Zlaté slitky, nebo mince? Nechte si poradit!

Zlaté slitky, nebo mince? Nechte si poradit!

Uvažujete o nějaké formě investování, ale klasickým bankovním produktům nevětříte? A co takhle zlato? Jeho výkupní cena je v současné době nejvyšší za poslední čtvrt století!

Investiční zlato je v současné době velmi vyhledávanou komoditou. Investici i do tohoto drahého kovu totiž lze jen jen doporučit. Obzvláště v době ekonomické krize, která se na nás zřejmě řítí, se jednoznačně jedná o jednu z nejvhodnějších forem investic. V podstatě stálá cena zlata je například nejlepší obranou proti inflaci. Do jakého zlata ale investovat? Do mincí, či spíše slitků? Nechte si poradit!

Cena zlata neklesá! Využijte toho!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. To se rodí ve švýcarských rafineriích, jež v podstatě zlatem zásobují celý svět. Jen v rafineriích Argor-Heraues, PAMP a Valcambi stojí až za třetinou světové produkce zlata a stříbra. Jejich výroba se však v důsledku koronavirové krize na celé dva měsíce zastavila. Investorům se najednou těchto drahých kovů začalo nedostávat. Doslova ze dne na den zkrátka nebylo do čeho investovat. Poptávka začala převyšovat nabídku. A částečně ji převyšuje i dnes. Proto je v současné době výkupní cena zlata velmi vysoká.

Nové a nedotčené

Ne však investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker ražených ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce, které se v poslední době ocitají v centru zájmu českých investorů. „Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové a nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny investičního zlata v Obecním domě, která se na prodej investičního zlata specializuje.

Mince nad slitky vedou

Tyto mince zkrátka nad zlatými slitky mají navrch. V první řadě jsou levnější. Za zlaté mince zaplatíte méně než za slitek o stejné hmotnosti. Jejich výkupní cena je však stejná. Ve výsledku tedy v závislosti na počtu zakoupených a následně prodávaných minci vyděláte! A v případě nutnosti je rychle prodáte! V jakékoliv měně! Vídeňský filharmonik je značka, na kterou zkrátka i světoví investoři slyší! A vy byste měli také!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *