Zařiďte si povinné ručení snadno a rychle

Každý, kdo vlastní automobil nebo motocykl, je povinen platit si zákonné povinné ručení. Cena se různí pro každého člověka zvlášť a při vyřizování této záležitosti většina řidičů ztrácí nervy již při prvním kontaktu s pojišťovnou. Jak si uchovat pevné zdraví a nervy při zřizování pojištění, se dozvíte níže.

Proč musím platit povinné ručení?

Tak tuto otázku si pokládá nejeden člověk, který ještě nezpůsobil hmotnou škodu někomu na majetku právě svým neúmyslným jednáním.  Pokud se totiž stane, že budete účastníkem dopravní nehody, kterou způsobíte, zaplatí náklady na opravu poničeného hmotného statku vaše pojišťovna, u které jste si ručení zřídili. Záleží ale na tom, do jaké výše peněz, tedy od smlouvy, jakou jste s pojišťovnou uzavřeli. Obecně platí, že čím vyšší povinné ručení uzavřete, tím více si za něj zaplatíte. Bez povinného ručení nesmíte vozidlo vytáhnout ani z garáže.

Co když platit nebudu? Kdo to pozná?

Od letošního roku má k dispozici Garanční fond ČR veškerý seznam všech vozidel, která jsou přihlášená do provozu. Pokud nebudete platit povinné ručení a zastaví vás běžná silniční kontrola, sankce bývají zpravidla vysoké. Jedná se o částku mezi 5 000 – 40 000 korun a vaše vozidlo bude okamžitě odtaženo z veřejné komunikace.

Pokud způsobíte dopravní nehodu, aniž byste měli zaplacené povinné ručení, uhradí výdaje (jak hmotné, tak zdravotní) Garanční fond ČR, který je následně bude vymáhat na vás. V případě ublížení na zdraví se jedná o částky v řádech milionu korun. Mít zaplacené ručení se opravdu vyplatí.

Jak si povinné ručení zařídit?

Pokud rádi běháte po různých pojišťovnách a sháníte vhodnou právě pro vás, pak vám gratulujeme, protože máte nervy z ocele. Pro ty, komu jsou jeho zdravý rozum a nervy přednější, máme férovou nabídku, jak si ušetřit čas.

Pokud čtete tyto řádky, je jasné, že máte k dispozici internet. Proto je velmi jednoduché dát si odpolední kávu, pohodlně se usadit do křesla a na internetu si vyhledat pojišťovny, které ručení nabízejí.  Třeba přes klíčové slovní spojení „online zákonné pojištění vozidel“.  Nejen, že nepřijdete o nervy, ale můžete si srovnat ceny povinného ručení na internetu, které jsou mnohem levnější než na pobočkách a k tomu si sjednat i výhodné bonusy. [placená inzerce]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *