sjednání dalšího účtu např. pro partnera a součet příjmů na obou účtech min. 12 000 Kč (pak budete mít oba účty s vedením zdarma)
 • Je-li vám 15 – 26 let, účet budete mít zdarma bez nutnosti podmínky příjmu na účet

Pokud nesplníte alespoň jednu z výše uvedených podmínek, banka vám bude účtovat poplatek ve výši 199 Kč. To se mi zdá jako poměrně vysoká částka, na druhou stranu U konto je opravdu vychytaný bankovní účet s mnoha výhodami, což tento poplatek mírně kompenzuje.

Příjem na účet ve výši 12 000 Kč měsíčně navíc není natolik vysoký, myslím si, že u běžného zaměstnance se jedná o část výplaty. Pokud jste například maminka na mateřské dovolené a chcete mít svůj účet, můžete si jej založit v tzv. Tandemu s partnerem.

Každý budete mít vlastní U konto, přičemž příjmy na oba účty se vám budou sčítat. Díky tomu snáze splníte podmínku 12 000 Kč, kterou musíte v případě Tandemu splnit dohromady na obou kontech. Poté na těchto obou účtech získáte vedení zdarma.

U konto UniCredit

Co si před změnou účtu promyslet?

Pokud se obáváte změny banky a bankovního účtu, s UniCredit nemusíte mít zbytečné obavy. Vše probíhá naprosto korektně, přejít k bance je snadné. Sama jsem s tím neměla prakticky žádné starosti. Pokud preferujete sjednání účtu z pohodlí domova, navštivte stránky banky UniCredit a účet si můžete pohodlně sjednat online.

Já jsem si zašla přímo na pobočku s občanským průkazem a číslem původního bankovního účtu, a během jedné návštěvy mi v bance se vším pomohli. Převod byl vyřízen během cca 10 dnů včetně převodu trvalých příkazů, inkas a dalších nastavení.

A co si určitě před převodem účtu promyslet? Já jsem si nejprve na papír vypsala všechna pro a proti, která měl můj původní účet a následně i U konto. Spočítala jsem si, kolik ušetřím, pokud přejdu k UniCredit Bank a dle tohoto výsledku jsem se řídila. U konto pro mě bylo výhodnější i z toho hlediska, že velmi často cestuji a výběry z bankomatu po celém světě zdarma pro mě byly rozhodující.

Pokud si také chcete udělat takové porovnání jako já, níže vám U konto podrobně představím a vysvětlím vám všechny výhody i nevýhody, kterými disponuje.

Jak U konto funguje?

Běžný bankovní účet U konto nabízí mnoho výhod a disponuje zajímavými službami či funkcemi. Podívejme se, co je součástí U konta.

U konto UniCredit

Platební karta MasterCard

Součástí U konta je bezkontaktní embosovaná platební karta MasterCard, kterou si můžete napojit na korunový i cizoměnový účet. Samozřejmostí jsou platby pomocí Apple Pay a Google Pay.

Výběry z bankomatů

S U kontem získáte výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma. Vklady hotovosti můžete provádět přes vkladomaty UniCredit Bank, prostřednictvím kterých si navíc můžete bezplatně změnit PIN či aktivovat platební kartu. Pozor vak na to, že ačkoliv banka transakce nezpoplatňuje, provozovatelé bankomatů mohou účtovat své poplatky.

Moderní internetové bankovnictví

Online Banking je moderní internetové bankovnictví, které nabízí přehled o historii transakcí, platebních kartách i cenných papírech. Přihlašování probíhá pomocí bezpečnostního klíče v telefonu. Platby můžete potvrzovat snadno a rychle. Přístup k účtu navíc lze nastavit libovolnému počtu uživatelů s rozdílnými úrovněmi oprávnění.

Pohodlná mobilní aplikace

Smart Banking je pohodlná mobilní aplikace, do které se lze přihlašovat otiskem prstu nebo za pomocí Face ID. S funkcí Fast Check si můžete okamžitě zjistit zůstatek na vašem účtu. Pro snadné ovládání Online Bankingu je aplikace vybavena Smart klíčem. S mobilní aplikací Smart Banking mám svůj účet vždy po ruce.

Slevový program U-šetřete

Se slevovým programem U-šetřete získáváte během roku různé slevy a odměny za nákupy. Program je propojen s více než 150 obchodníky po celé České republice. Nemusíte sbírat žádné kupony ani věrnostní karty, vše je propojené s vaší platební kartou UniCredit Bank. Díky tomu mě nakupování začalo opravdu bavit!

A jak získáte slevy? Stačí u obchodníka zaplatit platební kartou UniCredit a sleva se automaticky připíše na váš účet. Nabídky a slevové akce jsou vybírány podle vašich předchozích nákupů. Mohu potvrdit, že portfolio slev je pestré.

Kontokorent až 150 000 Kč

Kontokorent byl jedním z mých hlavních požadavků. Při nákupech nechci řešit, zda mi na účtu zbývá dostatek financí. Kontokorent považuji za důležitou součást bankovního účtu. Chci mít klid a bezpečnou rezervu v případě nenadálých událostí.

UniCredit Bank nabízí kontokorent ve výši od 5 000 Kč až do 150 000 Kč. I v případě nečekaných výdajů tak máte jistotu, že všechny nutné platby odejdou tak, jak mají. Nemusíte neustále kontrolovat zůstatek na účtu a zbytečně se stresovat.

Sjednani U konto

Jak sjednat U konto?

Pokud si chcete sjednat U konto, můžete využít založení na pobočce nebo online. Chcete-li si účet založit online postup je následující:

Na webových stránkách klikněte na červené tlačítko Založit účet online.

Sjednat U konto
Postup sjednání U konta Zdroj: UniCredit Bank

Vyplňte formulář, ve kterém stačí zadat vaše jméno, příjmení, telefon a email. Klikněte na Pokračovat v žádosti. Následně vyplníte zbývající údaje a banka vás již s dalším postupem kontaktuje.

Sjednani U konta
Postup sjednání U konta Zdroj: UniCredit Bank

Podmínky pro založení U konta jsou:

 • Být občan ČR
 • Věk minimálně 18 let
 • Mít platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti
 • Přístup k mobilnímu telefonu a aktivní e-mail

Jaké jsou výhody U konta?

Proč jsem si zvolila právě U konto?

Výhody U konta

 • Vedení účtu zdarma při splnění podmínek
 • Výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma
 • Pohodlné a moderní internetové i mobilní bankovnictví
 • Apple Pay a Google Pay
 • Embosovaná platební karta MasterCard

Alternativy k U kontu

Než jsem se definitivně rozhodla pro založení U konta banky UniCredit Bank, prozkoumala jsem bankovní trh. Porovnávala jsem tyto tři bankovní účty.

 • mKonto od mBank
 • Běžný účet od Equa bank
 • Běžný účet od Air Bank

mKonto od mBank

mKonto je běžný bankovní účet bez zbytečných poplatků. Založení i vedení účtu je zdarma, současně také všechny příchozí a odchozí transakce v rámci ČR, trvalé příkazy, inkasa a SIPO platby. Kontokorent si lze zřídit až do výše limitu 300 000 Kč. Za nevýhodu považuji podmínku minimálního výběru 1 500 Kč z bankomatu v ČR a v zahraničí – jedině tak je výběr zdarma, jinak poplatek činí 29 Kč.

U konto UniCredit

Běžný účet od Equa bank

Běžný účet od Equa bank mě zaujal svými nulovými poplatky. Založení i vedení účtu je zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí. Za nevýhodu považuji poměrně nízký počet poboček a nutnost správy financí především online. Současně mi také nevyhovuje nízká výše kontokorentu (max. limit 100 000 Kč).

Běžný účet od Air Bank

Běžný účet od Air Bank nemá žádné zbytečné poplatky, ale pokud chcete bez starostí vybírat ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, je nutné sjednat si tzv. Velký tarif. Ten vás vyjde na 100 Kč měsíčně. S Velkým tarifem máte poté všechny základní úkony zdarma. Pokud zůstanete u Malého tarifu, za výběr hotovosti z cizích bankomatů si zaplatíte 25 Kč. Za velkou nevýhodu považuji absenci kreditních karet.

Doporučuji U konto?

Osobní účet U konto mohu určitě doporučit všem, kdo splní podmínku pro vedení účtu zdarma. Vhodné bude pro všechny, kdo potřebují zejména vybírat bez omezení a poplatků, hodně cestují a svůj účet chtějí mít pod kontrolou. Pomocí propracovaného internetového a mobilního bankovnictví UniCredit Bank máte své finance doslova pod palcem. Za nevýhodu považuji podmínku příjmu 12 000 Kč na účet. V tíživějších životních situacích není vždy možné tuto podmínku splnit a poté vám banka naúčtuje dle mého názoru zbytečný poplatek za vedení. Na druhou stranu, s tím, co U konto nabízí, se nejedná vyloženě o neúměrný poplatek.

Naše hodnocení účtu U konto

Plusy

 • Výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma  
 • Vedení účtu zdarma v případě splnění podmínky
 • Příchozí a odchozí tuzemské transakce bez poplatků
 • Embosovaná bezkontaktní platební karta MasterCard zdarma

Mínusy

 • Při nesplnění podmínek poplatek za vedení účtu 199 Kč
 • Nepřehledný sazebník poplatků
 • Nastavení inicializačního klíče 200 Kč

Hodnocení Radírny

Běžný účet U konto od UniCredit Bank se pyšní hned několika výhodami. V případě splnění podmínek je jeho vedení bez poplatků. Stejně tak běžné transakce a výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí jsou zdarma. Své finance můžete snadno obsluhovat v moderním internetovém nebo mobilním bankovnictví. Nevýhodou je podmínka pro vedení účtu zdarma, kterou ale není příliš náročné splnit. Účet bychom určitě doporučili všem cestovatelům, ale i pokud pouze chcete provádět běžné bankovní transakce, mít své finance pod kontrolou a neplatit žádné zbytečné poplatky.

Rate this post

1 komentář k Moje zkušenosti s U konto od Unicredit

 1. Výběry v celém světě zní dobře, ale splnění podmínek k tomu, aby byl účet zdarma se mi nelíbí. Jelikož mám víc účtů, zbláznil bych se, kdybych měl kontrolovat, zda jsem ten měsíc podmínku splnil. Zdarma mám účet u Equa bank kde mám vedení zdarma bez podmínek i v eurech, zároveň můžu zdarma vybírat po celé Eurozóně. Za mě rozhodně pohodlnější a jistější varianta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *