Zlaté slitky, nebo mince? Nechte si poradit!

Zlaté slitky, nebo mince? Nechte si poradit!

Uvažujete o nějaké formě investování, ale klasickým bankovním produktům nevětříte? A co takhle zlato? Jeho výkupní cena je v současné době nejvyšší za poslední čtvrt století!

Investiční zlato je v současné době velmi vyhledávanou komoditou. Investici i do tohoto drahého kovu totiž lze jen jen doporučit. Obzvláště v době ekonomické krize, která se na nás zřejmě řítí, se jednoznačně jedná o jednu z nejvhodnějších forem investic. V podstatě stálá cena zlata je například nejlepší obranou proti inflaci. Do jakého zlata ale investovat? Do mincí, či spíše slitků? Nechte si poradit!

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Cena zlata neklesá! Využijte toho!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. To se rodí ve švýcarských rafineriích, jež v podstatě zlatem zásobují celý svět. Jen v rafineriích Argor-Heraues, PAMP a Valcambi stojí až za třetinou světové produkce zlata a stříbra. Jejich výroba se však v důsledku koronavirové krize na celé dva měsíce zastavila. Investorům se najednou těchto drahých kovů začalo nedostávat. Doslova ze dne na den zkrátka nebylo do čeho investovat. Poptávka začala převyšovat nabídku. A částečně ji převyšuje i dnes. Proto je v současné době výkupní cena zlata velmi vysoká.

Nové a nedotčené

Ne však investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker ražených ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce, které se v poslední době ocitají v centru zájmu českých investorů. „Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové a nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny investičního zlata v Obecním domě, která se na prodej investičního zlata specializuje.

Mince nad slitky vedou

Tyto mince zkrátka nad zlatými slitky mají navrch. V první řadě jsou levnější. Za zlaté mince zaplatíte méně než za slitek o stejné hmotnosti. Jejich výkupní cena je však stejná. Ve výsledku tedy v závislosti na počtu zakoupených a následně prodávaných minci vyděláte! A v případě nutnosti je rychle prodáte! V jakékoliv měně! Vídeňský filharmonik je značka, na kterou zkrátka i světoví investoři slyší! A vy byste měli také!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *