Strukturovaný životopis – online formulář

Chcete se ucházet o nové zaměstnání a potřebujete k tomu mít připraven svůj profesní životopis? Zde najdete možnost a postup, jak si vytvořit svůj nový životopis online podle formuláře.

Strukturovaný životopis

Stalo se již zvykem, že při žádosti o pracovní pozici je potřeba předložit zaměstnavateli svůj profesní životopis, aby měl zaměstnavatel celkový přehled o Vašem dosaženém vzdělání, o Vaší dosavadní praxi, o Vašich znalostech a dalších důležitých dovednostech.
Personalisté pak obdržená CV (curriculum vitae) v rychlosti projedou a protřídí z toho zajímavé kandidáty, o které se budou dále zajímat. Stalo se již zvykem, že dnes se již vyplňují výhradně strukturované životopisy, proto již v žádném případě není vhodné se nějak dlouze rozepisovat. Naopak, dnes se cení dobrý první dojem, stručnost, přehlednost a schopnost vypíchnout to nejdůležitější z Vašeho profesního života.

Životopis vzor

Když si chcete začít sepisovat svůj životopis, je potřeba využít nějaký ověřený vzor. Získáte tím správnou strukturu a řazení položek – nejprve jsou vždy osobní údaje, následuje buď zaměstnání nebo vzdělání (podle toho, jestli jste spíše absolvent školy bez praxe nebo již zkušený zaměstnanec), poté jsou jazykové, technické a další znalosti. Tím, že využijete nějaký český nebo anglický vzor, tak si také zajistíte, že nezapomenete na nějakou důležitou položku, která se do CV obvykle uvádí. V neposlední řadě také bývá vzor již nějak decentně graficky upraven, takže se většinou nemusíte ani moc starat o další úpravy.

Jak na životopis online?

Svůj strukturovaný životopis si klidně můžete vygenerovat i online pomocí formuláře. Postup je jednoduchý.Najedete v internetovém prohlížeči třeba na stránky životopis online, zde si vytvoříte svůj účet a pak již jen budete postupně vyplňovat jednotlivá okénka ve formuláři a na závěr dostanete své CV ve formátu pdf, které si můžete třeba i vytisknout. Zároveň na tomto serveru budete mít své přihlašovací údaje, které Vás poslouží k tomu, abyste mohli v budoucnu své CV upravit a nechat si vygenerovat novější aktualizovanou verzi. Je to tedy opravdu snadné a není se čeho bát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *