Práce v německu bez němčiny

Nebaví vás práce v České republice za směšnou mzdu a raději byste pracovali za hranicemi u našich německých sousedů? Pokud máte alespoň středoškolské vzdělání, obvykle není problém, sehnat zde dobré zaměstnání. Navíc velké množství zaměstnavatelů sídlí téměř za hranicemi. A že neumíte jazyk? Ani to nemusí být vždy překážkou. V následujícím článku se dozvíte o portálech nabízející práci v Německu, o tom jakou práci můžete zastávat bez znalosti němčiny a tipy, jak se ji případně naučit.

Jako první bychom doporučili navštívit dříve dosti protěžovaný portál prace.cz, který se nám navíc zdá dobře přehledný. V současné době (květen 2016) nabízí 84 volných pracovních pozic v zahraničí, z nichž je zhruba polovina v Německu. Velké množství nabídek je z oblasti zdravotnictví – od ošetřovatelek, zdravotních sester až po samotné lékaře. Obchodní zástupci jsou zde také velmi žádaní, v tomto případě je ale zapotřebí, umět jazyk na perfektní úrovni. Přeci jen budete komunikovat s potenciálními zákazníky. Nabídek na řidiče kamionu taktéž není málo. Musíte ale umět komunikovat a navíc v některých inzerátech naleznete i znalost polštiny, která vám bude výhodou. V menší míře se objevují nabídky do gastronomie, u kterých je obvykle nutná znalost němčiny alespoň na komunikativní úrovni, ale často vám postačí i anglický jazyk. Objevují se i inzeráty, které jsou celé pouze v němčině, tudíž znalost jazyka se od vás rozhodně očekává.

Dalším webem, který by vám při hledání zaměstnání mohl pomoci je dobraprace.cz. Ten momentálně registruje přes 300 pracovních příležitostí v zahraničí. Opět najdeme již zmiňované pozice v oblasti zdravotnictví, gastronomie či dopravy. Kromě nich se ale objevují i svářeči. U této pozice je však zapotřebí, mít svářečské zkoušky. V případě že jste jejich vlastníkem, nic vám nebrání, vykonávat dobře ohodnocené zaměstnání. Mimo jiné je i velká poptávka po elektrikářích. Ani zde se ale alespoň částečné znalosti jazyka nevyhnete.

Německo

Jako poslední bychom rádi zmínili web https://portal.mpsv.cz/eures/prace/nemecko. Po otevření stránky můžete vybírat z kategorií : volná místa v Sasku/Bavorsku/z ostatních oblastí Německa. Dále zde naleznete pracovní pozice v učebních oborech či nabídky pracovních agentur. Nabídka volných pracovních pozic je v tomto případě velmi variabilní, proto doporučujeme web osobně navštívit. Po kliknutí na konkrétní pozici, se obvykle objeví stránka v německém jazyce, proto jej doporučujeme spíše uživatelům, kterým není němčina cizí.

Pochopitelně pokud zaměstnanec ovládá němčinu alespoň na základní úrovni, je to pro něj značná výhoda. Jestli ale německý jazyk příliš nebo vůbec neovládáte, a ani se moc necítíte na jeho doučení, není důvod k panice. I přes to totiž lze dohledat zaměstnání, ve kterém jazyk potřebovat nebudete. Jednou z prací, ke které není jazyk vyžadován (samozřejmě je však výhodou) je obsluha jakýchkoli strojů a to z pochopitelných důvodů. U výrobní linky nepotřebujete s nikým komunikovat. Na míchání barev a vymalování pokoje, jazyk také potřeba nebude, takže proč nepracovat třeba jako malíř pokojů? Občas je nabízeno zaměstnání řidiče kamionu bez znalosti němčiny, neobjevuje se ale často. Pokud však máte praxi jako podlahář či parketář, ani zde nebudete potřebovat jazyk.
Navíc při troše štěstí a chuti se učit, lze najít zaměstnání, u kterého zaměstnavatel zároveň nabízí zaměstnanci kurzy německého jazyka, a to buď zdarma, nebo jej alespoň částečně uhradí. Jiní jsou ochotni, zajistit dopravu do zaměstnání z místa vašeho bydliště či ubytování přes týden v blízkosti zaměstnání. Časté jsou příspěvky na stravování nebo závodní stravování na pracovišti. Vše ale záleží na konkrétním zaměstnavateli.

práce v německu

V poslední části článku přinášíme tipy, jak se němčinu doučit. První z možností je samostudium. Tuto formu studia ale doporučujeme spíše lidem, kteří mají s jazyky již nějakou zkušenost (neučí se tedy jazyk poprvé) a jsou schopni, donutit sebe sami k učení. Nebudeme si ale nic nalhávat – touto schopností disponuje málokdo.
Jsme-li v učení se jazyka nováčkem, vhodnější variantou rozhodně bude, navštěvovat jazykové kurzy. Pokud máte ve svém okolí jazykovou školu, určitě nebude problém, vybrat si v ní vhodný kurz. Obvykle výuka probíhá v přesně daný čas a den. V kurzu by měli být lidé různých věkových kategorií, ale na stejné úrovni jako jste vy. Většinou se vyučuje v menším počtu uchazečů. Některé školy nabízí i letní intenzivní jazykové kurzy, které je také možnost využít.
Na internetu můžete najít také online jazykové kurzy, ale ty jsou podle našeho názoru opět spíše pro pokročilejší.
Každopádně malý tip pro odlehčení vaší peněženky – pokud se rozhodnete pro jakýkoli kurz, ať už v jazykové škole či online, prohledejte slevové portály, často se dají sehnat kurzy za velmi příznivé ceny.

Někteří z vás určitě budou namítat, že nemají čas navštěvovat jazykovou školu. V tomto případě by pro vás mohl být dobrým řešením lektor. Pro tento účel je vhodné hledat třeba na webu doucuji.eu. V databázi najdete mnoho lektorů s různými zkušenostmi, dovednostmi i cenou. Navíc se u profilu každého lektora dozvíte, jaké předměty vyučuje, jaké má vzdělání a jak ho hodnotí ostatní uživatelé. Určitě nebude problém, najít zde někoho vhodného, v okolí vašeho bydliště. Ve většině případů probíhá výuka buď u vás doma, nebo u lektora doma. Záleží samozřejmě na domluvě. Výhodu této formy výuky spatřujeme v individuálním přístupu. Každý z nás se učí jinou rychlostí, mohou nastat jevy, které ne zcela pochopíme a potřebujeme je blíže vysvětlit. Pro tento účel je nejvhodnější právě osobní lektor. Ten se věnuje pouze vám. Navíc je zde prostor pro probrání problémové látky, která vám dělá potíže. Pokud má někdo problém, učit se ve skupině, je pro vás lektor jasnou volbou.

V dnešní době moderních technologií, si mnozí z nás nedokážou představit život bez aplikací. Ano, i jazyk se lze učit přes mobilní aplikaci. Jednou z mnoha je například Duolingo, která funguje od roku 2012, v současné době je již dostupná na všechny operační systémy a také je schopná, vás každý den upozornit, že byste měli procvičovat, takže výmluvy na ni neplatí. Výuka je rozdělena do mnoha levelů, které je nutné splnit, abyste mohli pokročit do další úrovně/kapitoly. Procvičování jazyka má hned několik forem – překlad vět, přepsání textu dle odposlouchané nahrávky, doplňování slov do vět či seřazení zpřeházených slov do smysluplné věty. Ve vašich znalostech se můžete předhánět s vašimi přáteli, které stačí pozvat pomocí emailu či facebooku.
Jako druhou aplikaci si blíže představíme Memrise Learn Languages Free, která nabízí velkou škálu obsahu zcela zdarma a může vás naučit až 100 jazyků. Za pokročilou výuku je poté nutné zaplatit. Memrise měří vaše výsledky a podle nich sestavuje plán určený vám na míru. Každé slovo v lekci je zopakováno víckrát, proto by mělo dojít k lepšímu zapamatování a rozšíření slovní zásoby. Aplikace umožňuje tzv. komunitní kurzy, které si vytváří samotní uživatelé. Lekce jsou zaměřené dle obtížnosti, tématu, ale i podle zaměření.

Doufáme, že vám článek pomohl při volbě nového zaměstnání v zahraničí nebo při hledání nejvhodnější formy výuky cizího jazyka.

36 komentářů k Práce v německu bez němčiny

 1. Dobrý den, hledám práci, ale cizí jazyk neumím.

 2. Dobrý den hledám práci v Německu ale neumím německy jako uklízečka pomocnice do kuchyně pokojská

 3. Dobry den hledam praci v Nemecku ale neumim moc nemecky.

 4. Dobrý den,hledám v práci v Nemecku a nebo v Rakousku ale neumím moc německý jazyk.

 5. Dobrý den,chtěl bych pracovat v německu jako Elektrikář,ale německy moc neovladám.

 6. Dobrý den, dva podlaháři, hledají práci v německu. Nejlépe v okolí Drážďan. Jedná se o pokládku pvc, vinyl, plovoucí podlahy, koberce a jiné. Znalost němčiny je na úrovni začátečníka. Děkuji za vaše odpovědi. G.J.

 7. Prosím o zasílání jakekoliv nabídky práce v Německu v blízkosti od Cheb,Kraslice.Děkuji P.C.

 8. Dobrý den mám zájem o práci v německu okolí drážďan mám praxi pokojsky už jsem pracovala v německu na hotelu tak mám i pojišťovnu,banku vse vyřízení ale neovládám německý jazyk jsme dvě ženský nastoupili by sme hned děkuji

 9. Dobry den.
  Hledam praci v Německu bez znalosti jazyka,nejlepe praci na skladě z ubytovanim.
  Děkuju za odpoved.
  Vaněk

 10. Dobrý den, hledám práci v Německu nebo v Rakousku bez znalosti jazyka nejlépe mytí nádobí v kuchyně nebo někde ve skladě.. Praxe ve skladu i v kuchyni ale mužou být i jiné profese… děkují Kroščen David

 11. Dobrý den chtel jsem se optat jestli by nebyla prace v nemecku nebo rakousku v oboru malir naterac ale s jazykem je problem neslo by treba sehnat nekoho do party kdo se trochu domluvi,Dekuji za info Michek Roman

 12. Moje němčina je minimální,pracovala bych jako dělnice,

 13. dobrý den,hledam praci v zahraničí nejlepe v německu
  nemcinu moc neumim jen zaklady posledni zamestnani poldi hutte
  jako valcíř kovu ma profese lisař pilar jeřabnik rovnač
  dekuji budu čekat s pozdravem Suchý
  730 915 510

 14. Hezký den, pracuji již řadu let jako sociální pracovnice v přímé péči, mám zkušenosti i s osobní asistencí u seniorů. Momentálně pracuji u zdravotně (převážně mentálně postižených osob). Jelikož pracovní nasazení skutečně neodpovídá platu, který dostáváme, ráda bych se na tuto práci zeptala jinde. Německy se učím, ale bohužel z knih je to jiné než v praxi. Zvládám základní slova, která k práci potřebuji. Byla bych vděčná za rodinu, která by s mojí němčinou měla zpočátku trpělivost. Umím vařit, jsem pracovitá, nekuřačka, s domácími mazlíčky nemám problém. Děkuji Pavlína.

 15. Dobrý den, pracuji již přes 25 let v oboru bankovnictví, práce mě baví, ale nejsem ohodnocena tak, jak bych si představovala. Hledám práci, která by mi malinko zvedla můj životní standard v ČR, byť bych zastávala práci z úplně jiného soudku. Jsem pracovitá, spolehlivá, nevadila by mi práce o víkendech či svátcích. Má představa o uplatnění v Německu – třeba jako pokojská v některém z hotelů poblíž Drážďan. Německy jsem se kdysi učila, moc neumím, ale učím se. Je mým cílem se zdokonalovat a stále se učit. Děkuji.

 16. dobry den hledam praci v neigersdorfu nebo sebnitz znalost nemciny zakladni nebojim se zadne prace dekuji

 17. Dobrý den … hledám práci v dolním Rakousku … v okolí Laa an der Thaya … Německy učím základ , ale chodím na kurz , jsem rychle učenlivá , práci bych brala jakoukoliv … děkuji za nabídku …

 18. Dobrý den … hledám práci v dolním Rakousku … v okolí Laa an der Thaya … Mám základy němčiny , jsem ale učenlivá , pracovitá a spolehlivá , práci bych brala jakoukoliv … děkuji za nabídku …

 19. Dobry den hledam praci v nemecku jako podlahar parketar , kladu veskere podlahy Pvc svarovani frezovani vinyl koberce plovouci podlahy sterkovani sesivani betonu a td ale bohuzel nemecky neumim tel 778 430 066

 20. Kdyz neumis, tak nehledej

 21. Dobrý den hledám práci v Německu, a vůbec neumím Německy

 22. Dobrý den hledám práci v Německu, a vůbec neumím Německy.

 23. hledám něco v Německu, okolí libereckého kraje,pocházím s VARNSDORFU,a německy moc neumím(jen menší základ)ted pracuji v automobilovém průmyslu,předtím v textilovém,10 let jako předák,jsem vyučen ve stavební výrobě,a mám i dlouholetou praxi s visokozdviž.+el.paletové vozíky(skladník)děkuji

 24. Dobry den haladáme si pracu sme 4 a máme vlasné auró hladáme si v Nemecku jedna osoba zná cudzi jazyk

 25. Dobrý den,

  hledám někoho kdo by jel se mnou do Rakouska nejlépe do Vídně za prací. Umím celkem anglicky a kdybych němčinu oprášil, po chvíli bych se znovu snad do toho mála dostal 😀 Každopádně chci poznat něco nového jinou kulturu, ze začátku se zabydlet najít si kurz němčiny a postupně pak práci.

 26. Dobrý den,
  hledám praci v Německu, nejlépe někde u Stuttgartu. Jazyk zatim neumim(ovládám jen angličtinu) , ale jsem schopná se ho naučit. Našla jsem si tam přítele a chtěli bychom spolu žít.

 27. Dobrý Den
  Dobrý den scháním práci v Německu Jako svářeč CO2 (uřední zkouška) Bohužel německy neumím.Praxi se svářením mám asi 10let.Jsem vyučen ve strojírenském oboru.
  Pro mne nejlepší pracovat mezi čechy nebo slováky.

 28. Ahoj, hledám práci a někoho spolehlivého, kdo by jel se mnou do Německa. Pokud se mi ozve i nějaká slečna, zlobit se vůbec nebudu 🙂 Mám pouze základy v NJ. Počítám s ubytováním. Předem díky za jakékoliv info. Libor.

 29. Dobry den,hladam pracu ako vodic do 12ton.Vsetky papiere vlastnim nakolko som jazdil i medzinarodnu.Byvam v nemecku v meste Bonn

 30. Zdravím jsme čtyřčlena skupina 2 kluci 2 holky a hledáme práci v Německu Chemnitz,Dresden,Freiberg a okolí kdyby jste něco věděli? němčinu neovládáme ale není problém se v průběhu práce něco naučit. chtěli bychom společně dojíždět dohromady máme 3 auta tak není problém dopravy momentálně pracujeme všichni jako operátoři ve výrobě a jsme ze severních Čech Litvínov/Most tak hledáme něco za hranicemi za slušné peníze předem děkuji za rady a pomoc s pozdravem Michal Vítek

 31. Dobrý den hledám práci v německu Rakousko německý neumím jsem začátečník ovládám pár slovíček nejlépe práce ve skladě, pomocná síla v kuchyní, uklízečka, pokojská

 32. jsme dva a hledame jakoukoli praci,v německu bez němciny.prosim nabídnete.BYLO BY LEPŠÍ TELEFONICKY NA TEL-777589875-DĚKUJEM

 33. JSEM BRUSIČ NA KULAKO NC,ALE NEUMIM NEMECKI,NABITNECE

 34. V první řadě myslím, že neumíš ani česky.

 35. Hledám práci v Německu Sasko okolí Sebnitz Bautzen jako Obrabec kovů CNC i konvenční stroje

 36. Shanim prace v zahranici jako svarec metoda TIG, WIG 141,111 . Neumim rec ! Ctel bych jestli je to mozne turnosove !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *